in

Windows 11 Kurmanın Avantajları Nelerdir?

Windows 11 avantajlari

Windows 11 Kurmanın Avantajları Nelerdir?

Bu içeriğimizde: Cihazınızı Windows 11’e yükselttiğiniz zaman faydalanabileceğiniz bazı avantajlara yer verdik.

Windows 11 kurmanın avantajları nelerdir?

Gelişmiş kullanıcı arayüzü

Gelişmiş kullanıcı arayüzü sayesinde Windows 11, bilgisayar kullanıcılarının daha rahat ve keyifli bir kullanım deneyimine sahip olmasını sağlıyor. Bununla birlikte Windows 11, pencere köşeleri ve gövde çubuğundaki değişikliklerle göz yormayan bir tasarıma sahiptir.

Yeni uygulamalar

Windows 11’de hem geliştirilen hem de yeni uygulamalar yer alır. Yeni bir media player uygulaması sayesinde video izlemek ve müzik dinlemek artık daha keyifli bir deneyime dönüşür. Bununla birlikte Windows 11 Clock uygulaması “Focus Sessions” özelliği sayesinde iş projelerinize daha kolay odaklanabilmenizi sağlar. Ayrıca fotoğraflar uygulaması, yeni özellikleri ve gelişmiş video düzenleme hizmetiyle dikkat çeken uygulamalardan biri olmuştur. Öte yandan paint, hesap makinesi ve not defteri gibi çeşitli uygulamalar da güncellendi.

Kötü niyetli yazılımlara karşı iki kat dayanıklı

Windows 11, günümüzde en çok karşılaşılan bir siber saldırı türü olan kötü niyetli yazılımlara karşı eskisine oranla daha fazla güvenlik sunar. Güvenilir Platform Modülü sayesinde artırılmış bir güvenlik hizmeti sunan Windows 11, kötü niyetli kişilerin yapmak istedikleri saldırılara karşı iki kat daha güçlüdür.

Geliştirilen çoklu masaüstü ve monitör yerleştirme

Gelişmiş işletim sistemi, bağlı olan monitördeki pencere konumlarını hatırlar. Böylece bağlantı kesildiğinde uygulama pencereleri azalır. Bununla birlikte birçok masaüstü için yenilikle birlikte her masaüstü için farklı bir duvar kağıdı kullanmak da mümkündür.

Daha iyi bir ekran görüntüsü aracı

Ekran görüntüleri almak, Windows 11 sayesinde daha kolay ve seçenekleri genişletilmiştir. Bununla birlikte ekran alıntısı aracı; serbest alanları, program pencerelerini öte yandan da masaüstünün tamamını tercih etmenize imkân verir. Daha sona ise işaretleme ve kırpma işlemleri için bir düzenleyici açılabilir.

Bilgisayarınızda Android uygulamaları çalıştırın

Android kullanıcıları, artık uygulamalarını Windows 11 bilgisayarlarında kullanabilecekler. Ancak söz konusu uygulamaları Google Play ile değil; sadece Amazon Appstore aracılığıyla indirilebilirsiniz.

Oyun performansı ve HDR iyileştirmeleri

Windows 11 yükseltmesiyle birlikte HDR ve oyun performansında önemli iyileştirmeler olmuştur. Yeni bir otomatik HDR özelliği ve oyunların normal süreden çok daha hızlı bir şekilde yüklenmesi gibi önemli geliştirmeler mevcuttur.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Autel Evo II PRO

AUTEL EVO 2 PRO Drone İncelemesi!

USB-saldırısı-hack-nedir

USB Saldırısı Nedir? Nasıl Önlenir?