in

YouTube Premium Özellikleri Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

YouTube premium

YouTube Premium Özellikleri Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

Bu içeriğimizde, YouTube Premium özelliklerinin neler olduğuna ve üye olanların hangi avantajlardan nasıl faydalanabileceğine yer verdik.

YouTube Premium Özellikleri Nelerdir?

1) Reklamsız video izleme

Premium üyelik ile Youtube üzerindeki bütün videoları reklamsız bir şekilde izleyebilirsiniz. Böylece içeriklerin başında ya da oynatma esnasında reklamlarla karşılaşmazsınız. Ancak içerik üreticisi tarafından videoya yerleştirilmiş olan marka ve tanıtım unsurlarını görmeye devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, video içerik üreticisinin videoya eklediği tanıtım ve reklam amaçlı bağlantıları da görebilirsiniz. Söz konusu bu bağlantılar: Üreticinin web sitesi, ürünleri ve etkinlik biletleri gibi çeşitli sayfalara yönlendirme amaçlı olabilir. Ayrıca reklamsız videolar, Google hesabınızla oturum açtığınız bütün cihazlarda desteklenmektedir.

2) Videoları indirerek internet bağlantısı olmadan izleme

Youtube Premium ile videoları internete bağlı olmasanız bile izlemek için indirme imkânınız var. YouTube ya da Youtube Music uygulamalarındaki videoları indirebilir ve bunları internetinizin olmadığı zamanlarda da izleyebilirsiniz. Bununla birlikte, özelliği kullanmak için uygulamalarda Premium hesabınızla oturum açmanız gerekir.

3) Arka planda oynatma

Diğer uygulamaları kullanırken ya da cihazınızın ekranı kilitliyken; Youtube videolarını oynatmaya devam edebilirsiniz. Bununla birlikte, arka planda oynatma özelliğini Youtube, Youtube Music ve Youtube Kids mobil uygulamalarında kullanabilirsiniz.

Arka planda oynatma özelliğini özelleştirme veya kapatma:

Youtube uygulamalarında Premium hesabınızla oturum açtıktan sonra arka planda oynatma özelliğinden yararlanmaya başlayabilirsiniz. Bu özelliği aktifleştirmek veya kapatmak için şu adımları izlemeniz gerekir:

Ayarlar’a gidin, Arka plan ve İndirilenler başlığı altında yer alan Arka Planda Oynatma seçeneğine tıklayın. Varsayılan olarak videoları her zaman arka planda oynatmayı veya videoları sadece cihazınız kulaklığa ya da hoparlöre bağlı ise oynatmayı seçebilirsiniz. Ayrıca videolar hiçbir zaman arka planda oynatılmaz seçeneğini aktifleştirerek arka planda oynatma özelliğini kapatabilirsiniz.

4) YouTube Originals içeriklerine sınırsız erişim

Premium abonelik sayesinde YouTube’un orijinal dizi, film ve canlı etkinlikleri gibi çeşitli içeriklerine sınırsız erişim hakkı kazanırsınız.

5) YouTube Music Premium

Bu üyeliğiniz sayesine Youtube Music Premium hizmetinden de faydalanabilirsiniz. Bununla birlikte, Youtube Music Premium ile şarkıları reklamsız bir şekilde dinlersiniz. İstediğiniz videoları ve şarkıları internetinizin olmadığı zamanlarda da dinlemek için indirebilirsiniz. Ayrıca diğer uygulamaları kullanırken şarkıların arka planda çalmasını tercih edebilirsiniz.

Youtube Premium üyelik ücreti ne kadar?

Bir aylık ücretsiz denemenin ardından Youtube Premium aboneliğin aylık ücreti 16.99 TL’dir.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

iPhone iPad

iPhone ve iPad’inizi TV’nize Nasıl Bağlarsınız?

password attacks

Parola Saldırısı Nedir? Almanız Gereken Önlemler!