in

Kim Bu Vitalik Buterin? Ethereum Hakkında Bilgiler!

Vitalik Buterin kimdir - vitalik buterin - vitalik buterin hakkında - ethereum'un kurucusu vitalik buterin
Vitalik Buterin kimdir - vitalik buterin - vitalik buterin hakkında - ethereum'un kurucusu vitalik buterin

Kim Bu Vitalik Buterin? Ethereum Hakkında Bilgiler!

Bu içeriğimizde Ethereum’un kurucusu Vitalik Buterin hakkında detaylara değiniyoruz. Eğer siz de kim bu Vitalik Buterin? Diye soruyorsanız bu içeriğimizde herkesin konuştuğu ve merak ettiği Vitalik Buterin ile ilgili soruları cevaplıyoruz.

Gelin şimdi kimdir bu Vitalik Buterin sorusunu hep birlikte cevaplayalım!

Kim Bu Vitalik Buterin?

Vitalik Buterin, öncelikle akıllı sözleşmeler yürüten merkezi olmayan bir platform olan Ethereum üzerindeki çalışmaları ile tanınan Rus-Kanadalı bir programcı ve yazardır. Ethereum’un kurucu ortağıdır ve ilk günlerinden beri projeye dahil olmuştur.

Buterin Rusya’da doğdu ve 2000 yılında ailesiyle birlikte Toronto, Kanada’ya taşındı. 2011 yılında Bitcoin ile ilgilenmeye başladı ve 2012 yılında bu konuda yazmaya başladı. 2013 yılında kripto para birimlerine adanmış ilk yayınlardan biri olan Bitcoin Magazine’in kurucu ortağı oldu. .

2014 yılında Buterin, akıllı sözleşmeler yürüterek Bitcoin’in yeteneklerinin ötesine geçecek merkezi olmayan bir platform olan Ethereum’u önerdi. Ethereum projesi 2015 yılında başlatıldı ve o zamandan beri Buterin buna dahil oldu.

2016 yılında Buterin, Fortune’un iş dünyasındaki en etkili gençlerin bir listesi olan “40 Yaş Altı 40” listesinden biri seçildi. Ayrıca Fransız hükümeti tarafından prestijli “Prix du numérique” ödülüne layık görüldü.

Buterin, kripto para topluluğunda oldukça saygın bir figür ve Ethereum üzerindeki çalışması onu sektördeki en etkili insanlardan biri haline getirdi.

Kripto para birimlerini ve blok zinciri teknolojisini herkes için daha erişilebilir kılmak amacıyla Ethereum ve diğer projeler üzerinde çalışmaya devam ediyor.

Vitalik Buterin ve Ethereum:

Ethereum nedir?

Ethereum, akıllı sözleşmeler yürüten merkezi olmayan bir platformdur: Dolandırıcılık veya üçüncü taraf müdahalesi olasılığı olmadan tam olarak programlandığı gibi çalışan uygulamalar.

Ethereum, işlemlerini beslemek için kripto para birimi Ether’i kullanan halka açık bir blok zinciri tabanlı platformdur. Ethereum ağının yerel belirtecine Ether (ETH) denir.

Ethereum ve Bitcoin arasındaki temel fark, Bitcoin’in eşler arası bir elektronik nakit sistemi olması, Ethereum’un ise akıllı sözleşmeler yürüten merkezi olmayan bir platform olmasıdır.

Akıllı Sözleşmeler nedir?

Akıllı sözleşmeler, alıcı ve satıcı arasındaki anlaşmanın şartlarının doğrudan kod satırlarına yazıldığı, kendi kendini yürüten sözleşmelerdir. Kod ve içerdiği anlaşmalar, merkezi olmayan bir bilgisayar ağında bulunur ve sözleşmelerin tam olarak yazıldığı gibi uygulanmasını sağlar.

Akıllı sözleşmelerin kullanılması, Ethereum‘un kodu tam olarak programlandığı gibi yürütebilen bir dünya bilgisayarı olarak işlev görmesini sağlar. Bu, Ethereum ağı için bir dizi potansiyel kullanım örneğine yol açar.

Eter nedir?

Ether (ETH), Ethereum ağının yerel kripto para birimidir. Ether, Ethereum ağındaki işlemleri beslemek için kullanılır.

Ethereum ağındaki her işlem, işlemleri işleyen bilgisayar ağını (madenciler olarak anılır) teşvik etmek için onunla birlikte az miktarda Ether gönderilmesini gerektirir.

Ayrıca Ether, Ethereum ağındaki işlem ücretleri ve hesaplama kaynakları için ödeme yapmak için de kullanılır.

Kim bu Vitalik Buterin konusuyla ilgili:

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

siber güvenlik - parola güvenliği - parola güvenliğimi nasıl sağlarım - güçlü parola nasıl oluşturulur

Doğru Parola Nasıl Seçilir? Bu Parolaları Kullanmayın!

bybit-turkiyeden-cekilebilir-25000-usdt

Bybit Türkiye’den Ödül Yağmuru: Çekilebilir 25.000 USDT, iPhone 14 Pro Max ve Daha Fazlası!