in

Kripto Para Zenginleri: 4 Büyük Balina! Kim Bu Zenginler?

kripto-para-zenginleri
kripto-para-zenginleri

Kripto Para Zenginleri: 4 Büyük Balina! Kim Bu Zenginler?

Bu içeriğimizde kripto para zenginleri konusuna değiniyoruz. Bitcoin zenginlerinden erken yatırımcılara birkaç kişiyi ele aldığımız bu içeriğimizde kripto para zenginleri nasıl zengin oldu? Sorusunu soruyoruz. Gelin hızlı bir şekilde içeriğimize geçelim!

Kripto para giderek daha popüler hale geliyor ve bu popülerlik, ona yatırım yaparak zenginleşen insan sayısında bir artışa neden oluyor. İşte en dikkate değer 4 kripto para milyoneri.

Kripto Para Zenginleri:

  1. Erken Bitcoin yatırımcısı ve girişimci Roger Ver:

Roger Ver, Bitcoin ve ilgili girişimlerde erken bir yatırımcı. Bitcoin’in vokal savunucusu olmuştur. Eskiden, şu anda feshedilmiş bir çevrimiçi Bitcoin perakendecisi olan Bitcoinstore.com’un sahibi ve işletmecisiydi. Ayrıca, Bitcoin’i ödeme olarak kabul eden ilk işletmelerden biri olan bir bilgisayar donanım mağazası olan MemoryDealers.com’un da kurucusu.

  • Bitcoin yatırımcısı ve hedge fon yöneticisi Tim Draper:

Timothy Cook “Tim” Draper, bir Amerikan risk sermayesi yatırımcısı ve Draper Fisher Jurvetson firmasının kurucusu. Forbes tarafından en büyük 100 risk sermayedarından biri olarak gösterildi. Draper, Skype’a erken yatırımı ve Bitcoin’in “küresel bir para birimi” olacağına olan inancıyla tanınıyor.

Draper, Long Island, New York’ta doğdu ve New York, Bedford kasabasında büyüdü. Ev hanımı Phyllis (kızlık soyadı Cook) ve kişisel bilgisayar endüstrisinde bir risk sermayedarı ve erken yatırımcı olan William Henry Draper III’ün oğludur. Amcası John Draper, bir bilgisayar mühendisi ve bilgisayar teknolojisi öncüsüdür.

  • Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin:

Vitalik Buterin, öncelikle akıllı sözleşmeler yürüten merkezi olmayan bir platform olan Ethereum üzerindeki çalışmaları ile tanınan Rus-Kanadalı bir programcı ve yazardır. Ethereum ve Bitcoin Magazine’in kurucu ortağıdır.

Buterin Rusya’da doğdu ve genç yaşta ailesiyle birlikte Kanada’ya taşındı. 2011’de Bitcoin ile ilgilenmeye başladı ve 2012’de Bitcoin Magazine’in kurucu ortağı oldu. Daha sonra Ethereum’un geliştirilmesinde yer aldı.

Ethereum, akıllı sözleşmeler yürüten merkezi olmayan bir platformdur. Buterin, 2011 yılından beri kripto para topluluğuna dahil olmuş ve hem Bitcoin hem de Ethereum protokollerine önemli katkılarda bulunmuştur. Endüstride geniş çapta saygı gören bir isim ve çalışmaları blockchain teknolojisi sektörünün yönünü şekillendirmeye yardımcı olmuştur.

  • Litecoin yaratıcısı Charlie Lee:

Charlie Lee, Altcoin olarak bilinen Litecoin’in yaratıcısıdır. Aynı zamanda eski bir Google çalışanıdır.

Lee, Fildişi Sahili’nde doğdu ve Amerika Birleşik Devletleri’nde büyüdü. Bilgisayar bilimi alanında lisans derecesini aldığı MIT’ye katıldı. Mezun olduktan sonra Google‘da çalıştı ve burada Google Play Store ile YouTube Mobile dahil olmak üzere çeşitli projelerde çalıştı. Ayrıca Google’ın Chrome OS üzerinde de çalıştığı bilinmektedir.

2011 yılında Lee, o yılın Ekim ayında piyasaya sürdüğü Litecoin üzerinde çalışmak için Google’dan ayrıldı. Litecoin, Bitcoin’e benzer, ancak daha hızlı bir işlem hızına ve daha büyük bir token arzına sahiptir. Son yıllarda Lee, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisinin açık sözlü bir savunucusu oldu.

Kripto para zenginleri konusuna benzer içerikler:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mark-zuckerberg-kimdir

Mark Zuckerberg Kimdir? Metaverse İlgisi ve Facebook! Yakından Bakıyoruz!

netflix - netflix için vpn - en iyi vpn - kaspersky vpn - vpn

Türkiye’de Olmayan Dizi ve Filmleri İzlemek Artık Çok Daha Kolay!