in

Vitalik Buterin Kimdir? Vitalik Buterin Hakkında 12 Detay!

Vitalik Buterin kimdir - vitalik buterin - vitalik buterin hakkında - ethereum'un kurucusu vitalik buterin
Vitalik Buterin kimdir - vitalik buterin - vitalik buterin hakkında - ethereum'un kurucusu vitalik buterin

Vitalik Buterin Kimdir? Vitalik Buterin Hakkında!

Bu içeriğimizde Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin Kimdir sorusunu cevaplıyoruz. Aynı zamanda Vitalik Buterin hakkında bazı detaylara da bu içeriğimizde yer vereceğiz. Ethereum’un Kurucusu Vitalik Buterin Kimdir? Hadi cevaplayalım..

Birçoğumuz bu ismi sık sık duyduk; Vitalik Buterin! Sık sık karşımıza çıkan Ethereum’un kurucu ortağı olduğunu biliyoruz. Peki hakkında daha başka neleri biliyoruz ya da onu tanıyor muyuz?

Henüz 26 yaşında. Evet evet, bu yanlış bir bilgi değil. Vitalik Buterin 26 yaşında. 31 Ocak 1994 tarihinde dünyaya gelen Vitalik Buterin, Rusya/Kolomna’da dünyaya gelmiştir.

Vitalik, Ethereum’un kurucu ortağı olarak bilinirken aynı zamanda Bitcoin Magazine’in kurucu ortağı olarak tanınan hem bir programcı hem de bir yazardır.

Vitalik Buterin Kimdir?

 • 6 yaşına kadar Rusya’da yaşayan Vitalik Buterin, daha sonra ailesinin iş bulma telaşından dolayı ailesiyle birlikte Kanada’ya taşındı.
 • Kanada’da henüz ilkokul öğrencisiyken öğretmenleri ve ailesinin çevresi onu ‘Matematik Dehası’ olarak tanımlamaya başladı. Matematik ve programlamaya ilgisi olan Vitalik, çok küçük yaşta C++ diline ilgi duymaya başladı.
 • Bitcoin’i ilk olarak babasından duydu, yıl 2013. Fakat ilk duyduğu zamanlarda Bitcoin’e tabi ki bizler gibi pek bir ilgisi olmadı. ‘Neymiş bu?’ diye pek merak etmedi.
 • Kısa bir süre içerisinde birçok kez Bitcoin’i duydu ve ne olduğunu araştırmaya karar verdi.
 • Bitcoin’i araştırdıkça ilgisi arttı, ilgisi arttıkça forumlarda ve bloglarda daha fazla zaman geçirmeye başladı.

Vitalik Buterin Kimdir İlgili:

 • Araştırma süreçleri devam ederken aynı zamanda bir blog sitesinde yazar olarak iş buldu. Bu iş, her makale karşılığında 5 BTC alabileceği bir işti.
 • Bu araştırma süreci sadece sanalda değil aynı zamanda reelde de devam etti. Reelde birçok isim ile tanışırken birçok projeyi tanıdı, araştırdı ve bu projelerin alt yapısını – arkasındaki teknolojiyi ilgiyle merak etti.
 • 2013’ün sonlarına doğru belli taslaklar oluşturdu. Bu taslakları arkadaşları ile paylaştı ve farklı noktalardaki kişiler Vitalik Buterin’e ulaşıp üzerinde görüşmeler yaptılar.
 • 2014’ün Ocak ayına kadar her şey tamamlandı, yeni fikirler projenin şekillenmesini sağladı.
22987802684 f5ff3c16a5 k

Ethereum 2014 yılının Ocak ayında piyasaya çıktı!

 • Ethereum’un ortaya çıkışının ardından Ethereum Vakfı kuruldu. Bu vakıf Ethereum’un geliştirilmesi ve denetlenmesi için ilk adımdı. Vakıf, kar amacı gütmeyen bir kuruluş olarak tanımlandı.
 • Ethereum yıllardır gelişiyor ve uzun bir süredir Bitcoin’den sonraki en değerli kripto parası konumuna yerleşti.
 • Peki Vitalik Buterin hakkında bilinen en özel şeylerden örnek verecek olursak bunlar neler olur? Kesinlikle yaptığı bağışlar ve aldığı ödüller çok güzel. Forbes ve Fortune listelerine girdi, birçok yazılım veya yapay zekanın geliştirilmesi içinse büyük bağışlar yaptı.

Kripto paralara ve kripto para teknolojisine meraklı olan arkadaşlarımızı hemen Bitcoin Nedir? Bitcoin Ne Zaman Ortaya Çıktı? başlığımızı okumaya davet ediyoruz. İçeriklerimize yorum yapmayı ve sosyal medya platformlarında paylaşmayı lütfen unutmayın.

İlgili:

5/5 - (6 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

beş dokuz ondört göz nedir - beş göz nedir - dokuz göz nedir - büyük kardeş - siber güvenlik - veri güvenliği

Beş Dokuz ve On Dört Göz Nedir?

ccleaner-nedir-ne-ise-yarar

Ccleaner Nedir? Ccleaner İncelemesi! Ccleaner Kullanılır Mı?