in ,

Emin Gün Sirer Kimdir? Emin Gün Sirer Hakkında!

emin-gün-sirer-kimdir-nereli-nerede-avax-ceosu
emin-gün-sirer-kimdir-nereli-nerede-avax-ceosu

Emin Gün Sirer Kimdir? Emin Gün Sirer Hakkında!

Bu içeriğimizde Emin Gün Sirer kimdir? Emin Gün Sirer nerelidir? Emin Gün Sirer AVAX hakkında detaylara değineceğiz. İçeriğimize giriş yapmadan önce Emin Gün Sirer hakkında nasıl bilgilere sahibiz yakından bakalım. Ancak önce Profesör Emin Gün Sirer kimdir? Sorusunu cevaplayalım.

Emin Gün Sirer Kimdir?

Emin Gün Sirer; Amerika’da yaşayan bir Türk bilgisayar bilimcidir. Doğum yılı ise 1971’dir. Emin Gün Sirer şu anda IC3’ün eş-direktörüdür. IC3 nedir? Diye soranlar için; IC3, Cornell Üniversitesi’ndeki Initiative for Cryptocurrencies and Contracts’ın kısaltmasıdır. Gelin Emin Gün Sirer ile ilgili detaylara yakından madde madde bakalım!

emin-gun-sirer
emin-gun-sirer
  1. Şu an Cornell Üniversitesi’nde çalışan bir profesör. Cornell Üniversitesi’ni duydunuz değil mi? New York’ta bulunan ve 1865 yılında kurulan üniversite.
  2. Robert Koleji mezunu. Evet evet doğum yeri Türkiye. Sonrasında ABD’de Princeton üniversitesi (Lisans) ve Washington üniversitesi’ne (Doktora) gidiyor.
  3. Birçok kişi tarafından AVA Labs’ın kurucusu olarak da bilinir. AVA Labs’ın CEO’sudur.
  4. Çok değerli bir isim olan Emin Gün Sirer, ağ güvenliği, P2P sistemleri ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapan; geliştirici ekiplerde bulunan veya ekipleri destekleyen, birçok noktada eğitimler veren bir bilgisayar bilimcisi.
  5. Mayıs ayında Avalanche testneti başlamıştı. Hatta bu süreçte AVA Labs toplam 6 milyon dolarlık bir yatırım aldı.
  6. İlk PoW tabanlı kripto paranın yaratıcısı Emin Gün Sirer’dir. Ancak Avalanche Nedir? AVAX Nereden Alınır? AVAX’ın Geleceği ve Kurucusu! başlığımızdan da AVAX ile ilgili detaylı bilgi alabilirsiniz.
  7. Emin Gün Sirer şu an 51 yaşındadır ve Cornell Üniversitesi’nde Kripto Para Birimleri ve Akıllı Sözleşmeler Girişimi’nin eş yöneticisidir.
  8. Birçok kişi tarafından işletim sistemlerine ve bilgisayar ağlarına yaptığı katkılardan dolayı tanınır. Ancak gerçek bilinirlik AVAX sonrası olmuştur.
  9. Emin Gün Sirer, farklı vakıf ve topluluklardan ödüller almıştır.

Emin Gün Sirer için Daha Fazlası:

Böyle değerli bir ismin yaptıklarını veya çalışmalarını anlat anlat bitiremeyiz. Kendisiyle ilgili daha fazla bilgiye aslında ulaşılması mümkün. Birlikte çalıştığı öğrencilere, hangi projelerde yer aldığına, nerede çalıştığına ve çalışırken neler yaptığına ve Google school tarafından paylaşılan içeriklerine arama motorları üzerinden erişebilirsiniz.

İlgili:

5/5 - (6 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

usb bellek veri güvenliği

USB Bellek Güvenliği: USB Bellek İçerisindeki Veriyi Koruyun!

donanım cüzdanlarının artıları - donanım cüzdanı nedir - kripto para - bitcoin donanım cüzdanı - donanım cüzdanı eksileri

Donanım Cüzdanlarının Artıları ve Eksileri! Cüzdanlarda Aranan Özellikler!