in

Emin Gün Sirer Kimdir? Emin Gün Sirer Hakkında!

emin gün sirer - emin gün sirer kimdir - emin gün sirer hakkında - avax - avax nedir
emin gün sirer - emin gün sirer kimdir - emin gün sirer hakkında - avax - avax nedir

Emin Gün Sirer kimdir?

İçeriğimize giriş yapmadan önce kendisi hakkında nasıl bilgi sahibi olduğumuzu ve nasıl birisi olduğundan bahsetmek isterim.

Twitter‘da farklı zamanlarda farklı canlı yayın etkinliğinde görüyor ve aynı zamanda farklı tweetlerini ana sayfamızda sürekli görüyorduk. Bu kim acaba? Diye kendi aramızda konuşup arama motorlarında kim olduğunu araştırdık. Gerçekten müthiş bir isim. Yaptıkları, çalışmaları, geçmişi tamamen etkileyici bir kişi. Sonra iş birliği yaptığımız BiLira ile içeriklerimiz hakkında sohbet ederken yeni içerikler hazırlamaktan bahsediyorduk ve birden Emin Gün Sirer kimdir? diye bir başlık hazırlamak istedik. Neden bu kadar etkilendik, ne işler yapmış, şu an nerede? gibi soruları şimdi yazabiliriz.

Emin Gün Sirer Kimdir?

Görsel: Coindesk
  1. Emin Gün Sirer şu an Cornell Üniversitesi’nde çalışan bir profesör. Cornell Üniversitesi’ni duydunuz değil mi? New York’ta bulunan ve 1865 yılında kurulan üniversite.
  2. Robert Koleji mezunu. Evet evet doğum yeri Türkiye. Sonrasında ABD’de Princeton üniversitesi (Lisans) ve Washington üniversitesine (Doktora) gidiyor.
  3. Birçok kişi tarafından AVA Labs’ın kurucusu olarak da bilinir. AVA Labs’ın CEO’sudur.
  4. Çok değerli bir isim olan Emin Gün Sirer, ağ güvenliği, P2P sistemleri ve kripto paralar hakkında araştırmalar yapan, geliştirici ekiplerde bulunan veya ekipleri destekleyen, birçok noktada eğitimler veren bir bilgisayar bilimcisi.
  5. Mayıs ayında Avalanche testneti başlatıldı. Bu süreçte AVA Labs toplam 6 milyon dolarlık bir yatırım aldı.
  6. İlk PoW tabanlı kripto paranın yaratıcısı Emin Gün Sirer’dir.
  7. Emin Gün Sirer şu an 47 yaşındadır ve Cornell Üniversitesi’nde Kripto Para Birimleri ve Akıllı Sözleşmeler Girişimi’nin eş yöneticisidir.
  8. Birçok kişi tarafından işletim sistemlerine ve bilgisayar ağlarına yaptığı katkılardan dolayı tanınır.
  9. Farklı vakıf ve topluluklardan ödüller almıştır.

Bu İçeriklere De Göz Atmayı Unutmayın:

Daha Fazlası İçin:

Böyle değerli bir ismin yaptıklarını veya çalışmalarını anlat anlat bitiremeyiz. Çünkü gerçekten başarılı bir isim ve ileride de hep böyle başarılı olacağını düşündüğümüz, saygı duyduğumuz bir büyüğümüz. Kendisiyle ilgili daha fazla bilgiye aslında ulaşılması mümkün. Birlikte çalıştığı öğrencilere, hangi projelerde yer aldığına, nerede çalıştığına ve çalışırken neler yaptığına ve Google school tarafından paylaşılan içeriklerine erişmeniz mümkün.

Buradan aha farklı bir içeriğimizi okumak için hemen buraya tıklayabilirsiniz.

Açık ağlarda kendinizi koruyun. Kripto paralarınızı riske atmayın. Detayları incelemek için üst görsele tıklayarak ürünü inceleyebilir veya satın alabilirsiniz.
Açık ağlarda kendinizi koruyun. Kripto paralarınızı riske atmayın. Detayları incelemek için üst görsele tıklayarak ürünü inceleyebilir ve ilk ay %70 indirimden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

wifi sinyalimi nasıl artırabilirim - wifi sinyali güçlendirme - wifi sinyali - wifim bozuldu - telefonum modemi görmüyor

Wi-Fi Sinyalimi Nasıl Artırabilirim? Basit Birkaç Öneri!

startupstock scaled

İlgimizi Çekti, Sizin De Çekebilir: Keyiflendiren İnternet Siteleri Listesi!