in

Avalanche Nedir? AVAX Nereden Alınır? AVAX’ın Geleceği ve Kurucusu!

Avalanche Nedir - avax nedir - avax nereden alınır - emin gün sirer - avalanche geleceği
Avalanche Nedir - avax nedir - avax nereden alınır - emin gün sirer - avalanche geleceği

Avalanche Nedir? AVAX Nereden Alınır? AVAX’ın Geleceği ve Kurucusu!

Bu içeriğimizde son zamanlarda adından sık sık bahsettiren Avalanche konusuna değiniyoruz. Avalanche nedir? Sorusunun yanında AVAX nedir? AVAX nereden alınır? AVAX’ın kurucusu kimdir? Gibi soruları da kısa kısa hızlıca cevaplayacağız. Eğer sizde Avalanche Nedir? AVAX Nereden Alınır? AVAX’ın Geleceği ve Kurucusu Kimdir? Sorularını merak ediyorsanız bu içeriğimiz tam da size göre!

Akıllı sözleşmeleri ile öne çıktığını bildiğimiz Avalanche nedir? Sorusuna geçmeden önce kısaca ön bilgi girişi yapalım.

Ortaya çıktığı günden bu yana hem ciddi bir şekilde yatırımcıların dikkatini çekiyor hem de piyasa değerini bir önceki ayına göre sürekli katlıyor. Şu an biz bu içeriği hazırlarken AVAX, Coinmarketcap verilerine göre 17.622 kripto para arasından 9. sırada yer alıyor.

Avalanche Nedir?

AVAX’ın kurucusu Emin Gün Sirer’dir. Emin Gün Sirer ile ilgili daha fazla detaylı bilgiye ihtiyacınız varsa ve Emin Gün Sirer’i merak ediyorsanız hemen sizi Emin Gün Sirer Kimdir? Emin Gün Sirer Hakkında! başlıklı içeriğimize yönlendirmek istiyoruz. Hatta bu içeriğimizden AVAX’ın kurucusu hakkında birçok bilgiyi net bir şekilde alabilirsiniz. Fakat bu detaylar size yeterli gelmezse mutlaka Emin Gün Sirer’in biyografisine göz atın.

İlgili: HOLO (HOT) Bybit Spot Piyasasında Listeleniyor!

AVA Labs; Kevin Sekniqi ve Ted Yin ile birlikte Emin Gün Sirer tarafından kurulmuştur. Ava Labs ekibi tarafından geliştirilen ağın adı Avalanche, yerel Token’ın adı ise AVAX’tır. Bu arada Kevin Sekniqi ve Ted Yin Cornell’dendir.

Avalanche olarak da bilinen AVAX coin, birlikte çalışabilme, ölçeklenebilirlik, ve özelleştirilebilir olarak ortaya çıkan kripto para seçenekleri arasında yer alıyor. Validatörler birincil ağın bir üyesi olmak zorundadır; diğer tüm alt ağlar, doğrulayıcıya bağlı olarak isteğe bağlıdır. Birincil Ağ üç blok zincir içeriyor. Bu zincilerin de her birinin tabii ki ismi var. Fakat bu zincirlerin açıklamalarına farklı bir başlığımızda yer vereceğiz.

Avalanche Nedir: İşte Avalanche Zinciri!

 • Platform Zinciri (P)
 • Takas Zinciri (X)
 • Sözleşme Zinciri (C)

Aynı zamanda AVAX, DeFi uygulamalarından finansal varlıklara kadar birçok uygulama ve hizmete kaliteli bir altyapı sağlıyor. Bununla birlikte, akıllı sözleşme ve benzeri teknolojileri kullanarak, merkeziyetsiz kontrol imkanı sunan küresel varlık borsası olarak da biliniyor.

İlgili:

 • 2020 yılının Eylül ayında Avalanche protokolünün mainnet‘i kullanıma açıldı.
 • AVAX’ın CEO’su Emin Gün Sirer’dir. Ancak birçok kişi AVAX Türk projesi mi değil mi? Diye hala sorular soruyor.
 • AVAX hem ödüllendirme hem de ödeme sistemi sunan bir yapıya sahiptir.
 • Birçok uzmana göre Ethereum‘dan daha hızlı ve Ethereum’a göre daha az gas/fee harcıyor.
 • AVAX temelli birçok NFT projesi bulunuyor. Bu projelerin birçoğunun market değerleri oldukça ciddi bir yere doğru gitmeye devam ediyor. (Büyüyor.)
 • İlk PoW tabanlı kripto paranın yaratıcısı Emin Gün Sirer’dir.
 • Avalanche, blokzincir üzerindeki en önemli 2 konuda ciddi bir çözüm sunuyor. Hız ve ölçeklenebilirlik denildiği zaman Avalanche ilk akla gelen ağ oluyor.
 • Avalanche, bir saniyenin altında işlem doğrulama gücüne sahip. Hatta gas/fee oranları hala çok düşük.

AVAX Nasıl Alınır?

AVAX token, hem global hem yerel borsaların birçoğunda mevcut. Üyeliğiniz hangi borsadaysa AVAX token alabilirsiniz. Bu alımları tabii ki TL veya USDT ile yapma imkanınız var. Fakat içeriğimiz biterken hızlıca bu içeriğimizin herhangi bir yatırım tavsiyesi içermediğini ve bu içeriğin tamamen bilgi ve haber amaçlı olduğunu hatırlatmayı istiyoruz.

Sorumluluk Reddi: Bu içerik, yatırım kararlarının alınmasında temel alınmamalı ve yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. Ancak ilgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olmalı ve eğer gerekirse bağımsız finansal tavsiye almalısınız. Herhangi bir yatırımdan, kullanımdan veya zarardan/kardan kullanıcılar tamamen kendileri sorumludur.

İlgili: KYC Nedir? Kripto Para Borsalarına Neden Kimlik Bilgilerimizi Veriyoruz?

5/5 - (3 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

vpn sorunları - en yaygın vpn sorunları - vpn sorunları ve çözümleri - vpn problemleri

En yaygın VPN sorunları! Bu Sorunların Nasıl Düzeltileceğine Değindik!

Golden Cross

Golden Cross ve Death Cross Nedir?