in

En yaygın VPN sorunları! Bu Sorunların Nasıl Düzeltileceğine Değindik!

vpn sorunları - en yaygın vpn sorunları - vpn sorunları ve çözümleri - vpn problemleri
vpn sorunları - en yaygın vpn sorunları - vpn sorunları ve çözümleri - vpn problemleri

En yaygın VPN sorunları! Bu Sorunların Nasıl Düzeltileceğine Değindik!

VPN’lerin veya bilinen diğer adıyla sanal özel ağların ayarlarını kontrol etmek aslında oldukça basit. Bu içeriğimizde en yaygın VPN sorunları temelinde bu sorunları ele alıyor ve çözümlerini değerlendiriyoruz.

Eğer bir VPN kullanıyorsanız ve VPN sorunları ile karşılaşıyorsanız bu içeriğimiz size yardımcı olacaktır.

Bir VPN hizmetinden faydalanmak şimdilik en iyi gizlilik koruması tercihlerinden bir tanesi. Bu yüzden birçok kişi VPN kullanmaya devam ediyor. Eğer VPN sorunları ile nasıl baş edeceğinizi bilmiyorsanız aşağıdaki adımlara göz atın.

VPN Sorunları ve Çözümleri:

 • VPN’i nasıl kuracağımı bilmiyorum!

Eğer bir VPN uygulamasını, eklentisini ya da programını kullanmayı bilmiyorsanız bu oldukça önemli bir konu. Kullanacağınız VPN uygulamasını seçtiyseniz internet sitesi ya da tarayıcı eklentisi olarak o hizmeti indirin ve ödemesini gerçekleştirin. Ardından gerekli adımları (Zaten indirdiğinizde VPN uygulamaları sizi yönlendiriyor.) izleyin ve kurun.

Sunucular; sunucular kısmından seçeceğiniz ülkeler sizin o ülkeye bağlanmanızı sağlar. Fakat yoğun olmayan bir sunucuyu seçmek oldukça önemli. Konumunuza yakın ve yoğun olmayan bir sunucuyu seçerseniz oldukça iyi bir hız ile internette gezinmeye devam edebilirsiniz.

 • VPN kullanırken bağlantım çok yavaşladı!

Eğer bir VPN almadan önce hız kontrolleri incelemeleri ile karşılaştıysanız bunlar büyük ihtimalle reklamlar. Fakat reklamlarda sunulan hızı alamasanız bile o hızlara yakın bir hız ile karşılaşmanız mümkün. Hız bağlantınızın yukarıda da belirttiğimiz gibi yoğun sunucu ve konum ile alakalı olduğunu da unutmayın.

Eğer bağlantınız yavaşsa şunları deneyin:

 1. Yeni bir sunucu seçin.
 2. VPN hizmetinizi başka bir cihazla deneyin.
 3. Güvenlik duvarınızı veya antivirüs uygulamanızı geçici olarak devre dışı bırakın.

İlgili:

 • VPN uygulamasını açtığımda bağlantım düşüyor!

VPN hizmetinizi aktif ettiğinizde internet bağlantınız düşüyor ya da internete asla bağlanamıyorsanız bu sorunların farklı nedenleri olabilir. En bilinen sorunlar ve çözümleri ise şöyle:

 1. Çakışan yazılım: Bir antivirüs ya da güvenlik duvarınız ile VPN uygulamanız çakışabilir. Eğer bu uygulamalar çalışıyorsa kısa süreliğine devre dışı bırakın.
 2. İnternet servis sağlayıcınız VPN hizmetinizi kısıtlamış olabilir.
 3. Çalıştırdığınız başka bir program soruna neden oluyor olabilir. Bu yüzden cihazınızı yeniden başlatmayı deneyin.
 • VPN açıkken yayın yapamıyorum!

Ücretsiz olan ve düşük ücretli olan VPN hizmetleri Netflix, Amazon Prime veya Twitch gibi platformlara kimi zaman erişemez. Eğer ABD’deki Netflix’e erişmek istiyorsanız daha kaliteli, itibarı yüksek bir VPN hizmetinden faydalanmanız gerekiyor.

 1. VPN hizmetinizin internet sitesini kontrol edin. Örneğin internet sitesinde ABD’deki Netflix’e erişip erişemediğini görebilirsiniz.
 2. İnternet bağlantınızı kontrol edin. VPN hizmetinizi kapatın ve içeriğe normal bir şekilde erişmeye çalışın.
 3. Sunucuları değiştirin. Bir VPN uygulamasının yüzlerce hatta binlerce sunucusunun olma ihtimali çok yüksek. Bu yüzden sunucuları ara ara değiştirin ve böyle sorunlarla karşılaştığınızda mutlaka yakın sunucuyu seçip deneyin.
 • VPN açıkken mail atamıyorum!

Mail atamamak oldukça büyük bir problem. Ancak bu sorunu VPN temelinde düşünmemek gerekiyor. Bu, mail hizmetiniz tarafından engellenen bir problem olabilir. Detaylı bilgi için kullandığınız mail platformunuzun destek ekibiyle iletişime geçmek doğru bir seçenek. Eğer mail ekibi herhangi bir engellemenin olmadığını açıklarsa o zaman VPN hizmetinizle iletişime geçerek durumu onlara aktarın. Böylelikle sorun çözülecektir. Fakat bu iletişimlerden önce yine sunucu değiştirmeyi, farklı platformlarda VPN hizmetinizi denemeyi unutmayın.

İlgili: Mobil Uygulama Dolandırıcılığı! 150’den Fazla Uygulama Dolandırıcı Çıktı!

İçeriklerimizi Telegram kanalımızdan, Twitter hesabımızdan veya Youtube kanalımızdan takip edebilirsiniz. YouTube kanalımıza abone olmayı ve bildirimleri açmayı unutmayın.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji-dizisi-önerisi

Spoiler Vermedik: Bölüm-1 | Teknoloji Konulu 3 Dizi Önerisi

Avalanche Nedir - avax nedir - avax nereden alınır - emin gün sirer - avalanche geleceği

Avalanche Nedir? AVAX Nereden Alınır? AVAX’ın Geleceği ve Kurucusu!