in

En İyi 5 Borsa Kitabı Listemizi Sıraladık

borsa kitabı

En  iyi borsa kitabını mı arıyorsunuz? Eğer öyleyse, o zaman doğru yere geldiniz. Bu yazıda, satın alabileceğiniz en iyi borsa kitaplarından beşine göz atacağız.

1. Benjamin Graham’ın “Akıllı Yatırımcı”

Akıllı Yatırımcı, Benjamin Graham‘ın ilk kez 1949’da yayınlanan bir borsa kitabıdır. Yıllar içinde, yatırım konusunda en etkili kitaplardan biri olarak kabul edilmiştir.

The Intelligent Investor’da Graham, hisse senetlerini analiz etmek ve yatırım kararları almak için bir çerçeve sunar. Yatırım için disiplinli, uzun vadeli bir yaklaşımı savunuyor ve spekülasyon ve borsa zamanlamasını eleştiriyor.

Graham’ın çerçevesi, bir şirketin finansal tablolarının ve diğer bilgilerin içsel değerini belirlemek için değerlendirme süreci olan temel analize dayanmaktadır. Hisse senetlerinin diğer herhangi bir yatırım gibi olduğuna ve yalnızca gerçek değerlerine indirimli olarak satıldığında satın alınması gerektiğine inanıyor.

The Intelligent Investor’daki anahtar kavramlardan biri güvenlik marjıdır. Bu, bir hisse senedinin içsel değeri ile piyasa fiyatı arasındaki farktır. Graham, yatırımcıların, bir güvenlik marjı sağlamak için yalnızca gerçek değerlerine önemli bir indirimle sattıklarında hisse senedi satın almaları gerektiğine inanıyordu.

Akıllı Yatırımcı, bugün hala geçerli olan zamansız bir kitaptır. Hisse senetlerini analiz etmek ve yatırım kararları vermek için bir çerçeve arıyorsanız, burası başlamak için harika bir yerdir.

bilimkurgu kitap roman acilis cumle

2. Warren Buffett’ın “Warren Buffett Denemeleri”

Warren Buffett gibisi yok. Zamanımızın en başarılı yatırımcısıdır ve yatırım felsefesi sayısız kitap ve makaleye konu olmuştur. Buffet, bu deneme koleksiyonunda, hisse senetlerine yatırım yapmanın değerinden kurumsal yönetimin rolüne kadar çeşitli konulardaki düşüncelerini paylaşıyor.

Buffett, uzun vadeli yatırımın bir savunucusudur ve hisse satın almak için en iyi zamanın, satışta oldukları zaman olduğunu sık sık söyler. Bu deneme koleksiyonunda, bu fikri detaylandırıyor ve neden hisse senedi satın almanın zaman içinde servet inşa etmenin en iyi yolu olduğuna inandığını açıklıyor.

Buffett ayrıca kurumsal yönetimin rolünü ve şirketlerin neden sadece seçilmiş bir azınlığın değil tüm hissedarların çıkarları doğrultusunda yönetilmesi gerektiğine inandığını tartışıyor. Yönetim kurullarının rolü ve hissedarların çıkarlarına en iyi şekilde nasıl hizmet edebilecekleri konusundaki düşüncelerini paylaşıyor.

Buna ek olarak Buffett, dürüstlüğün önemi, yatırımda şansın rolü ve aşırı çeşitlendirmenin tehlikeleri de dahil olmak üzere çeşitli diğer konularda görüşlerini paylaşıyor. Bu deneme koleksiyonu, dünyanın en başarılı yatırımcılarından birinin zihnine dair içgörüler sağlayacağından emin.

3. Peter Lynch’in “One Up On Wall Street”

“One Up On Wall Street”, efsanevi bir karşılıklı fon yöneticisi olan Peter Lynch tarafından yazılmış bir borsa kitabıdır. Bu kitapta Lynch, iyi şirketler bulmaya ve değer düşükken hisse senetlerini satın almaya dayanan yatırım felsefesini paylaşıyor.

resized 4a560 bda174151557821490612tukiyeborsa

4. John C. Bogle tarafından yazılan “Sağduyu Yatırımının Küçük Kitabı”

“The Little Book of Common Sense Investing” Vanguard’ın kurucusu John C. Bogle tarafından yazılmış bir borsa kitabıdır. Bu kitapta Bogle, endeks yatırımına dayanan yatırım felsefesini ortaya koyuyor. Bogle, S&P 500 gibi geniş bir piyasa endeksini izleyen endeks fonlarına yatırım yapmanın büyük bir savunucusudur.

5. Robert G. Hagstrom’un “Warren Buffett Yolu”

Warren Buffett’in yatırım felsefesi hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, Robert G. Hagstrom’un “The Warren Buffett Way” kitabına göz atmalısınız. Bu borsa kitapta Hagstrom, Buffett’ın hisse senedi seçmek için kullandığı temel ilkeleri ele alıyor.

En iyi borsa kitabı ile ilgili diğer bağlantılar

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Blockchain

Blockchain Teknolojisi Nedir? Ne İşe Yarar?

siber saldırı

10 Farklı Siber Saldırı Yöntemi