in

CARV Nedir? CARV Protokolü, CARV Play ve CARV Ai Hakkında Her Şey!

carv protokol

CARV Nedir? CARV Protokolü, CARV Play ve CARV Ai Hakkında Her Şey!

Gizlilik ilkesi gereği birçok şirket, kullanıcılarının ve takipçilerinin verilerini toplar, analiz eder, inceler, çıkarımda bulunur ve kısmen de bu verileri satar. CARV, blockchain çağında bu soruna çok önemli bir çözüm ile karşımıza çıkıyor.

Bireylerin kişisel verileri üzerindeki hakimiyetlerini korumak isteyen CARV, aynı zamanda etrafındaki ekonomik sistemlerde aktif rol alır ve verimliliği paylaşır. CARV, bu devrimin öncüsü olarak dijital etkileşimleri yeniden tanımlayarak insanları merkeze alır ve teşvik odaklı bir altyapı oluşturur.

CARV’ın Oluşturduğu Ekosistem

  1. CARV Protokolü: Oyun ve yapay zeka için özelleştirilebilir bir veri katmanı sunar.
  2. CARV Play: Yapay zeka destekli üst düzey oyun deneyimleri sağlayan bir uygulama.
  3. CARV Ai: Kişiselleştirilmiş oyun ortağı olarak hizmet veren yapay zeka entegrasyonu.

CARV Protokolü:

Oyun ve yapay zeka sektörlerinde veri alışverişini ve değer dağıtımını kolaylaştıran modüler bir veri katmanıdır. Veri doğrulama, kimlik doğrulama, depolama, işleme, model eğitimi ve değer dağıtımı gibi uçtan uca veri akışı süreçlerini kapsar.

CARV Protokolü, her bireyin kendi verilerine sahip olabileceği, kontrol edebileceği ve bu verilerden gelir elde edebileceği bir geleceğe öncülük eder. Ayrıca, mahremiyetin, sahipliğin ve kontrolün bireylerin elinde olduğu bir veri kullanımı ve paylaşımı biçimi sunar.

CARV Protokolü’nün modüler yapısı, oyun ve yapay zeka şirketlerinin iş ihtiyaçlarına özel olarak verileri bir meta olarak kullanmalarını sağlar. CARV ID aracılığıyla birçok kişiye “Ömür Boyu Pasif Gelir Üyeliği” sunulmuştur. Ayrıca, CARV protokolünün merkezi olmayan gizli hesaplama katmanları, gizliliği korur ve veri değerini yeniden dağıtmak için politikaya uygun bir ortam sağlar.

CARV Protokolü’nün çeşitli katmanları şu şekildedir:

  1. Kimlik Katmanı: Bu katman, CARV ID (ERC-7231) altında toplanan hem geleneksel (web2) hem de blockchain (web3) mekanizmaları aracılığıyla kullanıcıların kimliğini doğrular.
  2. Depolama Katmanı: Verileri maliyet hususlarına ve kalıcılık süresine göre farklı düzeylerde düzenleyen esnek bir veri depolama sistemi.
  3. Hesaplama ve Eğitim Katmanı: Verileri işlemek ve Ai modellerini gizli bir şekilde eğitmek için bir Güvenilir Yürütme Ortamı (TEE) kümesinden yararlanır; sonuçlar ve TEE doğrulaması yürütme katmanına aktarılır.
  4. Yürütme Katmanı: Mutabakat temelinde oluşturulan veri tüketicilerinin ihtiyaçlarını yorumlayarak, işleme ve doğrulama faaliyetlerinin sonuçlarına göre ödülleri dağıtır.
  5. Doğrulama Katmanı: Bu katman, TEE içinde güvenli ve doğru şekilde çalıştığını doğrulamak için TEE onayını doğrulamakla görevli topluluktan doğrulayıcılardan oluşur.

CARV Play:

CARV’ın oluşturduğu ekosistemin, CARV Protokolü’ndeki ilk amiral gemisi ürünüdür. Oyuncular için çapraz platform kimlik doğrulama sistemi ve web3 oyun dağıtımı ve sosyal platform olarak hizmet verir. CARV Play, oyuncuların keşfetmeye değer oyunlara erişmesini sağlar, tüm oyun anlarını tek bir yerde profil haline getirir ve gerçek oyunculardan oluşan bir toplulukla etkileşime geçmelerini sağlar. CARV Play, oyun geliştiricilerine kapsamlı bir araç paketi sunarak oyunlarını tanıtmalarını ve büyütmelerini sağlar.

Deneyimli oyunculardan ayrıntılı bilgiler ve oyun incelemeleri içeren 600’den fazla birinci sınıf ve ödüllendirici NFT oyunu sunan CARV Play, USDT, NFT’ler ve fiziksel öğeler gibi ödüller içeren özel ortaklık etkinliklerine ev sahipliği yaparak oyuncuların aynı anda oynamasına ve kazanmasına olanak tanıyor.

CARV AI:

CARV AI, kullanıcıların CARV ve kripto dünyasında gezinmelerine yardımcı olan yapay zeka odaklı bir kişisel asistandır. Kişisel asistan Cara, kişiselleştirilmiş öneriler sunar, airdrop uygunluğunu kontrol eder ve ödüle dayalı görevleri keşfeder. Oyun yolculuğunuzu geliştirmek için size gerçekten anlayan bir arkadaş olarak hizmet verir.

Cara’yı https://t.me/carv_cara_bot adresinden kolayca çağırabilir ve onunla keyifli iletişimler kurabilirsiniz. Daha fazla bilgi için platformun https://docs.carv.io/ dökümanına göz atabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fidye virüsü - fidye virüsü saldırısı - hacker saldırıları

İşletmenizi Fidye Yazılımlarından Korumak İçin 10 Adım!

brute force nedir? kaba kuvvet saldırısı nedir? siber güvenlik

Brute Force Nedir? Brute Force Saldırıları Artıyor! Nasıl Korunacağız?