in

CloudAlly İncelemesi! CloudAlly Sizce Güvenli Mi?

CloudAlly - CloudAlly incelemesi - CloudAlly güvenli mi - CloudAlly hakkında detaylar - CloudAlly bulut depolama
CloudAlly - CloudAlly incelemesi - CloudAlly güvenli mi - CloudAlly hakkında detaylar - CloudAlly bulut depolama

CloudAlly incelemesi içeriğimizde bu bulut depolama uygulamasına yakından göz atacağız. Özelliklerini, gizlilik ve güvenliğe verdiği önemi yakından ele alacağız.

Daha önce bu uygulamayı kullandınız mı? Ne olduğunu biliyor musunuz? Kullanmayan kişilere bu uygulamanın ne olduğundan bahsederken, kullanan kişilere de detaylarından bahsedeceğiz.

CloudAlly!

2011 yılında piyasaya sürülen bir yedekleme çözümü. ABD, İngiltere ve Avustralya’da ofisleri bulunan İsrail merkezli bir firma tarafından geliştirilmiştir. Uygulama, işletmelerin veya bireylerin dosyalarını çeşitli çevrimiçi depolama platformlarından kolayca yedeklemelerine olanak tanıyor.

Güvenilir bir bulut depolama aracının kullanılması kesinlikle sizi herhangi bir cihaz kaybı ya da arızası sonrası üzmeyecek bir durum. Ayrıca bulut depolama kullanmanız sizi fidye saldırılarından da oldukça fazla korur. Buradaki temel nokta şu: Güvebilir bir bulut depolama hizmeti bulmak. Bunun için web sitemizin inceleme kategorisine göz atarak farklı birçok bulut depolama uygulamasının incelemesini okuyabilirsiniz.

CloudAlly, işletmelerin veya bireylerin dosyalarını Office 365, Dropbox, G Suite, SalesForce, Box veya SharePoint gibi hizmetlerden kolayca yedeklemelerine olanak tanıyan bir buluttan buluta yedekleme hizmeti sunuyor.

İlginizi Çekebilir:

CloudAlly Özellikleri:

  • Microsoft Office veya G Suite gibi ürünlerden yedekleme yapabiliyor.
  • Herhangi bir e-posta hizmetinden IMAP yoluyla e-postaları yedeklemeniz mümkün.
  • SharePoint, OneDrive, MS Grupları, Box, Google Team Drive Backup veya Dropbox’tan yedekleme.
  • Yedekleme etkinliği tablosu. 
  • Yedekleme etkinliği bildirimleri. 
  • 7/24 canlı destek, e-posta ve telefon desteği.
  • İki Faktörlü Kimlik Doğrulama.
  • Denetim günlüğünü dışa aktarma özelliği. 

gibi birçok özelliği bulunuyor.

Kullanım Kolaylığı:

Kullanımı oldukça basit ve arayüzü de bir o kadar anlaşılır. Kurulup etkinleştirildikten sonra geriye sadece neyi yedekleyeceğiniz kalıyor. CloudAlly, aslında yedekleme veya geri yükleme sürecinde kullanıcılarına oldukça yardım ediyor ve işi kolaylaştırıyor. Bu durum oldukça hoş. Çünkü farklı bulut depolama araçlarında sorun yaşayan kişiler için iyi bir alternatif olabilir.

Gizlilik ve Güvenlik:

Üçüncü parti bir bulut depolama hizmetinden yararlanıyorsanız ve buradaki verilerinizi CloudAlly sistemine aktaracaksanız bu kulağa biraz ürkütücü gelebilir. Çünkü herhangi bir bulut depolamadan CloudAlly sistemine veri aktarırken parolanızı CloudAlly ile paylaşmak zorundasınız. Bunun doğru bir tercih olmadığından eminiz değil mi? Kesinlikle eminiz.CloudAlly de bunu bildiği için izin tabanlı erişim sağlayan OAuth sisteminden faydalanıyor. Nedir bu OAuth? Diye soranlar olacaktır. Kısaca bu, herhangi bir bilginizi doğrudan vermek yerine dolaylı olarak veriyorsunuz. Güvenilir mi? Direkt parolanızı vermek yerine bunu kullanmak tabi ki güvenilir.

Bu ürünü incelediğimizde %100 ya da %90’ın üzerinde güvenilir bir uygulama demek doğru gelmiyor. Her ne kadar güvenlik konusuyla alakalı olarak çalışmalar gerçekleştirmiş olsa da ne yazık ki tam anlamıyla yeterli değil. Uçtan uca şifreleme olmaması; çalışanların herhangi bir siber saldırıya uğraması sonucu sorunlar yaratabilir. CloudAlly, istenmeyen saldırılara ya da müdahalelere karşı çok da fazla dayanabilecek bir sistem değil. Bu arada bu uygulama her ne kadar GDPR ve HIPAA uyumlu olsa da toplu verileri üçüncü taraflarla paylaşmayı kabul ediyor. Bunu gözardı etmeyin.

Yedekleme işlemi sırasında CloudAlly’nin verilerinizi nasıl işleyebileceği hakkında bir fikir edinmek için gizlilik politikasını da kontrol ettik. Politika, bir talep sunulması durumunda verilerinizi gerçekten yetkililere teslim edeceğini açık bir şekilde anlatıyor. Gizlilik politikasında eğer ‘olası ihlaller’ söz konusu olursa (bu bence kafamıza göre verilerinizi işleyebilir ve denetleyebiliriz demek) araştırma başlatılmasının da altı çiziliyor. Bu yüzden pek güvenilir gelmiyor.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

netflix kullanıcılarına öneriler - vpn önerisi - kaspersky vpn - netflix dizi önerileri

Netflix Kullanıcılarına En Özel Önerilerle Birlikte Bir VPN Önerisi!

telegram - kaspersky - ipuçları - siber güvenlik - lorentlabs

Kaspersky’den Telegram’ı Daha Güvenli Hale Getirecek İpuçları!