in

Data Deposit Box İncelemesi? Nedir Bu Data Deposit Box?

data deposit box - ücretsiz bulut depolama - bulut depolama - lorent research lab

Data Deposit Box, işletmelere ve uzman kullanıcılara yönelik bir bulut depolama çözümü. Hizmet, 7 işletim sisteminde 200 farklı cihaz desteği ile kullanıcıların sınırsız sayıda cihazdan otomatik olarak veri yedeklemesine izin veriyor.

Firmanın merkezi, Kanada’da. Kanada’ya baktığımızda beş göz ülkesinden birisi olduğunu net bir şekilde görüyoruz. 5, 9 ve 14 göz ile ilgili bir bilgi eksiğiniz varsa hemen şu ilgili içeriğimize göz atabilirsiniz: Büyük Kardeş Sizi İzliyor: Beş, Dokuz ve On Dört Göz!

Genel Bilgiler:

Otomatik yedekleme hizmeti, verilerinizi her zaman kurtarılabilir olmasını sağlıyor. Küçük bir işletme ya da büyük bir şirket olmanız aslında pek fark etmiyor. Herhangi bir siber saldırıya uğramış olabilirsiniz veya bütün verilerinizin kayıtlı olduğu bilgisayar arızalanmış olabilir. Fakat uygulama bu durumlarda bile verilerinizi kurtarabileceğini iddia ediyor. Kişisel verileriniz tamamen size ait olmalı değil mi? İşte bu yüzden Data Deposit Box hizmetinin gizlilik ve güvenlik konusunda biraz temkinli yaklaşmak gerek. Bu konuya değineceğiz.

Data Deposit Box ile kullanıcılar Microsoft Windows, macOS, Qnap NAS, Synology NAS, Asustor NAS, iOS (iPad ve iPhone) ve tüm Android cihazlar dahil olmak üzere çeşitli cihazlardan sürekli olarak yedekleme yapabiliyorlar. Bu geniş yelpaze gerçekten çok başarılı durmuyor mu?

Data Deposit Box, resimlere, videolara, hızlı kitaplara, uygulamalara ve veritabanlarına kadar her şeyi yedekleyebiliyor.

İlgili:

Data Deposit Box Özellikleri:

Data Deposit Box özelliklerine yakından baktığımızda şu özelliklerin göze çarptığını görmemiz mümkün:

  • Windows, Mac, NAS’tan yedekleme yapılabiliyor. (Synology, Qnap, Asustor)
  • iOS ve Android cihazlarda kullanılabiliyor.
  • 448 bit Blowfish şifreleme var.
  • İki faktörlü kimlik doğrulama mevcut.
  • Dosyaların eski sürümlerine geri yüklemek için zaman damgalı sürüm oluşturma var.
  • İstediğiniz sıklıkta yedekleme yapmak için yedekleme planlaması çıkartabiliyorsunuz.
  • Verilerinize web üzerinden veya özel uygulamalar aracılığıyla erişim sağlayabiliyorsunuz.
  • İhtiyaç duymadığınız verileri yedekleyerek alanı boşa harcamamanızı sağlayan dışlama özelliği var.
  • Dosya paylaşım özelliği var.
  • Özel kısıtlama – ne kadar bant genişliği veya CPU kullanabileceğine karar vermeniz mümkün.
Ucuz, 5 kişinin kullanabileceği, farklı ülkelerin Netflix içeriklerine erişebileceğiniz VPN için üstteki görsele tıklayarak inceleme yapabilir veya satın alabilirsiniz.
Ucuz, 5 kişinin kullanabileceği, farklı ülkelerin Netflix içeriklerine erişebileceğiniz VPN için üstteki görsele tıklayarak inceleme yapabilir veya satın alabilirsiniz.

Gizlilik ve Güvenlik:

Data Deposit Box, hem mobil cihazlarda hem de masaüstlerinde özel bir bağımsız istemci kullanır. Fakat istemci, yedeklerinize erişip kontrol ettiğiniz PC’de bir web uygulaması mevcut. Bu, cihaz bağlı olduğu sürece yedeklemelerinizi her yerden kontrol etme özelliği sunuyor. Erişim kolaylığı sağlasa da, Data Deposit Box’a göre, makinenize yüklenen yerel istemci yedeklerin tüm şifreleme ve yükleme işlemlerini gerçekleştirdiği için olağan tarayıcı tabanlı güvenlik açıkları için endişelenmenize gerek yok. Ayrıca bu hizmet uçtan uca şifreleme sunmuyor. Bu yüzden kullanıcılar bireysel de olsa büyük bir şirket de olsa sadece Data Deposit Box hizmetine istisnasız güvenmesi gerekiyor. Nedeni de uçtan uca şifrelemenin olmaması. Neyse ki iki faktörlü kimlik doğrulamayı düşünmüşler. Bu da iyi bir şey değil mi şimdilik? Ek olarak kapalı kaynak olan bir platform. Buraya tıklayarak web sitemizin farklı incelemelerine erişin.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

dijital ayak izi nedir - internette güvenli kalma - siber güvenlik - kaspersky vpn

Dijital Ayak İzi Nedir? Dijital Ayak İzinizi Nasıl Saklayabilirsiniz?

bilgisayar güvenliği - bilgisayarıma virüs bulaştı nasıl temizlerim - lorent research lab - lorentlabs

Bilgisayar Güvenliği: 5 Dakikada Nasıl Korursunuz? Basit Bir Şekilde Anlattık!