in

Her Zaman Kullanacağınız 9 iPhone Özelliği!

5G 120 Hz and compact dimensions
5G 120 Hz and compact dimensions

iPhone özelliği.. Merak edilen bir konu.

İPhone’unuzun ekranını kaydedebileceğinizi biliyor muydunuz? Size yalnızca fotoğraf veren bir ekran görüntüsünden daha iyi.

Apple Notlar ne olacak? Mütevazi dijital organizatör, sandığınızdan çok daha fazlasını yapabilir. Her zaman belge tarayıcı olarak kullanıyorum.

İPhone’unuz muhtemelen kullanmadığınız sayısız özellik içeriyor.

  • Düşük ışık modu ile iPhone’unuzu karartın

Telefonunuzu karanlık bir odada kullanıyorsanız veya ekran yalnızca çok parlaksa, düşük ışık moduna geçebilirsiniz. Bu, ekran parlaklığınızı standart ayarların izin verdiğinden daha fazla karartabilir.

Etkinleştirmek için Ayarlar> Erişilebilirlik> Yakınlaştır> Yakınlaştırma Bölgesi> Tam Ekran Yakınlaştırma’ya dokunun. Ana Zoom menüsüne dönün ve Zoom Filtresi> Düşük Işık’a dokunun. Ana Zoom menüsüne dönün ve Zoom’u açın.

Tam ekranı uzaklaştırmak ve geri yüklemek için üç parmağınızla iki kez hafifçe dokunun. Düşük ışık moduna hızlı bir şekilde erişmek için ekrana üç parmağınızla üç kez dokunun veya Ana Ekran düğmesine üç kez tıklayın. Işık filtresini ayarlamak veya devre dışı bırakmak için Filtre Seç’i seçin.

  • Apple Cüzdan’da kartlarınızı düzenleyin

Telefonunuzda Apple Cüzdan’ı kullanarak, kolay dokunmatik ödeme için kredi, banka, ön ödemeli ve mağaza kartlarınızı saklayabilirsiniz.

M-cüzdan uygulamasını açın ve kartlarınız üst üste. En üstteki varsayılan ödeme yöntemi Apple Pay’dir. Apple Pay bir iPhone özelliği. Android cihazlarda kullanılmasını mümkün kılanlar olduğu söyleniyor. Bu tehlikeli. Değiştirmek için, varsayılan ödeme yönteminiz olmasını istediğiniz kartın üzerine parmağınızla dokunun ve destenin en üstüne sürükleyin. Kolay yahu!

  • Kaydırma ile hesaplamaları silme

Hesap makinesi uygulamasında olduğunuzda ve baştan başlamak zorunda olduğunuzdan daha sinir bozucu bir şey yoktur. Silme düğmesine art arda vurmak yerine geri almak için geri (sola) kaydırın.

  • Takvim başlangıç ​​ve bitiş saatlerini ayarlayın

Takvim’de bir etkinlik eklediğinizde veya mevcut bir etkinliği düzenlediğinizde, zaman artışları varsayılan olarak beş dakikaya ayarlanır. Bununla birlikte, kolayca bir ila beş dakikalık artışlar arasında değiştirebilirsiniz. “Başlangıç” ve “Bitiş” sürelerini ayarlamak için, tarih veya saat kaydırma tekerleğine iki kez dokunun.

  • Birden fazla uygulamayı aynı anda taşıyın

İPhone uygulamalarınızı düzenlemek mi istiyorsunuz? Onları teker teker hareket ettirmenize gerek yok.

Bir uygulamaya bir parmağınızla uzun basarak birden fazla uygulamayı taşıyın, ardından başka bir simgeye dokunup sürüklemek için başka bir parmağınızı kullanın. Seçtiğiniz ilk uygulamada yığınlayın. Uygulamaları istiflemeye devam edin. İşiniz bittiğinde, tüm yığını istediğiniz yere sürükleyip bırakın.

Bazı Özellikler iOS güncellemeleri gerektirebilir.

  • Notlardaki liste öğelerini girintileme

Notlarınızın dağınık olması gerekmez. Öğeleri madde işaretli hale getirebilirsiniz ve bunu yapmanın kolay bir yolu var: Sadece sağa kaydırın. Öğeleriniz girintili olacak ve madde işaretleriniz içinde bir alt liste bile oluşturabilirsiniz. Sola hızlıca kaydırarak geri alın.

  • Kişiler için uyarıları özelleştirin

Belirli kişiler için titreşim veya sesli uyarıları özelleştirin. Belki annenizin özel bir yüzüğü vardır ve eşinizin metinleri kendi uğultu sırasına sahiptir.

Ayarlar> Sesler’ e gidin. Tüm seslerin ses seviyesini ayarlamak için kaydırıcıyı Zil ve Uyarılar’ın altına sürükleyin. Yeni postalar, takvim uyarıları, AirDrop ve daha fazlası için Sesler ve Titreşim Kalıpları altındaki zil sesi veya metin tonu gibi bir ses türüne dokunun.

Ayrıca bir zil sesi veya Metin Tonu da seçebilirsiniz. Sesler ve Titreşim Desenleri altında, gelen aramalar, saat alarmları ve saat zamanlayıcı için iş melodilerini ayarlamak için Zil Sesleri’ne dokunun.

Metin Tonları kısa mesajlar, yeni sesli posta ve diğer uyarılar için kullanılabilir. Bir titreşim deseni seçmek için Metin Tonlarında Titreşim’e veya kendiniz oluşturmak için Yeni Titreşim Oluştur’a dokunun.

  • Müziği durdurun

Sizi durduracak ve telefonunuzu kilitleyecek ve şifrenizi girmeye zorlayacak bir yatmadan önce zamanlayıcı mı arıyorsunuz? Bunun için özel bir uygulamaya ihtiyacınız yok.

Müzik uygulamasını açın ve çalma listenizi seçin ve bir zamanlayıcı başlatın. Bir alarm veya uyarı sesi seçmek yerine, Zamanlayıcı Bittiğinde öğesine dokunun. En alta kaydırın ve Oynatmayı Durdur seçeneğini seçin. Başlat ve Tamam’a basın!

Bağımlılık yapan oyunlar oynamak veya yatmadan önce bir sınır belirlemek istiyorsanız bu zamanlayıcı çocuklar veya kendiniz için mükemmeldir. Telefonunuzun kilidini açmanız, uyku zamanının geldiğini hatırlatır.

  • İletilecek veya silinecek mesajları seçin

İletilecek veya silinecek mesajları hızlı bir şekilde seçmek için mesaj dizinizi açın ve işaret parmağınızla ve başparmağınızla ekrana sıkıştırın. Tümünü Sil’i seçebilir veya silmek veya iletmek için tek tek iletileri işaretleyebilirsiniz.

Burayı tıklayarak farklı bir içeriğimizi okuyabilir ve web sitemizde zaman geçirerek boş zamanınızı müthiş bir şekilde değerlendirebilirsiniz. iPhone özelliği son güncelleme ile daha da arttırıldı ve diğer telefonlara fark attı demek sanırım yerinde olabilir.

İçeriği Oyla
twitter'da mavi tik nasıl alınır - twitterda mavi tik alma - mavi tik nasıl alınır - twitter mavi tik - twitter hesap onaylatma

Twitter’da Mavi Tik Nasıl Alınır? Twitter’da Yeni Dönem!

microsoft edge chromium 918x612 1

Edge ve Chrome! Microsoft Edge – Google Chrome Hakkında!