in

İnternetten Nasıl Para Kazanılır: Bölüm-1

internetten para kazanma - internetten nasıl para kazanılır - internetten para kazanma yolları
internetten para kazanma - internetten nasıl para kazanılır - internetten para kazanma yolları

İnternetten Nasıl Para Kazanılır: Bölüm-1

İnternetten nasıl para kazanılır?

İnternetten para kazanma konusunu farklı farklı inceleyelim. Bunu hem ana başlıklarla hem de alt başlıklarla incelersek daha fazla yöntemi ortaya çıkartabiliriz diye düşünüyorum. Bu başlıkta sadece ana konulardan bahsedeceğim. Bu ana konulara hakim olunursa kesinlikle alt konularda daha anlamlı işler yapabileceğimizi düşünüyorum.

Herkes arama motorlarında en az bir kere ”İnternetten nasıl para kazanırım?” diye kesin aratmıştır. Aratmamış mıdır? Sanmıyorum.

Peki ne yapacağız da internetten para kazanacağız?

1- Freelancer Olabileceğiniz Sitelere Üye Olun.

Yetenekleriniz var fakat bunu paraya çeviremiyor musunuz? Bu kesinlikle sizler için çok iyi bir yöntem. Herhangi bir freelancer sitesine üye olarak yeteneğinizi orada satabilirsiniz. Bu tür sitelerdeki işleyiş genelde şu şekildedir: Siz yapabildiğiniz işleri profilinizde yazarsanız, müşteri gelip onlardan satın alım yapar. Müşterilerinizin ödemeleri internet sitesinde kalır. Siz işi teslim ettiğinizde o onaylar ve sitedeki para hesabınıza yansır. Ya da tam tersi müşteriler ilan açar. ‘Şu işi yaptırmak istiyorum.’ diye. Farklı freelancerlar farklı tekliflerde bulunur. Müşteri herhangi birisiyle anlaşır ve işini yaptırır.

Peki ne yapabilirim ki?

Grafik tasarım yapan birçok arkadaşımız freelancer siteler sayesinde ciddi ödemeler alabiliyorlar. Tabi ki hepsi işlerinde profesyonel. Fakat profesyonel olmayan birçok insan da bu işi yapıyor. Önemli olan karşıdaki müşteriyi memnun edebilmek. Bir logoyu ya da bir broşürü tamamen müşterinin istediği gibi teslim edebilmek için aslında bazen profesyonel olmaya gerek olmuyor. (Tabi ki bu, bu tür sitelerde geçerli)

Grafik tasarımcılar, ses sanatçıları, sanal asistanlar, yazılımcılar ya da fotoğrafçılar vs.. Aklınıza gelebilecek herkesi orada görmek mümkün. Tabi ki her işi yapmanız da mümkün.

2- Bilgi Satın. | İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Evet bilgi satın. Aslında günümüzde en pahalı ürünlerden birisi veri diğeri de bilgidir. Bakmayın bizlerin bilgi üzerinden para kazanmadığına. İhtiyacımız yok. (Şaka yapıyoruz durun!)

Belirli video platformları için bilgi sahibi olduğunuz konularda videolar çekerek ve onları satarak para kazanabilirsiniz. Hem birileri bilginizden faydalanmış olur hem de siz para kazanmış olursunuz.

Bazı platformlarda canlı yayınlar yaparak para kazanmanız da mümkün. Bu platformlardan sesinizi duyurmak biraz zor olabilir. Bu yüzden video kaydı alıp o kaydı satmak ve arka planda bilgilerinizi destekleyici hizmet sunmak kesinlikle kazandıracaktır. Bu şekilde kazanan tanıdığınız var mı derseniz Türkiye’de bu pazar oldukça büyük. Mutlaka sizlerin de bir tanıdığı ya da bildiği birileri vardır.

3- Çeviri Yapın.

İyi bir yabancı diliniz olabilir. Fakat bunu paraya çeviremiyor olmanız mümkün. Birçok şirket (aklınıza gelebilecek büyük şirketler de var bu şirketler arasında evet.) bu tür kişileri oldukça severler. Mail atmanız ve iletişim kurmanız gerekiyor. Yabancı diliniz iyiyse mutlaka bir yerlerle iletişim kurmaya çalışın. İlk etapta tanınmadığınız için dönüşler olumsuz olabilir. Fakat kendinizi düzgün bir şekilde tanıtma fırsatı yakalarsanız mutlaka sürekliliği olacak işlerden birisi diyebilirim. Bu arada çeviri işi için freelancer sitelere de üye olabilirsiniz. Bu kesinlikle gerekli. Kelime başına bir ücret talebinde bulunabilirsiniz.

4- Profesyonel Fotoğrafçıysanız Kazanabilirsiniz.

Fotoğrafçı birçok arkadaşım var. Fakat henüz hiçbirisi benim fotoğrafımı çekmedi. Neden çekmediler acaba, işte şimdi kızdım! Kaliteli fotoğraflar çekerek bu fotoğrafları satabilirsiniz. Bu fotoğrafları satabileceğiniz çok kaliteli farklı platformlar mevcut. Bazı zamanlar anlam veremediğiniz fotoğraflar bile ciddi büyük paralara satılıyor. Bu platformları öğrendiğimde çok garipsemiştim fakat gerçekmiş. Kısacası istockphoto veya shutterstock gibi sitelerde içeriklerinizi yayınlayarak fotoğraflarınızın satılmasını sağlayabilirsiniz. Bu şekilde hızlı para kazanmanız oldukça kolay ve mümkün.

İnternetten para kazanma konusunun ilk bölümü şimdilik bu kadar. Farklı uygulamalar ve konularla bölüm 2-3 diye devam edeceğiz. internetten nasıl para kazanılır sorusuna kısa bir cevap bulduğumuza göre şimdi farklı içeriklerimizi buraya tıklayarak web sitemizden okumaya devam edebilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

siber saldırı - hackerlar - siber güvenlik - lorentlabs - siber saldırılardan korunma

Siber Korsanlar 10 Web Sitesini Hackledi! 73 Milyon Kişinin Verisi Ortalıkta!

twitter'da mavi tik nasıl alınır - twitterda mavi tik alma - mavi tik nasıl alınır - twitter mavi tik - twitter hesap onaylatma

Twitter’da Mavi Tik Nasıl Alınır? Twitter’da Yeni Dönem!