in

İnternetten Nasıl Para Kazanılır: Bölüm – 2

internetten para kazanma - internetten nasıl para kazanılır - sermayesiz işler - lorentlabs
internetten para kazanma - internetten nasıl para kazanılır - sermayesiz işler - lorentlabs

İnternetten Nasıl Para Kazanılır: Bölüm – 2

İnternetten Nasıl Para Kazanılır: Bölüm – 2

İnternetten nasıl para kazanılır konusunun birinci bölümünde 4 maddelik bir içerik hazırlamıştık. İkinci bölümde de sizlere 4 maddelik bir içerik hazırlamak istedik. Bu yazı dizinin tabi ki devamı gelecek. 3, 4 belki de 5, 6 gibi bölümleri olacak. Umarız ki bu tür içerikler küçük – büyük sizlere bir katkı sağlar.

İçeriği yazmaya başlamadan önce birinci bölümü kaçıran arkadaşlarımız hemen buraya tıklayarak birinci bölümü okuyabilirler. Bu tür başlıklarda en ufak bir bilgi kesinlikle işe yarayabilir. Bu yüzden kaçırmamanızı tavsiye ederiz.

1- İnternetten Nasıl Para Kazanılır? | Fırsatı Görün!

Evet bu kesinlikle doğru bir alt başlık. Fırsatı gördüğünüz zaman internet üzerinden para kazanmanız mümkün. Peki ama nasıl?

İnternetten para kazanmanın birçok yolu var. Bu da onlardan birisi. Teknik bir bilgi gerektirmeyen sadece doğru zamanda doğru alımı yaparak para kazanmayı hedefleyebilirsiniz.

Domain (Alan adı) alıp satmak oldukça karlı bir iş ve domainler o kadar pahalı şeyler değil. Fakat bir başkasının istediği bir domaini önceden satın alıp onun profiline aktarmak isterseniz işte bu işin karı burada. 30 – 40 TL’ye alınan bir domainin 300.000 TL’ye de satıcı bulduğu bir gerçek var. Çok ilginç bir piyasa var burada. Farklı platformlarda alan adlarını satan kişileri görmeniz mümkün. Aynı zamanda belli domain satan şirketlerin de sitelerinde direkt bu konularla ilgili servisleri mevcut.

2- İnternetten Nasıl Para kazanılır? | Fiverr ve benzerleri!

Fiverr’e kayıt olarak oldukça iyi paralar kazanabilirsiniz. Freelancer olarak çalışmak isteyen kişiler için oldukça iyi bir yer. Burada müthiş yeteneklere sahip insanlarla da tanışmanız mümkün. Dünyanın her noktasında her insan var. Fiverr 2010 yılında kurulan bir site. Fiverr’de son dönemlerde en çok alınan/satılan hizmet olarak kutlamalı dans videoları görünüyor. Bu videoları oldukça başarılı bir şekilde ayarlayanlar var. Tabi ki Fiverr’de birçok işi yapmanız mümkün. Grafik tasarımdan yazılıma, yazılımdan sanal asistanlığa ve hatta seslendirmeye kadar birçok iş var. Sanal asistanlığı birinci bölümde de yazdığımız için şu soru gelmişti: Bu sitelerde nasıl sanal asistanlık yapacağım? Sizinle iletişime geçen kişi ya da şirketler size bir dosya hazırlıyor. Sizde o dosyaya göre hareket ediyorsunuz. Örneğin bir gün içinde 100 kişiye aynı maili atmak ya da 1 gün içinde 20 kişiyi telefonla arayıp ürünü tanıtmak gibi. Bu tür siteleri araştırarak neler yapılacağını ve fiyatları sizler belirleyebilirsiniz. Fiverr benzeri birçok site olduğunu unutmayın. Freelancer, upwork, bionluk, guru, sadeceon vb. gibi çok fazla site var.

3- Twentify İle Kazanabilirsiniz!

Twentify ile para kazanmanız oldukça mümkün ve hızlı olabilir. Fakat burada fiziksel olarak da yorulmanız ve zaman harcamanız gerekli. Peki neden?

Çünkü Twentify adlı uygulamaya üye olduğunuzda oradaki şirketlerin tekliflerini görebilirsiniz. Bu teklifler nasıl teklifler? diye soracak olursanız şöyle; X bir şirket sizi kendi şubesine yönlendirerek oradaki sistemin işleyişini kontrol etmenizi, müşterilerle nasıl ilgilenildiğini ve size söylenen şeylerin uygulanıp uygulanmadığını kontrol etmenizi söylüyor. Bir nevi gizli müşteri sistemi. Siz kontrol ediyorsunuz raporunuzu Twentify adlı uygulamaya yüklüyorsunuz ve şirket size ödemeyi gerçekleştiriyor. Türkiye’nin bazı şehirlerinde bu uygulamayı kullanan birçok şirket olduğunu ve yine bu uygulamayı kullanan birçok kişi olduğunu biliyoruz.

4- Sosyal Medya Yöneterek Para Kazanın!

Evet sosyal medya yöneterek para kazanıldığını herkes biliyordur. Fakat birçok kişi müşterinin nerede olduğunu bilmiyordur. Yine freelancer sitelerine yönelerek birçok müşteri bulabilir ve o müşterilerin instagram, facebook, pinterest, twitter ve mail gibi profillerini yönetebilirsiniz. Bunun karşılığında da uygun bir fiyat belirlerseniz aylık anlaşma yaparak 5 şirket bağlarsanız asgari ücretin üstünde bir gelirinizin olması oldukça mümkün. Freelancer sitelerine girerek sosyal medya yönetebildiğinizi ve nasıl yönetebildiğinizi, bildiklerinizi paylaşarak güzel bir profil oluşturabilirsiniz. Tabi ki fiyatı karşınızdaki kişinin neler istediğine göre arttırabilir ya da azaltabilirsiniz.

İnternetten nasıl para kazanılır yazı dizini devam edeceği için şimdilik ikinci bölümü bitiriyoruz, ilerleyen günlerde uygulama kullanarak para kazanmanın yanında farklı yöntemlerden de bahsedeceğiz. Yavaş yavaş bu yazı dizinini birlikte büyüteceğiz. Keyifli okumalar.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Internet Service Provider

İnternet Hızınızı İki Katına Çıkartabilirsiniz!

650x344 iphone ipad ekrani donmuyor nasil duzelir iphone ekran yon kilidi calismiyor 1566553047862

iPhone Reklam Engelleme: Reklam İzlemeyi Durdurun veya Sınırlayın!