in

VPN ile Neler Yapılabilir? VPN Kullanmanız İçin Nedenleri Sıraladık!

VPN ile neler yapılır - vpn güvenli mi - vpn kullanmak güvenli mi - kaspersky vpn - neden vpn kullanmalıyım - lorentlabs

VPN ile Neler Yapılabilir? VPN Kullanmanız İçin Nedenleri Sıraladık!

Bir VPN hizmetine neden ihtiyaç duyuyorsunuz? Bu sorunun cevabı genelde anonimlik, coğrafi konum kısıtlamaları veya sansürü aşma gibi 3 temel noktada birleşiyor. Peki bu temel noktaların alt başlıkları neler? Bir VPN ile neler yapılabilir? Bu içeriğimizde bu konuları ele alacağız. Fakat bu içeriğimize girmeden önce kısaca güvenlik konusunu ele alalım.

Bir VPN kullanırken dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan birisi güvenlik. Ardından da herkesin bildiği gibi gizlilik konusu geliyor. Bu iki konuya dikkat etmek için güvenilir, şifreleme konusunda iyi, bilinen ve mahremiyete önem veren bir hizmeti satın almak, kullanmak gerekiyor. Eğer ücretsiz bir hizmeti kullanıyorsanız bundan hemen vazgeçin. Ücretsiz VPN hizmetleri ile sunucular kısıtlıyken aynı zamanda coğrafi engellemeleri tam anlamıyla aşamazsınız. Fakat güvenlik ve gizlilik konusunun yanında bunlar hiçbir şey! Ücretsiz VPN hizmetleri, kullanıcıların verilerini toplayarak reklam geliri elde ederler. Bu reklamlar genelde hedeflenmiş reklamlar olduğu için verilerinizin analiz edilmesi ve başka şirketlere satılmaması imkansız bir durum.

VPN kullanarak web sitelerinin verilerinizi toplamasını engelleyin: Bir VPN kullanarak web sitelerinin sizin hakkınızda veri toplamasını engellemeniz mümkün. Biliyorsunuz reklam gösteren her web sitesi reklamların hedeflenmiş reklam olması için çerezleri kullanıyor. Bu çerezler, kullanıcıları takip ettiği ve her hareketini izlediği için anlık hedeflenmiş reklam görmeniz mümkün. Bu durumu IP adresinizi gizleyerek durdurmanız mümkün.

Açık ağlarda Wi-Fi güvenliğinizi sağlayın: Bir VPN, en basit haliyle bile şifrelenmiş bir tünelden oluşur. Böylece çevrimiçi olduğunuzda siber saldırganlar sizin hareketlerinizi tam anlamıyla göremez. Fakat basit bir ürünün bir noktadan sonra fayda yerine zarar sağlaması da ihtimal. Bu yüzden orta seviye ya da iyi seviye bir ürünü kullanmanızı tavsiye ederiz.

İnternet servis sağlayıcınızdan korunun: İnternet servis sağlayıcıları uzun bir süredir ülkemizde de (2016) abonelerini izleme yolunda önemli adımlar attı. Aboneler izleniyor ve gerektiğinde analiz ediliyor. Birisinin sürekli sizi takip etmesi rahatsız edici ve ürkütücü değil mi? Bence oldukça ürkütücü. Abonelerini takip etme eğiliminde olan internet servis sağlayıcılarını kaliteli bir VPN ile atlatmanız mümkün.

Güvenli sohbet edin: Bir VPN hizmeti hiçbir zaman uçtan uca şifrelenmiş bir mesajlaşma uygulaması ile bir tutulamaz. Fakat uçtan uca şifreleme sunmayan bir mesajlaşma uygulaması kullanıyorsanız ve açık ağda bulunuyorsanız bir VPN o mesajların da güvenliğini sağlıyor. Fakat güvenilmeyen bir VPN hizmetinin o mesajlara erişebileceği de bir ihtimal. Bu yüzden her zaman kaliteli hizmetlere ihtiyaç var. Yukarıda önerdiğimiz VPN hizmetinin deneme sürümünü kısıtlı olarak deneyebilir, ilk ay için %70 indirim ile alabilirsiniz.

Konum tabanlı fiyatlarda indirim uygulayın: Eğer bir markanın farklı ülkelere kargo hizmeti varsa ve bu ülkeler arasında yaşadığınız ülke de varsa ülke bazlı indirimlerden yararlanarak o istediğiniz ürünleri indirimli ve ülkenizdeki fiyattan daha ucuza almanız mümkün.

Erişim engellemelerini hızlıca aşın: İnternet servis sağlayıcıları, hükümetler veya teknoloji bakanlıkları, mahkemeler vb. gibi kurumlar tarafından engellenen web sitelerine ve uygulamalara hızlıca erişmeniz mümkün. Ayrıca bant genişliğinin daraltılmasını daha kaliteli bir VPN hizmeti ile aşmanız mümkün.

Farklı ülkelerdeki Netflix ve Hulu gibi platformlara erişin: Kaspersky VPN kullanıcılarına bir müjdeyi de bu yedinci madde de vermek isteriz. Eğer bir Kaspersky VPN kullanıyorsanız ABD’deki ve İngiltere’deki Netflix’e hızlı bir şekilde erişip 10.000’den fazla dizi, film ve belgesele erişebiliyordunuz. Artık ABD’deki Hulu’ya da erişmeniz mümkün. Yakın zamanda Amazon Prime ve Disney+‘a da erişmek büyük ihtimalle mümkün olacak. İngiltere’de BBC iPlayer’ı da kullanmanız mümkün.

Ülkenizde engellenmiş oyunları oynayın: Eğer bir oyun ülkenizde engelliyse hemen VPN hizmetini açarak o oyunu mevcut ülkelerden birisindeymişsiniz gibi indirin ve oynayın. Oldukça basit ve kolay bir işlem. Ayrıca oldukça güzel ve ilgi çekici.

Yasakları, sansürleri ve engellemeleri hızlıca aşın: Yaşadığınız ülkede sosyal medya platformlarına ya da yetişkin içeriklerine erişmeniz mümkün olmayabilir. Kaliteli bir VPN hizmeti ile bunu aşmanız mümkün.

VPN sayesinde tasarruf edin: Pandemi döneminde tasarruf etmek ne demek birçoğumuz daha net anlıyoruz değil mi? Bu süreçte en çok yolculuk etmeyi özledik değil mi? Bu örneği veriyorum fakat daha farklı örneklerle bu durumu genişletmeniz mümkün. Eğer bir uçak bileti alacaksanız VPN sayesinde ucuza almanız mümkün. Nasıl mı? Birçok firmanın bilet fiyatlandırma politikası ülkelere göre değişiyor. Eğer kaliteli bir VPN hizmetinden faydalanıyorsanız bazı zamanlarda uçak biletlerinden tasarruf etmeniz mümkün. Yapmanız gereken tek şey doğru sunucuyu bulmak.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

netflix'in hangi ülkede kaç içeriği var - netflix abd dizileri - netflix ingiltere dizileri - kaspersky vpn - vpn

ABD ve İngiltere’deki Netflix’e Hızlı Erişim! Netflix Türkiye’de Olmayan Filmler!

telegram vs viber - telegram ve viber karşılaştırma - viber ve telegram karşılaştırma

Telegram ve Viber Karşılaştırması! Telegram VS Viber!