in

Almanya’da Özel Olarak Görüyorlar: Mailbox İncelemesi!

mail
mail

Mailbox incelemesi ile mail incelemelerine devam ediyoruz. Mailbox, Almanya merkezli olmasından kaynaklı mı bilinmez fakat Almanya’da büyük bir kesim tarafından özel bir mail servisi olarak görülüyor. Çok mu kaliteli yoksa milliyetçi bir yaklaşım mı bugün bu incelemeyle bunu anlayacağız. Mailbox incelemesine geçmeden önce web sitemizdeki diğer incelemelerden seçtiğimiz bu başlıklara da göz atmanızı tavsiye ederiz.

Mailbox:

Merkezi Almanya’da bulunan Mailbox, 2-100 GB arası depolama seçenekleri sunuyor. Aylık fiyatlandırma politikası her ülke için aynı. Şu an için Türkiye’ye özel bir fiyatlandırması yok. Aylık 1€ bir fiyatı var. Web sitesini ziyaret etmek isterseniz de adresleri şöyle: mailbox.org

Sunduğu özellikler oldukça ilgi çekici. Posta, Takvim, Adres Defteri, Sürücü (bulut depolama), Görevler, Portal, Notlar, Tablo, Sunum gibi özellikler mevcut. Mailbox.org’un düzeni ve tasarımı kesinlikle kullanıcı dostu. Kısacası arayüzü mükemmel! Bazen güvenli bir e-posta mı yoksa özelliği yüksek bir e-posta mı diye düşünebilirsiniz. Mailbox ile bu düşünceyi ortadan kaldırmanız mümkün. Çünkü her iki seçenekte de Mailbox oldukça başarılı görünüyor. Mailbox.org, güvenlik ve şifreleme açısından tam PGP desteği sunuyor. Mailbox ayrıca tüm verilerinizi de şifrelemeyi unutmaz. Mailbox.org’u mobil uygulamalar ve üçüncü taraf e-posta istemcileriyle de kullanabilirsiniz. Bu gizlilik odaklı e-posta sağlayıcısını denemek istiyorsanız, 30 günlük ücretsiz bir deneme sürümüne göz atabilirsiniz.

MailBox İncelemesi: Artılar!

  • Virüs koruması mevcut
  • PGP desteği
  • POP, IMAP, SMTP, ActiveSync desteği
  • Açık kaynak
  • Mailler beklemede de şifreleniyor
  • vCard, CardDAV, CalDav desteği
  • Aktarım halindeki iletiler için HSTS ve PFS
  • Spam filtreleme özelliği

Eksiler: MailBox İncelemesi!

  • Mobil uygulamaları mevcut değil. Umarız ki ilerleyen günlerde olur. Çünkü buna kesinlikle ihtiyaç var.
  • Kayıt olurken %100 anonimlik sunmadığı biliniyor.

Mailbox incelemesi ile ilgili aslında bu yazılanlardan başka söylenecek pek fazla bir şey yok. Gizliliğe ve güvenliğe önem veren iyi bir e-posta servisi olduğunu çok net görebiliyoruz. Almanya’da çok fazla insan tarafından sevilmesinin nedeninin özellikleri olduğunu görmemiz bizleri mutlu etti. Sizler gizlilik ve güvenlik için hangi mail servisini kullanıyorsunuz?

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

google password manager primary 100841457 large

Bulut Depolamada Parolaları Güvende Tutmak Çok Mu Zor?

en iyi mesajlaşma uygulaması - android mesajlaşma uygulamaları - whatsapp alternatifleri - telegram - signal

Android İçin En İyi 4 Mesajlaşma Uygulaması!