in

Android İçin En İyi 4 Mesajlaşma Uygulaması!

en iyi mesajlaşma uygulaması - android mesajlaşma uygulamaları - whatsapp alternatifleri - telegram - signal
en iyi mesajlaşma uygulaması - android mesajlaşma uygulamaları - whatsapp alternatifleri - telegram - signal

Android İçin En İyi 4 Mesajlaşma Uygulaması!

Android için en iyi 4 mesajlaşma uygulamasını sizler için kısaca yazmak istedik. Son zamanlarda insanlar internetteki mahremiyetlerine önem vermesi gerektiğine inanmaya başladı. Bu birçok ülkede gelişen ve önemli konulardan birisi. Mahremiyete önem verdikçe bilgilerinizi ve verilerinizi kendi elinizde tutabileceksiniz. Küçük bir örnek ile içeriğimize giriş yapalım. Hala Facebook ya da Facebook ürünlerini kullanıyor musunuz? Cevabınız evet ise henüz mahremiyet ile ilgili herhangi bir çalışma yapmadığınızı dile getirmek isterim. Çünkü günümüzde en çok veri toplayan, satan ve bu verileri işleyen en büyük şirketin ismi Facebook. Facebook’a ait olan WhatsApp veya Instagram dünyada birçok kişi tarafından kullanılıyor. Bu yüzden de veri toplama konusunda oldukça başarılılar. ”Benim verimi kim ne yapsın?” yaklaşımında olan insanlar için kazanılabilecek bir savaş ne yazık ki yok. Siyasi seçim kampanyalarında bile sizlere gösterilen reklamlar tamamen beğendiğiniz tweet ya da gönderilerle ilişkili. Bu ürkütücü. Çünkü büyük bir yönlendirme çabası mevcut. Konuyu daha fazla dağıtmadan Android için en iyi 4 mesajlaşma uygulamasını sıralamak istiyorum.

  1. Signal
  2. Telegram
  3. Threema
  4. Viber

İlgili:

Bu mesajlaşma uygulamalarından Signal, Viber ve Telegram’ın incelemelerine web sitemizden de erişebilirsiniz. Bir süre önce her üç uygulamayı da test ederek inceledik.

Android İçin En İyi 4 Mesajlaşma Uygulaması:

Signal!

Fiyat: Ücretsiz

Signal Private Messenger, en popüler özel mesajlaşma uygulamalarından birisi. Güvenli mesajlaşma uygulamaları arasında en güvenlisi olarak görülüyor. Sesli ve görüntülü aramaları, metin mesajlarını ve hatta SMS’i bile destekleyen bir yapısı var. Aynı zamanda uçtan uca şifreleme özelliğine de sahiptir. Ancak, bu yalnızca her iki kişi de birbirlerine mesaj göndermek için Signal kullanırsa işe yarıyor. Yani SMS desteğinde bu özellik yok. Görüntülü arama, sesli arama gibi özelliklerde de uçtan uca şifreleme mevcut. Açık kaynaklıdır.

Signal Private Messenger, android için en iyi görüntülü sohbet uygulamalarından biridir

Telegram!

Fiyat: Ücretsiz!

Telegram, özel konuşmalar için çok popüler bir seçenek. Signal içerisinde bulunan özelliklerin çoğuna sahip. Buna uçtan uca şifreleme, grup sohbetleri (100.000 üyeye kadar) ve sesli aramalar da dahil. Hatta kendi kendini yok eden mesajlar bile var. Bu, Signal içerisinde de mevcut. Telegram içerisinde farklı kanallara veya gruplara girebilir, bilgi alışverişleri ve paylaşımlar yapabilirsiniz.

Not: LorentLabs Topluluğuna katılmak isterseniz 5000’den fazla üyemiz ile sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyarız. Adres: t.me/Lorentlabs

Telegram ekran görüntüsü 2020

Threema

Fiyat: 2,99$

Threema, Türkiye’de pek popüler olmasa da yurtdışında oldukça popüler olan bir özel mesajlaşma uygulaması. Uçtan uca şifreleme dahil olmak üzere birçok güzel özelliğe sahip. Şifrelenmiş sesli arama özelliği de Threema içerisinde mevcut. Signal ya da Telegram gibi ücretsiz olarak gelmez. Aylık bir fiyatı vardır ve aylık ya da yıllık olarak ödeme seçeneği sunar. Ödeme yöntemleri arasında ne yazık ki kripto para ile ödeme seçeneği henüz yok.


Viber

Fiyat: Ücretsiz fakat uygulama içi alımlar söz konusu

Viber, özel olsun ya da olmasın birçok ülkede en popüler sohbet uygulamalarından birisi. Bugüne kadar hiç kullanmadım diyen var mı? Geçmişte birçok kişi tarafından kullanılmış olsa da şu an Türkiye’de kendisine kullanıcı bulamıyor. Daha doğrusu ‘pek’ kullanıcı bulamıyor. Fakat diğer ülkeleri gözlemlediğimizde birçok kullanıcısı mevcut. Viber; uçtan uca şifreleme, sesli arama, görüntülü arama, metin mesajları, grup sohbetleri ve çıkartmalar gibi birçok özellik sunan güzel bir mesajlaşma uygulaması. Ayrıca uygulama içi satın alımlarla daha fazla çıkartma satın alabilirsiniz. Uçtan uca şifrelemenin yanında mesajları silme ve mesajları farklı bir klasörde gizleme gibi ilginç özellikleri de mevcut.

Viber, android için en iyi görüntülü sohbet uygulamalarından biridir

En sevdiğiniz mesajlaşma uygulaması veya en çok kullandığınız uygulama hangisiyse bizlere aşağıdan yorum yaparak bildirebilirsiniz.

İlgili: Signal Güvenli mi? WhatsApp Alternatifi Olabilir Mi?

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mail

Almanya’da Özel Olarak Görüyorlar: Mailbox İncelemesi!

pCloud - pCloud incelemesi - bulut depolama - bulut depolaması - pCloud depolama

Bulut Depolamanın Farklı Bir Yolu: pCloud İncelemesi!