in

Beeing Hope Projesi ‘Arılara Umut Ol”uyor!

beeinghope-beeing-hope-nft-projesi-arilara-umut-ol
beeinghope-beeing-hope-nft-projesi-arilara-umut-ol

Beeing Hope Projesi Türkiye’nin ilk NFT multidisipliner sanat koleksiyonu ile “Arılara Umut Ol”uyor!

Yok olma tehlikesi ile karşı karşıya kalan arılara ve çam balı üretimine yeniden hayat verebilmek için Le Petit Marseillais sponsorluğunda ‘’Beeing Hope – Arılara Umut Ol’’ isimli büyük bir sosyal sorumluluk projesi başlıyor.

Farklı disiplinlerden 28 sanatçının dijital eserlerinden oluşan NFT koleksiyonu ile hayata geçirilen proje, Türkiye’de multidisipliner bir yaklaşımla oluşturulan ilk sanat koleksiyon olma özelliğine sahip.

BeeingHope Projesi – İlgili: NFT Nedir? NFT Hakkında Detaylar ve Bilinmesi Gerekenler!

Geçtiğimiz yaz meydana gelen orman yangınları akıllardan ve doğadan silinmeyecek izler bıraktı.  Felakatten en çok etkilenen bölgeler Akdeniz ve Ege’de yangınlar günlerce sürdü. EFFIS (European Forest Fire Information System -Avrupa Orman Yangını Bilgi Sistemi) tahminlerine göre; 2021 yılında Türkiye’de yaklaşık 203 bin hektarlık orman, yangınlardan dolayı yok oldu.  Bu bağlamda küresel iklim krizinin neden olduğu orman yangınlarından dolayı Türkiye’deki biyoçeşitlilik hiç olmadığı kadar tehdit altında. 1984’ten beri sürdürülebilir bir gelecek için biyoçeşitliliği korumaya yönelik adımlar atan ve Akdeniz’den ilham alan Le Petit Marseillais sponsorluğunda ‘’Beeing Hope – Arılara Umut Ol’’ isimli büyük bir sosyal sorumluluk projesi başlıyor. 

Akdeniz ve Ege Bölgelerinde yaşanan kuraklık ve yangınlar sebebiyle Türkiye’ye özgü en büyük kültürel ve ekonomik değerlerden olan çam balı üretimi durma noktasında. ‘’Beeing Hope – Arılara Umut Ol” sosyal sorumluluk projesi doğru paydaşları bir araya getirerek zarar gören ekosistemi yenilemeyi arıların yok oluşunu engellemeyi ve çam balı üretiminin devam etmesini sağlayarak bölgenin ekonomik ve kültürel geleceğini de garanti altına almayı hedefliyor. 

Türkiye’nin ilk multidisipliner sanat koleksiyonu: Beeinghopenft

‘’Beeing Hope – Arılara Umut Ol” sosyal sorumluluk projesinde farkındalık sağlamak için günümüzün öne çıkan trendlerinden NFT’ler (Non Fungible Token)  üzerinden bir koleksiyon oluşturuluyor. Proje ile aynı ismi taşıyan “beeinghopenft” NFT koleksiyonu, Türkiye’de multidisipliner bir yaklaşımla oluşturulan ilk koleksiyon olma özelliğine sahip. Bu bağlamda 10.080 eserin yer alacağı koleksiyonda farklı sanat dallarından 28 sanatçı bir araya geldi. 

 “Beeing Hope-Arılara Umut Ol” sosyal sorumluluk projesinde sanatçılar Muğla’da zarar gören bölgeyi keşfettiler; yaşananları birlikler, akademisyenler ve arıcılar üzerinden ilk ağızdan dinleme fırsatı elde ettiler. Sanatçılar bölgede yaşanan durumdan ilham alarak eserlerini ürettiler.

BeeingHope Projesi – İlgili: Oyun Oyna NFT Kazan!

Türkiye’nin önde gelen 28 sanatçısının ürettiği 10.080 parçalık NFT eserlerin 11 Şubat 2022 saat 21.00 itibariyle AVAX ağı üzerinden mint edilmesi mümkün. Biyoçeşitliliği korumak ve arıları kurtarmak için destekte bulunmak isteyenler, beeinghope.io sitesi üzerinden eser başına 2 AVAX ve ağ ücretleri ile mint edebilecek. İlk satış tamamlandığında NFT eserler; Kalao, Yeti Swap, NFT Prime ve Tofu üzerinden satışa konulması ve satılması mümkün.

Web sitesi: beeinghope.io

Twitter: https://twitter.com/BeeingHopeNFT

Telegram: https://t.me/beeinghope_global 

Instagram: https://www.instagram.com/beeinghopenft/

Bu içerik destek programı kapsamında yayınlanmıştır.

Sorumluluk Reddi: Bu içerik, yatırım kararlarının alınmasında asla temel alınmamalı. Yatırım işlemleri için bir tavsiye olarak yorumlanmamalıdır. İlgili riski tam olarak anladığınızdan ve deneyim seviyenizi, yatırım hedeflerinizi dikkate aldığınızdan emin olun. Eğer ihtiyacınız varsa bağımsız finansal tavsiye almalısınız. Herhangi bir yatırımdan, kullanımdan veya zarardan/ kardan kullanıcılar tamamen kendileri sorumludur.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

okx-ikili-yatırım-nedir

İkili Yatırım Nedir? OKX Yeni Ürününü Tanıttı! Kazanç Nasıl Hesaplanıyor?

Mbox Token

MBOX Token Nedir? Mobox Projesinin Özellikleri Nelerdir?