in

Oyun Oynayarak NFT Kazanmak!

Kripto paralardan daha hızlı hayatımıza giren NFT’lereden oyuncuları sevindirecek haber var. Dijital mülkiyet kavramı tüm dünya tarafından yeniden gözden geçiriliyor. Tabii bununla beraber yeni yeni adımlar da atılıyor. Atılan bu adımlarla beraber video oyunlar için NFT’ler geliyor. Oyun oynayarak NFT kazanmak mümkün olacak! Tabii eğlenmek için oynanan oyun ile NFT elde etmek için oynan oyun arasındaki çizgi tüm piyasa ile yakından takip ediliyor. Sonuçta oyun zaman geçirmek ve insanları eğlendirmek için ortaya çıkan bir şey. Oyun oynayarak NFT kazanmak neden geleceğin iş modeli?

NFT için oynamak

Blockchain teknolojisini kullanarak dijital mülkün sahipliğini belirlemek için NFT’ler yeni bir yöntem. 2021 yılında bu kültür ana akıma girmeyi başardı. Kripto paraların değerleri tavan yaptıkça NFT sahipleri yeni değerin telif hakları olduğu yönünde haberler yaptılar. Bununla beraber insanlar bu olayı kolayca benimsedi. Dolayısı ile insanlar dijital fotoğraflara sahip olmak için devasa paralar ödüyorlar. Bir maymun avatarına 250,000 dolar ödeyen pek çok ünlüyü sık sık görüyoruz. Bu NFT koleksiyonları ünlüleri de arkalarına almaları ile beraber oldukça yüksek değerlere çıktılar.

Bu sırada geleceğin parası olarak NFT’leri gören oyun sektörü bu piyasada aktif rol almak istiyor. Oyun şirketlerinin odaklandığı nokta ise oyun içi eşyalar. Oyun içindeki eşyaları NFT kartları halinde hazırlayıp sınırlı olacak şekilde oyunculara satma fikri şu an için kabul edilen fikir. Tabii yalnızca satma fikri değil oyun içinde düşürülen itemlerin NFT kartı olarak oyuncular tarafından da satılabilir olması ortaya bir NFT pazarının çıkmasına vesile olacak gibi görünüyor. Oyun sektörünün geleceğini bu iş modeli belirleyecek gibi duruyor. Tabii halihazırda bu fikri uygulayan oyunlar da mevcut.

NFT kazanmanıza olanak sağlayan oyunlar

Şu an için Axie Infinity, Guild of Guardians ve Galaxy Fight Club gibi oyunlar ile NFT kazanmanız mümkün. Ayrıca bu oyunları oynayan kullanıcılar milyonlar kazanmasalar da ayda binlerce dolar kazanan insanlar var. Bu oyunların temel mantığı ise gayet basit. Oyunu oynarsanız NFT kartları kazanırsınız ve oyunun kendi kripto parası ile bu NFT’leri satarak gerçek paraya dönüştürürsünüz. Bu oyunlar içerisinde en popüler olan Axie Infinity ise sadece geçen hafta 29 milyon dolar gelir sağladığını paylaştı. Yani iş modelinin oyun oynamak olan bir gelecekte yaşamamız mümkün!

Tabii NFT kazanacağınız oyunlar bu kadar ile sınırlı kalacak gibi durmuyor. Square Enix, SEGA, Ubisoft gibi dev oyun şirketleri geleceğin teknolojisi olarak NFT’leri gördüklerini ve halihazırda oyunlarına entegre etmek adına çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirttiler. Yani anlayacağınız Blockchain teknolojisi artık oyun sektörünün vaz geçilmez bir parçası olmak üzere. Sormamız gereken asıl soru ise bu sistem hayatımızda yeterince kalacak mı yoksa çıktığı gibi bir anda kaybolacak mı? Şu an için bu soruya cevap vermek oldukça zor. Yani yakın gelecekte hep beraber göreceğiz. Ayrıca oyun sektöründe NFT’ye ne kadar yer olduğunu düşünüyorsunuz, yorumlarda belirtmeyi unutmayın.

İlgili :

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

telefon ile belge taramak

Telefon ile Belge Taramak! Belgelerinizi PDF Olarak Kaydedin!

seedify-bybit-nedir

SFUND Token Nedir? Nereden Alınır?