in

Telefon ile Belge Taramak! Belgelerinizi PDF Olarak Kaydedin!

telefon ile belge taramak
telefon ile belge taramak

Ödevlerini fiziksel hazırlayan ama dijital olarak teslim eden öğrencilerin en ihtiyaç duyduğu şey fiziksel belgeleri dijital hale dönüştürmek. Tabii yalnızca öğrenciler ile sınırlı tutmak doğru olmaz. İş hayatında da sık sık belge teslim eden kişiler ve uzaktan çalışanalar için de oldukça zorunlu bir ihtiyaç bu. Hazırladığınız belgeleri fotoğraf çekerek göndermek her zaman doğru ve kaliteli sonuçlar vermiyor. O yüzden göndereceğimiz belgeleri yardımcı uygulamalar aracılığı ile tarıyoruz. Bu içeriğimizde varsayılan olarak gelen uygulamalarla belgelerimizi dijital hale dönüştüreceğiz. Oldukça kolay olan telefon ile belge taramak hayatınızı kolaylaştıracak.

Android telefon ile belge taramak :

Android telefonlarda geliştiricisi olan Google uygulamaları yüklü olarak geliyor. Eğer bir Android kullanıcısı iseniz bu uygulamalardan faydalanarak belgenizi tarayabilirsiniz. Bugün size Drive kullanarak belge taramayı anlatacağım. Bahsedeceğimiz yöntem tüm Android cihazlarda benzer olmasına karşın bazı cihazlarda farklılık gösteriyor. Ancak temel mantık olarak aynı olduğu için kolayca bu yöntemi belgeleriniz üzerine uygulayabilirsiniz.

Öncelikle Drive uygulamasını açıyoruz. Bu uygulama genellikle Google klasörünün içerisinde olur. Daha sonra sağ alt kısımda bulunan + (artı) tuşuna basarak menüye ulaşıyoruz. Eğer belgemizin fotoğrafını hali hazırda çektiysek Yükle seçeneğini seçiyoruz. Ancak fotoğraf çekmediysek Tara seçeneğine tıklayarak kameramız aracılığı ile belgeyi tarıyoruz. Kamerayı düz bir şekilde ayarlıyoruz ve fotoğraf çeker gibi deklanşöre basıyoruz. Eğer görüntü istediğiniz gibi çıktıysa tik işaretine tıklayarak belgeyi onaylayın. Eğer belgeniz tek sayfa ise karşınıza gelen ekranda Kaydet butonuna basın. Ancak birden fazla sayfadan oluşuyorsa sol altta bulunan + (artı) işaretine tıklayarak dilediğiniz sayıda belge kaydedebilirsiniz.

Belgelerinizi taradıysanız kaydetme tuşuna basabilirsiniz. Döküman Başlığı kısmına dilediğiniz başlığı girin. Hesap kısmında dosyanın kaydedileceği mail hesabınızı girin. Bu mail hesabı aracılığı ile dilediğiniz zaman dosyaya ulaşabileceksiniz. Klasörüm kısmı ise dosyayı oluşturacağınız özel klasöre kaydetmenize olanak sağlar. Yani Ödevlerim isimli bir klasör oluşturarak tüm ödevlerinizi o klasöre kaydetmeniz mümkün. Daha sonra kaydet tuşuna basın ve belgeyi kaydedin. PDF dosyası olarak belgeleriniz kaydedildi!

IOS cihazlarda belge taramak

Iphone’larda belge tarama işlemi için yine hazır olarak gelen bir uygulamayı kullanacağız. Sistem uygulaması olarak gelen Notlar uygulaması aracılığı ile belge taramayı anlatacağım. Üçüncü parti uygulamalar kullanmadan belgelerinizi PDF olarak kaydetmeniz ve yine bu belgeleri başkaları ile paylaşmanız mümkün. Lafı uzatmadan anlatmaya başlayalım!

Öncelikle Notlar uygulamasını tıklayarak açalım. Daha sonra sağ alttan yeni not oluşturma seçeneğine tıklayalım. Burada bulunan kamera işaretine tıklayarak kameraya erişimi sağlayalım. Burada bulunan seçeneklerden dilerseniz fotoğraf çekerek de faydalanabilirsiniz ancak biz belge olarak taratmayı kullanacağız. Seçeneğimize tıkladıktan sonra kamera açılacak. Taratmak istediğiniz belgeyi ekranın ortasına gelecek şekilde ayarlayarak çekiyoruz. Daha sonra cihaz sizden belgeyi ayarlamanızı isteyecek. Çıkan dikdörtgen şeklindeki alanın köşelerinden çekerek belgeyi bu alana oturtun. Eğer taratacağınız dosya birden fazla sayfadan oluşuyor ise Bir Sonraki Tarama için Hazır seçeneğine tıklayın. Dilediğiniz sayıda tarama yapabilirsiniz.

Belgeyi kaydetmek ise oldukça basit. Taramaları yaptıktan sonra Kaydet tuşuna basıyoruz. Belgelerimiz Notlar uygulaması içerisinde PDF formatında kaydedildi! Bu dosyaları dilediğiniz şekilde paylaşabilirsiniz. Bunun için öncelikle belgemizi Notlar uygulaması üzerinden açıyoruz. Daha sonra sağ yukarıda bulunan üç noktaya tıklıyoruz. Buradan Bir Kopya Gönder seçeneğini seçiyoruz ve göndermek istediğimiz yol ile bilgileri giriyoruz.

Telefon ile belge taramak işte bu kadar kolay. Üstelik taradığınız belgeleri PDF olarak kaydetmesi de ayrı bir güzellik. Özellikle ödevleri PDF formatında isteyen öğretmenlerin öğrencileri için hayat kolaylaştıracaktır. Siz de ödevlerinizi, belgelerinizi veya dosyalarınızı telefonda bulunan sistem uygulamaları ile tarayarak PDF formatında dosyalar oluşturabilirsiniz. Umarım yardımcı olabilmişimdir. Sağlıcakla kalın!

İlgili :

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

livedrive güvenli mi - livedrive incelemesi - livedrive çevrimiçi yedekleme - online yedekleme

Livedrive Güvenli Mi? Bulut Depolama Uygulaması Livedrive’ı İnceledik!

Oyun Oynayarak NFT Kazanmak!

Oyun Oynayarak NFT Kazanmak!