in

Bitwarden İncelemesi! Bitwarden Parola Yöneticisi Hakkında!

social banner
social banner

Bitwarden incelemesi birçok kişi tarafından sorulan inceleme başlıklarından birisiydi. Özellikle Bitwarden konusu Telegram Sohbet kanalımızda konuşulan bir konuydu. Bu arada konuya girmeden hemen önce bu soruyu sormak istiyorum. Telegram Sohbet Kanalımıza katılmadıysanız hemen mavi yazıya tıklayarak katılabilirsiniz. Bu kanalda ne mi yapıyoruz? İnternet, bilişim, teknoloji konularıyla ilgili sohbet ediyor ve sorulan soruları cevaplıyoruz. Tamamen ücresiz ve dayanışma platformu.

Bitwarden İncelemesi!

Bir parola yöneticisi kullanmak aslında kişisel bir tercih. Fakat buradaki içeriğimizi okuyarak parola yöneticileri hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Piyasada birçok parola yöneticisi var. Bunlardan birisi de tabi ki Bitwarden adlı parola yöneticisi. Bitwarden adlı uygulamayı henüz duymayanlar varsa ilk olarak şu özelliğini söylemeliyim: Açık kaynaklı. Ek olarak en dikkat çekici özelliği ise tarafsız bir denetim ekibi tarafından denetlenmiştir.

Bitwarden, kullanıcı yorumlarını dikkatle inceleyen ve bu yorumları dikkate alan bir şirket yönetimine sahip. Bazı talep, öneri veya istekler her ne kadar çok sonra aktif edilse de kullanıcılarını dinliyorlar. Bu da birçok kişinin isteyebileceği özellikleri barındırdığını gösteriyor.

BitWarden Artıları:

Parolalar yerel olarak şifrelenmiştir.
Bulut veya kendi sunucunuzda parolalarınızı depolayabilirsiniz.
Tamamen açık kaynak kodludur.
Üçüncü taraf denetimi yapılmıştır.
GDPR ile uyumlu bir parola yöneticisidir.
Verileriniz aktarılırken ya da saklanırken şifreleniyor.
Hesaplar tek veya çok kullanıcılıdır.
2FA’yı destekleyen bir yapıya sahiptir. Bu da kişisel güvenliğinizi bir tık daha arttırır.

Peki Bitwarden parola yöneticisinin eksi yönleri mevcut mu? Her ne kadar kullanıcı yorumlarına ve düşüncelerine önem verseler de ne yazık ki hala eksi puan yazılabilecek özellikleri mevcut. Bunlar şöyle:

Telefon desteği ne yazık ki yok. ABD’de sunucuları var ve veriler burada depolanıyor. Birçok kullanıcı bunu istemiyor fakat henüz bu konuda değişen bir şey yok. Verilerinizi paylaşması mümkün. Evet bu yüksek bir ihtimal. Hesap kurtarma özelliği pek aktif değil. Ayrıca çevrimdışı kayıtlar oluşturulamaz veya değiştirilemez.

Bitwarden parola yöneticisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce kullanılabilir mi yoksa farklı alternatiflerine bakılabilir mi? Farklı alternatiflerinin incelemeleri de tabi ki web sitemizde mevcut.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

fastmail - fastmail nedir - fastmail hakkında - fastmail güvenli mi

FastMail İncelemesi! FastMail Hakkında Detaylar!

stablecoins

Stabil Kripto Para Nedir? Stabil Kripto Para Hakkında Detaylar!