in

RoboForm İncelemesi! RoboForm Nedir ve Ne İşe Yarar? İşte Detaylar..

roboform - roboform nedir - roboform hakkında - roboform incelemesi
roboform - roboform nedir - roboform hakkında - roboform incelemesi

RoboForm İncelemesi!

Kapalı kaynak olmasına rağmen (Uçtan-uca şifreli) etkileyici ve kapsamlı bir parola yöneticisi olan Roboform’un detaylarına yer vereceğimiz bu içeriğimizde ürünün ne gibi artı ya da eksi özellikleri var bu konulara da hızlıca değineceğiz.

RoboForm Özellikleri!

  • Uçtan uca şifreleme
  • Çapraz platform senkronizasyonu
  • Tarayıcı entegrasyonu
  • Şifreleri otomatik doldurma
  • Çevrimiçi yedekleme
  • Giriş bilgilerini güvenli bir şekilde paylaşma
  • Yer imleri
  • Güvenli notlar
  • Kişiler
  • 2FA desteği
kaspersky vpn - kaspersky vpn nedir - kaspersky vpn incelemesi
Ucuz, etkili, güvenilir ve indirimde! 5 kişinin aynı anda kullanabileceği bir ürün!

Gizlilik ve Güvenlik:

RoboForm, ABD’de bulunan Cyber Systems tarafından geliştirilen bir parola yöneticisi. ABD merkezli teknoloji şirketlerinin temelinde gizlilik esası olmayabilir. Eğer gizlilik temelli bir ürün arıyorsanız bu konuyu unutmamanız etmemeniz gerekiyor. Edward Snowden, ifşa ettiği NSA belgelerinden de anlaşıldığı gibi gözetleme her yerde. Uçtan uca şifreleme olsa da NSA bu konuda ciddi çalışmalar yürütüyor. Peki beş, dokuz, ondört göz ülkeleri ile bu bilgileri paylaşıyor mu? Kesinlikle istihbarat bilgileri paylaşılıyor. NSA gibi kurumlardan önce parolalarımızı hackerlara, kötü amaçlı yazılımlara ve hatta yakın çevremize karşı da korumamız gerekiyor. RoboForm, kapalı kaynak bir uygulama. Yani hangi verilerinizi nasıl veya neden işlediğini tam anlamıyla görmemiz mümkün değil. Bu noktada sadece söylediklerine güvenmemiz gerekiyor. Bunun için de gizlilik politikalarına göz atmamız gerek.

İlginizi Çekebilir:

Teknik güvenlik konusunda KeePass’a benzer bir yapıya sahip. Roboform, bütün verileri bağımsız olan bir yerde tutuyor. AES-256 şifreleme kullanılıyor. RoboForm sunucusuna transferler HTTPS kullanılarak güvence altında görünüyor.

Aynı zamanda RoboForm içerisinde iki aşamalı doğrulama da mevcut. İki aşamalı doğrulamaların her zaman güvenliğinizi arttırdığını hatırlatmak istiyorum. Aynı zamanda OTP özelliği de RoboForm üzerinde mevcut. 2FA seçeneğini SMS, E-posta veya Google Authenticator gibi bir şifrematik ile destekliyor.

MacOS üzerinden kullanılırken sadece Firefox ve Chrome için normal tarayıcı eklentileri mevcut. Ayrıca Safari için MacOS menü çubuğunda pek fazla dikkat çekmeyen bir eklentisi mevcut. Windows, macOS, Android ve iOS/iPadOS gibi ürünlerde her zaman aktif olarak çalışıyor. Unutmadan Apple Watch üzerinde de çalıştığını söylemek istiyorum.

İlgili: Bulut Depolamada Parolaları Güvende Tutmak Çok Mu Zor?

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ücretsiz vpn - lorentlabs

Ücretsiz VPN mi Ücretli VPN mi? Ücretsiz VPN Gizliliği Tehlikeye Sokabilir!

instagram hesabı hackleme - siber güvenlik - instagram hesaplarınız hacklenebilir

Instagram Profiliniz Tehlikede Olabilir! Gelen Mesajlara Dikkat!