in

Parola Yöneticisi | PassCamp İncelemesi! PassCamp Güvenli Mi?

passcamp - passcamp incelemesi - passcamp güvenli mi - parola yöneticisi - lorentlabs
passcamp - passcamp incelemesi - passcamp güvenli mi - parola yöneticisi - lorentlabs

Parola Yöneticisi | PassCamp İncelemesi! PassCamp Güvenli Mi?

Parola yöneticisi dediğimiz zaman birçok seçenek ile karşılaşıyoruz. Hangisini neden kullanmalıyız henüz bu konuda pek bir bilgimiz yok. Web sitemizin inceleme kategorisinde oldukça fazla ve güzel incelemelerde bulunuyoruz. Bu noktada parola yöneticilerini incelemeye devam ediyoruz. Şimdi ise PassCamp adlı parola yöneticisini inceleyeceğiz.

Parola Yöneticisi PassCamp İncelemesi:

Adeo Web tarafından Litvanya’da geliştirilen PassCamp ilk olarak 2018 yılında ortaya çıktı. PassCamp parola yöneticisinin en dikkat çekici özelliği tabi ki güvenlik konusunda. Uçtan uca şifreleme sunan özelliği mevcut. Bu parola yöneticisinde parolalar herhangi bir sızıntıya karşı korumalıyken aynı zamanda herhangi bir hükümetin bilgi talebinde bulunması sonucu sıfır bilgi paylaşımı.

Günümüzde herkesin birçok profili var. Bu profillerin de hepsinin parolasının farklı olması gerekiyor. Çünkü herhangi bir profiliniz siber saldırıya uğrar ve veri sızıntısı yaşarsanız diğer profillerinize zarar gelmemeli. Özellikle mail parolalarınız ile sosyal medya parolalarınızın farklı olmasına dikkat edin. Bu kadar parolayı akılda tutamayacağımız için de parola yöneticilerine ihtiyacımız var. Tabi ki güvenilir parola yöneticilerine ihtiyacımız var. Bu yüzden inceleme‘ye tıklayarak farklı parola yöneticisi seçeneklerine göz atabilirsiniz. Bu şekilde incelemelerimizi okuyabilir, araştırabilir ve en ilgi çekici olan uygulamayı kendi tercihiniz olarak seçebilir, kullanabilirsiniz.

Fakat şunu unutmayın: PassCamp, açık kaynaklı bir parola yöneticisi olmadığı için açık kaynaklı ürünleri kullanmak isteyebilirsiniz. PassCamp kullanmak istiyorsanız şirkete sınırsız bir şekilde güvenmeniz gerekebilir. Bu da ne kadar mümkün tabi ki tartışılır.

PassCamp’ı kulanmak isteyen kişilere şunu da belirtmeliyim; Chrome, Firefox ve Safari için tarayıcı eklentileri mevcut. Mobil cihazlarda ise; Hem iOS hem de Android için mevcut.

Parola Yöneticisi PassCamp Fiyatlandırması:

PassCamp hem ücretsiz seçeneğe hem de ücretli seçeneğe sahip. Ücretsiz seçenekte tek bir kullanıcının kasasında en fazla 25 farklı parola saklamasına olanak tanıyor. Tarayıcı tabanlı bir uygulama olduğu için bu parola yöneticisini tüm cihazlarda kullanmanız mümkün. Ücretsiz plan seçeneğinin en güzel yanı ise tabi ki bu ücretsiz seçeneği kullanırken herhangi bir finansal ya da kişisel bilgi istememesi. Sınırsız sayıda parola saklamak isteyen kişiler ise farklı ödeme seçeneklerine göz atabilir ve premium abonelikten faydalanırken farklı özelliklerden de faydalanabilir.

Ek Özelliklerine kısaca göz attığımızda şu güzel alt içerikleri görmemiz mümkün:

 • İki faktörlü kimlik doğrulama
 • Güvenli parola oluşturucu
 • Güvenli notlar
 • Parola paylaşımı ve içe aktarma

PassCamp Özellikleri:

 • Çoklu platform desteği var.
 • Şifreleri CSV aracılığıyla içe ve dışa aktarma özelliği mevcut.
 • Parolaları otomatik doldurma özelliği.
 • Parolaları otomatik kaydetme mevcut.
 • Parola arama fonksiyonu var.
 • Etiketler seçeneği var. 
 • İki faktörlü kimlik doğrulama mevcut.

Sonuç:

PassCamp, kapalı kaynak olmasına rağmen özellikleriyle beni etkileyen bir parola yöneticisi. Ücretsiz hizmetin bile E2EE ile sıfır bilgi çerçevesinde sunulması gerçekten ilgi çekici. Kısaca gizlilikten bahsetmek gerekirse, PassCamp’ın gizlilik politikası oldukça güçlü ve GDPR ile uyumlu. Açık kaynaklı olmasa bile 3. bir denetleyicinin uygulamayı denetlemesini merakla istiyor ve bekliyoruz. Açık kaynaklı seçeneklere de göz atmak isterseniz web sitemizin inceleme kategorisine göz atmayı unutmayın.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mozilla password manager - mozilla password manager incelemesi - mozilla password manager kullanılır mı - firefox güvenli mi

Firefox Password Manager Güvenli Mi?

mobil uygulamalar - kötü amaçlı uygulamalar - kötü amaçlı yazılım nedir - mobil uygulama takip

Mobil Uygulamalar Sizi İzliyor. Bunu Durdurabilirsiniz!