in

Clubhouse, Android Cihazlara Geldi! İşte Güvenlik İçin İpuçları ve Öneriler!

clubhouse gizlilik sözleşmesi - clubhouse güvenli mi - clubhouse android kullanımı
clubhouse gizlilik sözleşmesi - clubhouse güvenli mi - clubhouse android kullanımı

Clubhouse’un yayınlanması ile birlikte, aslında sosyal medya akışlarımızda ciddi bir değişiklik oldu. İlk çıktığında her ne kadar belli bir kitle tarafından kullanılabiliyor olsa da şimdi bu uygulama Android cihazlarda da aktif. Çıktıktan sonra birçok ülkede ciddi ses getiren Clubhouse, aslında eski popülerliğini anında kaybetti.

Çünkü Twitter’dan Telegram’a kadar bütün platformlar bu ürünün özelliklerini aktif bir şekilde kullanmaya başladı. Örneğin; Twitter, Twitter Spaces diye bir özellik tanıttı. Aynı Clubhouse’da olduğu gibi bir sohbet odası özelliği ve oldukça da kullanışlı bir özellik olduğunu söylemek istiyorum. Birkaç hafta içinde hızlıca 600.000 olan kullanıcı sayısını 10 milyon gibi uçuk bir kullanıcı sayısına çıkartan Clubhouse, gizlilik ve güvenlik konusunda da endişeler yaratıyor.

Clubhouse Nedir?

Henüz bilmiyorsanız Clubhouse, sesli sohbetler gerçekleştirebileceğiniz ve kullanımı oldukça basit bir uygulama. Bu uygulamanın kullanıcıları isterlerse bir sohbeti dinleyebiliyor isterlerse de bir sohbete katılarak sesli bir görüşme sağlayabiliyor. Tabii ki bu sohbette sesli görüşmeyi gerçekleştirebilmek için sohbeti düzenleyen kişinin izin vermesi gerekiyor. Clubhouse’un bu denli büyümesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi tanınmış birçok ismin bu platformla ilgili sosyal medya platformlarından içerik paylaşmalarıydı. Elon Musk, Mark Zuckerberg ve Drake gibi isimler Clubhouse ile ilgili içerikler paylaşırken aynı zamanda Clubhouse’da sesli etkinlik de düzenlediler.

İlgili:

Clubhouse İpuçları ve Önerileri:

 • Clubhouse’a benzeyen birçok sahte web sitesi ortaya çıktı. Aynı zamanda benzer isme sahip sahte uygulamaları da Google Play’de görmeniz mümkün. Bu sahte web sitesi ve uygulamalara dikkat edin.
 • Konuşma ve eylemlerinizi gizli tutacağına dair Clubhouse’a güvenmeyin. Bu konuda daha detaylı bilgi sahibi olmak için mutlaka şirketin gizlilik sözleşmesine göz atın.
 • Uygulamayı sesli bir şekilde kullanırken sadece halka açık bir alanda yayınlayabileceğiniz bilgileri paylaşın.
 • Kişisel bilgilerinizi ve finansal bilgilerinizi paylaşmaktan kaçının.
 • Yeni bir uygulama yüklemeden önce, gerçekten bu uygulamaya ihtiyacınız olup olmadığını mutlaka düşünün.
 • Herhangi bir uygulamayı yüklemeden önce o uygulamayı her zaman araştırın.
 • Bir uygulamayı yüklemeden önce üreticisini, yorumlarını ve farklı web sitelerindeki açıklamalara göz atarak araştırmaya başlayın.
 • Siber dolandırıcılara ve siber korsanlara dikkat edin.
 • Sosyal medyadan tanıştığınız birilerine kişisel bilgilerinizi asla vermeyin.
 • Cihazlarınızda, Clubhouse Android sürümü gibi görünen sahte uygulamalar dahil olmak üzere kötü amaçlı yazılımları engelleyen güvenilir bir güvenlik çözümü kullanın.
 • Antivirüs uygulaması edinmeyi unutmayın.

Lorentlabs üzerinden farklı içeriklerimize hızlıca erişebilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

ki Faktörlü Kimlik Doğrulama İşlemini güvenli kullanmak - güvenli 2fa - 2fa nasıl kullanılır

İki Faktörlü Kimlik Doğrulama İşlemini Hızlıca Güçlü Hale Getirin

vpn seçerken dikkat edilmesi gerekenler

VPN Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken 3 Önemli Detay!