in

Destek Programı: Farmobile Nedir? Farmobile Hakkında Detaylar!

farmobile - farmobile nedir - farmobile hakkında - lorentlabs destek programı
farmobile - farmobile nedir - farmobile hakkında - lorentlabs destek programı

Destek Programı: Farmobile Destek Programımıza Katıldı! Farmobile nedir? Farmobile Hakkında Detaylar!

Web sitesi adresi www.farmobile.net olan bu girişim tam olarak ne yapıyor ve neler sunuyor?

Farmobile, kişiye özel sağlıklı tarımsal üretim sunan bir web adresi. Kullanıcılar 32 çeşit bitkinin tohumundan hasadına kadar olan süreci adım adım izleyebiliyor. Peki amaç bu mu? Tabi ki hayır!

Seçtikleri ürünleri ister sebze halinde isterlerse reçel/turşu olarak konserve halde veya derin dondurucu için ayıklanmış ve doğranmış bir şekilde (dondurulmuş olarak) teslim alabiliyor.

Peki bu süreç nasıl işliyor?

Web sitesi, kullanıcılara belli paketler sunuyor. Bu paketlerin isimleri ise Eko Paket, Başlangıç Paketi ve Premium Paket. Bu 3 paketin detaylarını farklı bir alt başlıkta inceleyeceğiz.

Kullanıcı web sitesi üzerinden kayıt olduktan sonra kendisinin seçtiği ürünlerle ilgili bir ekiliş planı gönderiliyor. Bu ekiliş planında ise hangi bitkiden kaç tane dikileceği, normal şartlar altında ortalama tahmini ne kadar ürün alabileceğine dair bilgiler bulunuyor.

Hasat Dönemi:

Bitkiler hasat olgunluğuna geldiğinde Farmobile ekibi haftada 1 kez hasat yapıyor. Hasat sürecinde ne çıktıysa bütün ürün kullanıcıya özenli bir şekilde gönderiliyor. Gönderilirken bir de kargo ücreti mi ödeyeceğim diye düşünebilirsiniz fakat düşünmenize gerek yok. Çünkü Farmobile kargo ücretini tamamen karşılıyor.

Farmobile web sitesine girdiğimizde farklı kullanıcıların yorumlarını görmemiz de mümkün. Ziraat mühendisi ve girişimci olan Fatih Güleç’in bir de Youtube kanalı var. Bu Youtube kanalını tarım ile ilgilenen ya da tarım konusuna meraklı olan kişiler takip edebilir. Adresi ne diye sorabilirsiniz. Hemen buraya tıklayarak Youtube kanalına erişebilirsiniz.

Farmobile Ekibinin Bahsettiği 32 Ürün Nedir?

 1. Domates,
 2. Tatlı mısır,
 3. Biber,
 4. Patlıcan,
 5. Lahana,
 6. Marul,
 7. Turp,
 8. Hıyar,
 9. Kışlık kabak,
 10. Yazlık kabak,
 11. Kereviz,
 12. Bamya,
 13. Ispanak,
 14. Bezelye,
 15. Fasulye,
 16. Pırasa,
 17. Karnabahar,
 18. Havuç,
 19. Kavun,
 20. Karpuz,
 21. Çilek,
 22. Patates,
 23. Soğan,
 24. Enginar,
 25. Brüksel lahanası,
 26. Sarımsak,
 27. Brokoli,
 28. Semizotu,
 29. Lahana,
 30. Bakla,
 31. Pazı,
 32. Börülce.
alan verim
Farmobile

Nasıl Çalışır? (Kaynak: www.farmobile.net)

1- Kullanıcı web sayfası üzerinden kaydı yaptığında kendisinin mail adresine seçtiği ürünlerle ilgili bir ekiliş planı hazırlanıp gönderilir. Bu ekiliş planında hangi bitkiden kaç tane dikileceği ve normal şartlar altında ortalama tahmini ne kadar ürün alabileceğine ait bilgiler bulunmaktadır.

2- Bu tabloyu inceleyip değişiklik yapılmasınız istediği noktaları maille bize bildirmeleri durumunda gerekli değişiklikler yapılıp ekiliş planı kullanıcı onayına sunulur. Söz konusu ekiliş planını onaylıyorum diye mail atar ve üyeliği başlar.

3- Bu ekiliş planı kullanıcı için belirlenen ve toprak hazırlığı yapılmış parsele, seçilen bitkilerin ekim vakti geldikçe dikilir ve yetişmesi için gerekli çalışmalar başlar.

4- Yabancı ot mücadelesi elle yapılır, hastalık ve zararlılarla mücadelede ise kesinlikle sentetik kimyasal maddeler kullanılmaz.

5- Parselde ekili olan bitkilerin rutin bakım işleri, mücadele, sulama vs zamanı geldikçe özenle yürütülür.

6- Bitkiler hasat olgunluğuna geldikçe, haftada bir kez hasat yapılır, ne çıktıysa kullanıcı adresine kargolanmak üzere paketleme ünitesine aktarılır.

7- Aynı günün akşamı hasat edilen ürün nakliye esnasında hasar görmemesi için gerekli önlemler alınarak paketlenir ve anlaşmalı kargo firmasına, kullanıcının adresine iletilmek üzere, ücreti bizim tarafımızdan karşılanarak teslim edilir.

8- Kargolama işlemi genel olarak haftada 1 kez planlanmış olmasına karşın, bitki çeşidine ve hasat miktarına bağlı olarak bu sayı değişiklik gösterebilir.

9- Unutulmaması gereken şey, bitkilerin parsele dikilmesinden ürün almasına kadar geçen olgunlaşma ve bitki büyüme devresinde kullanıcı ürün almaz, çiftçi gibi sabırla ekilen bitkinin yetişmesini bekler.

10- Ürün kargoya verildiği anda, kullanıcı bilgilendirme mesajı ile haberdar edilir.

11- Farmobile süreci, parsel üzerinde ekili bitkiler ürün vermeye devam ettiği sürece devam eder. Üyelik, parsel üzerinde bitki kalmayana dek sürer.

12- Kullanıcı tüm bu hizmetler için tercih ettiği paketin sezonluk tutarını 4 eşit taksitte aylık olarak kendisine iletilen banka hesap numarasına yatırır. Ödeme planı kullanıcıya en başta iletilen ekiliş planı içerisinde yer alır, kullanıcı hangi tarihler arasında ne kadar ödeme yapacağını süreç başlamadan öğrenmiş olur.

13- Parsel üzerinde bitkiler ölür, mevsim değişir, hasat biter, farmobile sezonu ve kullanıcının üyeliği de biter. Kullanıcı devam etmek istiyorsa bir sonraki sezon için yukarıdaki işlemleri tekrar etmek durumundadır.

Fiyatlandırma:

Eko Paket:
Parsel Alanı: 12m2
Listeden Seçilebilecek Ürün Çeşidi: 5
Sezon Süresi: 4 Ay
Fiyat: 1000 TL/Sezon

Başlangıç Paketi:
Parsel Alanı: 25m2
Listeden Seçilebilecek Ürün Çeşidi: 5
Sezon Süresi: 4 Ay
Fiyat: 2500 TL/Sezon

Premium Paket:
Parsel Alanı: 25m2
Listeden Seçilebilecek Ürün Çeşidi: 15
Sezon Süresi: 4 Ay
Fiyat: 3000 TL/Sezon

Hemen buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi hızlıca okuyabilirsiniz.

Lorentlabs Destek Programı: Bu program Türkiye’de bulunan girişimcilere ücretsiz destek vermek amacıyla aktif ettiğimiz bir programdır. Bu programda istisnasız bütün girişimlerin tanıtımı, incelemesi ve haberi sınırsız sayıda yapılmaktadır.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

stabil kripto para birliği - stabil kripto para - stabilcoin

Stabil Kripto Para Birliği Kuruluyor!

kaspersky password manager - kaspersky password manager incelemesi - kaspersky parola yöneticisi - kaspersky vpn

Kaspersky Password Manager İncelemesi!