in

Stabil Kripto Para Birliği Kuruluyor!

stabil kripto para birliği - stabil kripto para - stabilcoin
stabil kripto para birliği - stabil kripto para - stabilcoin

Stabil Kripto Para Birliği Kuruluyor!

BiLira, BRZ, Rupiah Token, Stablecorp ve Stasis bugün Stabil Kripto Para Birliği (The Stablecoin Alliance) resmi oluşumunu duyurmaktan büyük heyecan duyduğunu açıkladı.

Stabil Kripto Para Birliği, herhangi bir büyük borsa veya ticaret platformuyla bağlantısı olmayan, yalnızca bağımsız stabil kripto para ihraççılarından oluşan, kar amacı gütmeyen uluslararası bir kuruluştur.

Birincil misyonu, en yüksek güvenlik ve uyumluluk standartlarını savunurken, stabil kripto paraların küresel olarak benimsenmesini ve kullanımını hızlandırmaktır. Kuruluş, doğası gereği küreseldir ve birçok kıtadaki üyeliği, önemli küresel ticaret merkezlerini ve dijital varlık alanlarını kapsar.

Şu an Üyeleri:

  • Türkiye (BiLira),
  • Brezilya (BRZ Token),
  • Endonezya (Rupiah Token),
  • Kanada (Stablecorp)
  • Avrupa’da (Stasis) bulunan şirketleri içermektedir.

2020 boyunca bağımsız tartışmalar yaptıktan sonra, üyeler kendi genişleme arayışlarında benzer temalarla karşılaşmaya devam ettiklerini keşfettiler. Üyelerin her biri, global olarak stabil kripto paralar etrafındaki anlatıyı geliştirmek, kullanıcılarda rahatlık ve güvence duygusu yaratmak ve sürdürmek için uyumluluk ve en iyi örneklere daha güçlü bir vurgu yapılması gerektiğine dair ortak anlayışa sahipti. Bu temalara ek olarak, İttifak, üye katılımcılar arasında mevcut zincir içi FX paritelerinin ve ticaret çiftlerinin oluşturulması ve sürdürülmesini araştırmayı, büyük borsalarda stabil kripto para listeleme süreci etrafındaki işlemleri geliştirmeyi ve olgunlaştırmayı, ek bağımsız stabil kripto para projelerinin tanıtımını desteklemeyi amaçlıyor. Birlik üyeleri, dijital varlık ekosistemi geliştikçe, benzer FX paritelerinin işlevini görmesi için uygun yerel itibari para rampaları oluşturmanın, kitlesel adaptasyonu desteklemek için şart olduğuna şiddetle inanıyor.

Küresel olarak, stabil kripto paralar 2020’de daha baskın ve lider bir rol üstlendi, çünkü tüm stabil kripto paralardaki toplam dolaşımdaki arz, yılın başında 5 Milyar dolar iken, günümüzde bu miktar yaklaşık %400 artarak 21 milyar dolara ulaştı. Hatta, üçüncü çeyrekteki toplam stabil kripto para arzı, ikinci çeyreğe göre neredeyse iki katına çıktı. Diğer ilgili gelişmelerde, SEC ve OCC, itibari para destekli sabit paralar hakkında bir kılavuz yayınladı ve ABD, Çin, Japonya, Kanada ve AB dahil olmak üzere birçok ülke, kendi merkez bankası dijital para birimlerini çıkarmaya olan ilginin arttığını ifade etti.

Birkaç yıl boyunca, küresel teknoloji, Bitcoin’in gerçek değerini tanıyan kurumlardan basitleştirilmiş kripto satın alma seçeneklerine ve dijital doları konu alan raporlardan dijital yuan pilot projelerine kadar büyük bir genişleme meydana geldi. Teknolojide devam eden gelişmelerin beklediğimizden daha kısa sürede yeni bir yaşam kalitesi getireceğine şüphe yok. Stabil kripto paraları anlama ve onaylama zamanı geldi çattı.

Stablecoin Alliance hakkında daha fazla bilgi için: https://stablecoinalliance.org

Geleneksel medya için Stabil Kripto Paraların basit tanımı:

Stabil kripto paralar, en hızlı büyüyen dijital varlıklardan biridir. Kripto para birimlerinin aksine, stabil kripto paralar, volatilite ve anapara riski olmaması anlamında itibari para birimleri gibi davranır. Stabil kripto paralar, kripto / dijital varlık ekosisteminde hayati bir altyapı parçası haline gelmektedir. Yalnızca dijital varlıkların izin verdiği olağanüstü verimlilik ve etkinlik sağlarlar. (çevrimiçi ödeme, tam izlenebilirlik, değişmezlik ve çok düşük işlem maliyeti) Stabil kripto paralar, itibari para birimlerinin kusurlarını ve mevcut finansal sistemlerin eksikliklerini gidererek, daha popüler varlıklar olmaktadır, çünkü bu tür bir kripto para birimi, kripto piyasalarının oynaklığına karşı korunmayı sağlar. Bu tür çözümler, emtia, itibari para veya başka bir kripto para birimi gibi nispeten stabil varlıklara endekslenmektedir.

Üyeler Hakkında:

BiLira: BiLira, Türk Lirası ile desteklenen istikrarlı bir kripto para birimidir. Bu, 1 BiLira’yı her zaman 1,00 TL’ye alabileceğiniz ve satabileceğiniz anlamına gelir.

BRZ: BRZ Token, Brezilyalıların borsalardaki farklı varlık çiftlerine doğrudan erişmesine ve küresel ölçekte reel (BRL) itibari bir para birimine sabitlenmiş stabil bir para birimiyle işlem yapmasına olanak tanıyan dolaşımdaki Brezilya sabit kripto paralarıdır.

Stablecorp: Stablecorp, ilk tam uyumlu, kitlesel Kanada Doları stabil kripto parası olan QCAD’in ihraç ve yönetiminin arkasındaki firmadır.

Rupiah Token: Rupiah Token (IDRT), Endonezya Rupiahını doğrudan Ethereum ve Binance Zinciri üzerinde kullanmanızı sağlar. 

EURS: EURS, dünyanın en çok işlem gören ikinci para biriminin faydalarını blokzincirinin şeffaflığı, değişmezliği ve verimliliği ile birleştiren, Euro destekli en büyük dijital varlıktır.

Hemen buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

makine öğrenmesi görseli

Veri Madenciliği Nedir? Büyük Şirketler Her Şeyimizi Biliyor!

farmobile - farmobile nedir - farmobile hakkında - lorentlabs destek programı

Destek Programı: Farmobile Nedir? Farmobile Hakkında Detaylar!