in

Kaspersky Password Manager İncelemesi!

kaspersky password manager - kaspersky password manager incelemesi - kaspersky parola yöneticisi - kaspersky vpn
kaspersky password manager - kaspersky password manager incelemesi - kaspersky parola yöneticisi - kaspersky vpn

Kaspersky Password Manager İncelemesi!

Her gün yeni bir platform ortaya çıkıyor ve hoşumuza giden bütün platformlara üye oluyoruz. Mail servisleri, mesajlaşma uygulamaları, sosyal medya platformları ve daha onlarca internet sitesi ya da mobil uygulama! 

Güvenliğe verdiğimiz önemden dolayı her bir platforma üye olurken farklı bir mail ve farklı bir parola kullanmak zorundayız. Çünkü bir profilimiz çalınırsa aynı parola ve farklı kombinasyonlar ile farklı profillerimizin de çalınması ihtimal. Hem de yüksek ihtimal. Peki neden her platform için farklı bir mail kullanmalıyız? Çünkü bir mail adresiniz ifşa olduğunda ya da hacklendiğinde o mail adresinize bağlı diğer profilleriniz de siber saldırıya uğrar ve parolanız çalınır. Bu da daha büyük problemlere yol açar. ‘Çok fazla parolam var aklımda tutamıyorum.’ Ya da ‘Bu kadar parolayı nasıl aklımda tutacağım.’ Gibi söylemlerin olduğu aşikar. Bu konuda birçok şirketin birçok çözümü mevcut. Web sitemizin ‘İnceleme’ kategorisinde de 10’a yakın şirketin ürününü inceledik. Şimdi ise Kaspersky Password Manager incelemesinde. Bu program bize neler sundu? Artıları/Eksileri neler birlikte bakalım!

Kaspersky, dünyada 470 milyondan fazla kullanıcısı, 270 binden fazla da kurumsal müşterisi olan bir şirket. Son derece etkili çözümleri bulunan bu şirketin birçok siber güvenlik ürünü mevcut.

Bu ürünlerin bir kısmını web sitemizden veye web sitelerinden hızlıca inceleyebilirsiniz:

Password Manager İncelemesi:

Bu uygulama, Kaspersky Password Manager, parola yönetimi, kredi kartı ve belge saklama, otomatik doldurma, parola denetleyicisi ve parola yöneticisi gibi ek özelliklerle birlikte gelir.

Kaspersky Password Manager ile otomatik doldurma özelliğine (Birçok parola yöneticisinde mevcut değil.) kavuşmanız mümkün.

Eğer parolanızın güçlü olup olmadığını merak ediyorsanız bu ürün sayesinde bunu denetleyebilirsiniz.

Eğer güçlü bir parola oluşturmak istiyorsanız (Gerçekten güçlü kombinasyonlar sunuyor.) kesinlikle bu uygulama üzerinden parolalar oluşturabilir ve denetleyebilirsiniz.

Kaspersky Password Manager’ın Chrome, Firefox, Yandex ve Explorer için tarayıcı eklentileri mevcut. Bu eklentiler sayesinde kullanımı ve erişimi oldukça kolay.

Bu uygulama üzerinde ek olarak verilerinizin yedek dosyasını oluşturabilir ve hatta dışarı aktarabilir, yazdırabilirsiniz.

Ana parola ve mobil cihazlarda parmak iziyle depo alanınıza erişmenize izin veriyor.

Verilerinizi klasörlerde düzenleyerek aradığınız her şeyi hızlı bir şekilde bulmanızı kolaylaştırıyor.

Kaspersky Password Manager uygulamasını kullanmak için deneme sürümünü hemen buradan indirebilirsiniz. Bu sürüm her ne kadar kısıtlı olsa da kesinlikle işe yarar. Eğer ürünü beğenirseniz buraya tıklayarak daha fazla detaylı incelemeniz mümkün

Farklı bir parola yöneticisi kullanıyorsanız ve Kaspersky Password Manager uygulamasına geçmek istiyorsanız uygulama bu konuda da yardımcı oluyor. Farklı bir uygulamadaki kayıtlarınızı hızlıca aktarmanız konusunda şüphesiz ki iyi bir hizmet sunuyor.

Windows, macOS, Android ve iOS cihazlarınıza yüklenmesi mümkün. Bütün cihazlar arasında kaliteli bir senkronizasyon sağlar.

Güvenlik:

Şirket, siber güvenlik konusunda ne kadar başarılıysa bu uygulamasında da o kadar başarılı ve iyi. Kaspersky Password Manager uygulamasında verilerinizin güvenliğini sağlama konusunda iyi bir iş çıkartıyor.

Kaspersky Password Manager için ana bir parola oluşturmanız gerekiyor. Şunu unutmayın; Kaspersky, bu ana parolanızı asla kaydetmez. Bu sayede senkronizasyon gerçekleştirdiğiniz cihazlar çok daha güvenli halde kullanılır. Çünkü veri tabanınız Kaspersky sunucularından çalınsa bile verilerin parolası asla çözülemez. Bu durumu canlı olarak hacklenen bazı parola yöneticilerinde gördük. Her ne kadar veritabanı çalınmış olsa da asla verilere erişilmedi. Bu oldukça güvenli bir durum.

Müşteri Desteği:

Sosyal medya, telefon ve canlı destek ile her an yanınızda olan Kaspersky çalışanları, aynı zamanda sizlere Türkçe dil desteği sunuyor. Mobil uygulamaları, web sitesi ve müşteri desteği tamamen Türkçe. Bu da sorunlarınızı ve problemlerinizi hızlı bir şekilde çözmenizi sağlarken aynı zamanda uygulamaları ve web sitesini hızlı bir şekilde kontrol etmenizi, kullanmanızı sağlıyor.

Sık Sorulan Sorular (Kaynak: Kaspersky)

1. Verilerim Kaspersky ile paylaşılıyor mu?

Hayır. Sıfır Bilgi Güvenliği kullanıyoruz. Bir başka deyişle, uygulama geliştirici olarak Kaspersky veya herhangi biri verilerinizin içeriği hakkında tek bir kelime bile bilmiyor. Verileriniz yalnızca size aittir ve verilerinize yalnızca sizin tarafınızdan erişilebilir. Parola korumanızın bu özelliği hiçbir zaman değişmeyecektir. Kullanıcıların gizliliğine mutlak suretle saygı duyuyoruz.

2. Kaspersky Parolalarımı ve kişisel verilerimi nasıl korur?

Kaspersky Password Manager, Gelişmiş Şifreleme Standardı (AES) temelli bir simetrik anahtar algoritması kullanarak verilerinizi şifreler. Bu AES algoritması, çok gizli verileri korumak için tüm dünyada kullanılmaktadır. Bunun bir parçası olarak parola kasanıza erişmeniz için size bir anahtar verildiği bilinen bir gerçek. Bu anahtar, Password-Based Key Derivation Function 2 (PBKDF2) kullanılan ana parolanızdan oluştuğu da bilinen bir gerçek.

3. Ana parolamı kaybedersem ne olur?

Güvenliğiniz için Kaspersky, ana parolanızı herhangi bir cihazınızda veya bulut üzerinde depolamaz. Unuttuğunuz takdirde kurtarılamayacağından ana parolanızı ezberlemenizi veya not edip güvenli bir yerde saklamanızı tavsiye ederiz. Ana parolanız olmadan parola kasanıza veya verilerinize erişilemez. Dolayısıyla ana parolanızı kaybederseniz verilerinize erişimi de kaybedersiniz.

4. Kaspersky Password Manager’ın premium ve ücretsiz sürümleri arasındaki fark nedir?

Kaspersky Password Manager‘ın ücretsiz sürümü, Premium sürümüyle aynı işlevlere sahiptir ancak size toplamda en fazla 15 giriş depolama imkanı tanır. Bu, toplam en fazla 15 parola ve gizli belge (ör. pasaport, ehliyet ve banka kartları) anlamına gelir. Bir başka deyişle size yalnızca sınırlı parola depolama ve sınırlı kişisel veri depolama imkanı tanır. Sınırsız depolama avantajından yararlanmayı düüşünürseniz Premium sürümümüzü tercih etmelisiniz.

Hemen buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi hızlıca okumaya devam edebilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

farmobile - farmobile nedir - farmobile hakkında - lorentlabs destek programı

Destek Programı: Farmobile Nedir? Farmobile Hakkında Detaylar!

netflix - netflix önerileri - netflix alternatif - netflix alternatifleri - netflix dizi önerileri

Spoiler Vermedik – Seri 4, Ne İzliyoruz?