in

Film İzlemek İçin Hangi Tarayıcıyı Kullanmalıyım? Tarayıcı Önerileri!

en iyi tarayıcı - hangi tarayıcıyı kullanmalıyım - film izlerken hangi tarayıcıyı kullanmalıyım
en iyi tarayıcı - hangi tarayıcıyı kullanmalıyım - film izlerken hangi tarayıcıyı kullanmalıyım

Hangi tarayıcıyı kullanmalıyım?

Bazı web tarayıcıları çevrimiçi film izlemek için diğerlerine göre daha donanımlı. Dizi ve film izlemek için en iyi tarayıcıyı belirlemek sinirlerinize hakim olmanızı sağlayabilir. İyi hız ve az pil kullanımının yanında ekstra özellikler sunan web tarayıcıları kullanmayı kim istemez ki?

Çevrimiçi film izlemek için, cihazınız ve internet bağlantınız video akışı için minimum gereksinimleri mutlaka karşılamalıdır.

HD Yayın için En İyi Tarayıcılar!

Windows üzerinde Microsoft Edge, Internet explorer; Mac üzerinde Safari’de 1080p çözünürlük varken ilginç bir şekilde Google Chrome, Firefox ve Opera’nın bazı sürümlerinde sadece 720p vardır.

HD’yi görüntülemek için güçlü bir internet bağlantısına da ihtiyacınız olduğunu tabi ki unutmamanız gerekiyor. Netflix, HD kalitesi için saniyede 5,0 megabit öneriyor. Videoları bir dizüstü bilgisayarda izliyorsanız, HD ile standart tanım arasında seçim yapmak pek bir fark yaratmayabilir. Ancak, bir HD monitörünüz varsa, Edge, Explorer veya Safari kullandığınızda aradaki farklı görmeniz mümkün.

İlginizi Çekebilir:

Hızlı İnternet Akışı için En İyi Tarayıcılar!

Google Chrome uzun zamandır tarayıcıların hız kralı olarak kabul ediliyordu ve her zaman performansı vurgulandı. Büyük ölçüde minimalist tasarımı ve web sayfalarını yüklemedeki üstün hızı nedeniyle tarayıcı pazarına hakim diyebiliriz. Bununla birlikte, Microsoft Edge bazı performans testlerinde Chrome ile baş başa gidiyor veya neredeyse minimum bir fark ile yeniliyor, Firefox ve Opera ise çok geride kalıyorlar.

Tarayıcının dışında, bilgisayarınızdaki RAM miktarı, işlemci hızı ve internet bağlantınızın hızı gibi video performansını etkileyen birçok faktör var. Sakın bunu da unutmayın.

Pil Ömrü İçin En İyi Tarayıcılar!

Edge tarayıcısını tanıtmak için Microsoft, pil kullanımıyla ilgili birkaç web tarayıcısı testi gerçekleştirdi. Sonuçlara inanmayabilirsiniz fakat Edge zirveye çıktı, ardından Opera, Firefox ve bunların ardından da tabi ki Chrome geliyor. Opera, testin yöntemlerinin açıklanmadığını belirterek sonuçlara karşı çıktı. 

Chrome’un zaten yüksek düzeyde CPU tükettiği ve bazı cihazlarda kasmalara neden olduğu biliniyor. Bu yüzden Chrome cephesinden herhangi bir ses çıkmadı. Tarayıcıları bireysel olarak sizler de kullanarak test edebilirsiniz. Hız, pil tüketimi, kasma (CPU kullanımı) vb. gibi konuları yorumlarda dile getirerek bizlerle paylaşabilirsiniz.

Film İzlemek İçin En İyi Tarayıcı Hangisi?

Filmleri HD olarak izlemek söz konusu olduğunda, Windows’ta Edge veya Mac’te Safari’yi tercih edebilirsiniz. Bununla birlikte, tüm tarayıcılar sürekli olarak yeni güncellemeler sunduğundan, yeni bir sürüm herhangi bir noktada önceki kıyaslamaları yükseltebilir. Tarayıcılar ücretsiz olduğundan, farklı amaçlar için birinden diğerine kolayca geçiş yapmanızı engelleyen hiçbir şeyin olmadığını da hatırlatmak isterim.

Daha İyi Yayın Akışı İçin İpuçları:

Hangi tarayıcıyı kullanırsanız kullanın, daha iyi bir yayın akışı için izleyebileceğiniz bazı ipuçları aşağıda verilmiştir:

  • Diğer uygulamaları ve tarayıcı sekmelerini kapatın. Bu, bilgisayarınızın yayın akışına odaklanabilmesi için bellek üzerindeki yükü azaltır.
  • Yönlendiriciniz destekliyorsa 5 GHz frekans kullanın. Yaygın 2,4 GHz frekansı ev aletleri tarafından kullanılır, bu nedenle daha yoğundur.
  • Mümkünse Wi-Fi yerine Ethernet kullanın. Bilgisayarınızın geniş monitöründe bir film izliyorsanız, internete Wi-Fi yerine bir Ethernet kablosuyla bağlanın.
  • İnternet bağlantınızı izleyin. İnternet servis sağlayıcınız sizlere ne verdiyse veya şöyle söylemeliyim: Ne için para ödüyorsanız onu almaya çalışın.

Hangi tarayıcıyı kullanmalıyım? Sorusunun cevabını bulduğumuza göre şimdi hemen buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi okumaya devam edebilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sosyal medya devlerine ceza - sosyal medya kapatılıyor mu - twitter kapanıyor mu - sosyal medya

BTK, Sosyal Medya Devlerine 10 Milyon TL Ceza Kesti! Twitter Kapanırsa Ne Yapacağız?

zoom - iphone'da zoom nasıl kullanılır - iphone zoom ekran paylaşımı - ipad zoom

iPhone’da Zoom Nasıl Kullanılır? iPhone Zoom Ekran Paylaşımı!