in ,

Google Arts and Culture Nedir? Özellikleri Nelerdir?

Google Arts and Culture 1 1 2

Bu içeriğimizde: Google Arts and Culture nedir? Bu uygulamanın özellikleri nelerdir? sorularının cevaplarına ve detaylara ulaşabilirsiniz.

Google Arts and Culture nedir?

Sanat ve Kültür (Google Arts and Culture) uygulaması, kullanıcıların oldukları yerden dünyanın dört bir yanındaki müzeleri, mimarî yapıları ve çeşitli sanat galerilerini görmelerini sağlayan ve sanal gerçeklik turlarına katılmalarına imkân tanıyan bir uygulamadır.

Uygulamayla birlikte, Paris Opera Binası’ndan çıkıp Tac Mahal’a gidebilir ve oradan yakınlarınızdaki bir müzeye doğru yol alabilirsiniz. Dünyanın bir ucundan diğer ucuna soluksuz bir online sanat turuna katılabilir, kullanılan teknoloji sayesinde eserleri en ince ayrıntısına kadar görebilirsiniz. Ayrıca ülkelerin yemek kültürleri hakkında da bilgilere ulaşabilirsiniz.

Google Arts and Culture uygulamasının özellikleri nelerdir?

  • Uygulama, 80 ülke ile 2000’i aşkın kültür kurumundan sanat eserlerini barındırmaktadır.
  • Kullanıcılar, geçmişten günümüze bir zaman yolculuğuna çıkarak sanat tarihine yakından bakarlar. Aynı zamanda bilgilendirici olan uygulama, kullanıcıların sanat sergileri hakkında bilgilere ve eserlerin hikâyelerine ulaşmalarını sağlıyor.
  • Kullanıcılar, ücretsiz olan bu uygulamaya abone olarak sanat ve kültür hakkındaki güncel haberlerden bildirim alabilirler. Bununla birlikte kullanıcılar, beğendikleri sanat eserlerini galeriye ekleyebilir ve sosyal medya hesaplarından paylaşabilirler.
  • Sanat ve Kültür uygulamasında, hem yetişkinlerin hem de çocukların oynayabilecekleri oyunlar da mevcut. Puzzle ve boyama kitabı gibi çeşitli sanatsal oyunlar vardır.
  • Ayrıca, bu Kültür ve Sanat uygulamasında çeşitli ülkelerden katılan kullanıcılar için dil çevirme özelliği de bulunmaktadır.
  • Uygulama, konum özelliğiyle kullanıcıların bulundukları yere en yakın kültürel etkinlikleri ve müzeleri bildirme özelliğine sahiptir.

Art Selfie

Uygulama, Art Selfie özelliğiyle de kullanıcıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Öncelikle, kullanıcı kendi fotoğrafını çeker. Daha sonra yapay zekâ devreye girer ve birçok sanat portresini taramaya başlar. Böylece kullanıcıya en çok benzeyen portreyi bulup sunar.

Sanat Projektörü

Uygulamanın en beğenilen ve ilgi çekici özelliklerinden biri de Art Projector özelliğidir. Sanat sergilerini dolaşırken herhangi bir tabloyu daha yakından incelemek isteyenler veya gerçek boyutunu merak edenler için sanat projektörü, artırılmış gerçeklik teknolojisi sayesinde kullanıcılara oldukça güzel bir deneyim yaşatır. Kullanıcı, kamerasını düz bir zemine tutarak istediği portreyi gerçekten karşısındaymış gibi inceler.

Sanat ve Kültür uygulamasından, sanat akımları, sanatçılar ve muhteşem sanat eserleri hakkında bilgilere ulaşabilirsiniz. Yüzyıllar öncesinden günümüze ulaşan heykelleri ve birçok mimarî yapıyı yüksek çözünürlük eşliğinde yakından izlemek ve müzeleri adım adım dolaşmak isterseniz; uygulamayı buradan artsandculture.google.com indirebilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

regtech çözümleri - regtech çözümleri uyum sorunları - regtech - sekuritance - sekuritance nedir - sekuritance hakkında - regtech nedir

Siber Suçlarda Uyumluluğun Önemi: Bir Vaka Çalışması!

yönetici olarak çalıştır ne anlama geliyor

Yönetici Olarak Çalıştır Ne Anlama Geliyor?