Sıradaki içerik:

Dijital Ayak İzi Nedir? Dijital Ayak İzinizi Nasıl Saklayabilirsiniz?

sv

Photoshop Programı ile İlgili 5 Özel Bilgi!

avatar

admin

 • e 0

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

ps dribbble

Photoshop programı kullanmayan var mı? Tabi ki bizler dışında. Sanırım çok nadirdir. Çünkü sosyal medya platformlarının bazıları artık insanlara farklı güzellik algılarını entegre etmiş durumda. Bizler de madem bu kadar kullanıcısı var, birkaç özellikten bahsedelim dedik.

Çalışma diskleri

Büyük dosyalarla çalışıyorsanız ve Photoshop programı sabit disklerinizi belleği boşaltmak için kullanmaya başlarsa, çalışma diskleri ayarlamak iyi bir fikir.

Önemli olan, paralel yazmayı etkinleştirmek için işletim sisteminizin sabit diskinden başka bir şey kullanmaktır. Bir kalem sürücü kullanıyorsanız USB 3 sürücü olması gerekir.

SD kartlar için C10 veya U3 en iyisidir. Çalışma diski ayarlarını tercihlerde bulabilirsiniz.

Profesyonel ipucu: Mac kullanıcıları dikkat! Çalışma diski olarak Mac Fusion Drive’ı kullanmak, Mac’inizin dahili HDD’sindeki ömrü azaltabilir.

Sistem temizleme

Geçici dosyalar, önbellekler, indirmeler ve kayıt defteri karmaşası bir sistemi ve grafik düzenleyicinizi tıkayabilir. Sisteminizin geçici dosyalarını ve istenmeyen tüm gereksiz dosyaları temizlemek sistemi hızlandırabilir.

Benzer şekilde, hayvan kılı ve toz sistem fanlarınızı ve ısı emicilerinizi tıkıyorsa, işlemciyi ısıtabilir ve saat hızı ve performansında düşüşe neden olabilir.

Kaldırma ve seçici başlatma

Zamanla, ihtiyacınız olmayan program ve yazılımları biriktirmiş olabilirsiniz.

Onlardan kurtulmak performansı artırmaya yardımcı olacaktır. Güncelleyiciler ve hızlı başlatıcılar gibi arka plan öğelerini devre dışı bırakmak için seçici başlatma özelliğini kullanmak, bunları arka plandan kaldırabilir ve kullanılabilir sistem kaynaklarını iyileştirebilir.

Grafik kartı

Daha iyi bir grafik kartı fark yaratabilir. Ekran kartı OpenCL’yi hızlandırır ve CUDA (NVidia) Core programın belirli alanlarını da hızlandırır.

Photoshop bu ivmeyi 3D ve filtreler gibi şeyleri hızlandırmak için kullanabilir. Hızlanmayı tercihlerde ayarlayabilirsiniz.

Güncel tutun

Gerekli sürücüler yüklü değilse veya bunun yerine, Windows varsayılan genel sürücüleri yüklüyse yeni bilgisayarlar bile yavaş çalışabilir. Sadece en son üreticinin sürümüne güncelleme yapmak performansta büyük bir fark yaratır.

Ayrıca, işletim sisteminizin ve Photoshop kurulumunuzun güncellendiğinden emin olun. Yeni güncellemeler, eski sürümlere güveniyorsanız, kaçırdığınız hız ve performans geliştirmelerini içerir.

Windows’u güncellemek için:

Ayarlar’a gidin > Güncelleme > Güvenlik’i tıklayın.
Bu menüde, kullanılabilir en yeni yamaları görmek için Güncellemeleri kontrol et’i tıklayabilirsiniz.
Pencere en son yamayla doldurulduktan sonra yüklemek için indirebilirsiniz.

MacOS güncellemek için:

Apple menüsünden Sistem Tercihleri’ni seçin, ardından Yazılım Güncelleme’yi tıklayın.
Herhangi bir güncelleme varsa, Şimdi Güncelle düğmesine tıklayın. Ayrıntıları görmek için ”Daha fazla bilgi” yi de tıklayabilirsiniz.
MacOS’un önceki sürümlerini güncellemek için:Mac’inizde App Store uygulamasını açın, ardından App Store araç çubuğunda Güncellemeler’i tıklayın. Listelenen güncellemeleri indirmek ve yüklemek için Güncelle düğmelerini kullanın.

Buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi hızlıca okuyabilirsiniz.

 • Site İçi Yorumlar

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.