in

En iyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları!

fotoğraf düzenleme - fotoğraf düzenleme uygulamaları - en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları - en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleyiciler
fotoğraf düzenleme - fotoğraf düzenleme uygulamaları - en iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları - en iyi ücretsiz fotoğraf düzenleyiciler

En iyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları!

En iyi fotoğraf düzenleme uygulamaları neredeyse herkesin her gün ihtiyaç duyduğu bir uygulama listesi. Özellikle instagram’ı aktif olarak kullanan birçok kişi bu tür uygulamaları kesinlikle zaten ezbere biliyorlardır. Çünkü günlük olarak fotoğraf yükleyen birisi o fotoğrafları düzenlemeden edemez. Bu uygulamalardan kaç tanesi telefonunuzda yüklü?

Fotoğraf düzenleme söz konusu olduğunda Adobe Photoshop piyasadaki bütün uygulamalardan tabi ki en popüler olanı. Kesinlikle Adobe Photoshop varken başka bir uygulama kullanmak kötü bir tercih olabilir. Fakat buradaki sorun Photoshop’un özellikleri değil. Birçok kişi artık Photoshop’un fiyatlarını sorun ediyor, çünkü oldukça pahalı.

Profesyonel bir fotoğrafçıysanız, Photoshop’a para harcamanız şaşırtıcı bir tercih olmaz. Fakat değilseniz ve sadece Instagram veya türevi gibi bir platform için bu uygulama yerine farklı alternatiflere göz atabilirsiniz.

1. Adobe Photoshop Express:

Adobe Photoshop Express, Photoshop’un mobil uygulaması. Birçok araç ve efektler, kolaj tasarlama ve hatta çıkartma yapma gibi bildiğiniz ve sevdiğiniz tüm özelliklere sahip. Mobilde bir fotoğraf ya da resim için kullanılması gereken en nadir uygulamalardan birisi.

2. Adobe Photoshop Kamera:

Adobe Photoshop Camera, Photoshop’un Snapchat’e ve tüm fotoğraf filtresi çılgınlığına net olarak verdiği bir cevaptır desem sanırım yanılmam. Adobe Photoshop Camera, tonlarca kamera filtresi, tonlarca gerçek zamanlı Photoshop efekti sunuyor.

İlgili:

3. Adobe Lightroom:

Adobe Lightroom, Adobe fotoğraf düzenleme uygulaması üçlemesinin son parçası. Adobe Lightroom, ücretsiz olarak telefonunuzda ışık ve renk odaklı fotoğraf düzenlemeyi sağlıyor. Lightroom, kullanımı kolay bir dizi hızlı fotoğraf düzenleme aracının yanı sıra gelişmiş kontroller üzerinde ince ayarlar yapabileceğiniz, daha profesyonel tarzda bir kamera ile birlikte geliyor.

4. PicsArt:

PicsArt, bir milyardan fazla indirilen bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Reklam destekli ücretsiz uygulama, hem fotoğraf hem de video düzenleyicisidir. Filtrelerden çıkartma ve kolaj yapımına, fotoğraf düzenleme araçlarına ve efektlere, tüm video düzenleme özelliklerine kadar neredeyse her şey bu uygulamada mevcut. 

5. Snapseed:

Snapseed, bu ücretsiz ve kaliteli uygulama size birçok araç ve filtre seçeneği sunuyor. Bu uygulama ile fotoğraf veya resimlerde kesinlikle birçok ince ayarı yapmanız mümkün. (Bir süre önce ben de kullanmış ve sonra amatör fotoğrafçılıktan -pandemiden dolayı- uzaklaşınca mecburen silmek zorunda kalmıştım.

6. Google Fotoğraflar:

Google Fotoğraflar, Google’ın Android için birincil fotoğraf düzenleme uygulaması. Sanırım bilmeyen ya da en az 1 kere kullanmayan yoktur. Bu uygulamadan beklemeyeceğiniz bazı şeyler olabilir. Örneğin bu bir fotoğraf düzenleme uygulaması mı yoksa bulut uygulaması mı? Şaşırtıcı bir şekilde neredeyse her şeye sahip. Bir fotoğraf düzenleyiciden daha fazlası.

Fakat kişisel tavsiyem ne bulut ne de fotoğraf düzenleyici olarak Google Fotoğraflar uygulamasının kullanılmaması.

7. Pixlr:

Pixlr, başlamak için bir hesaba bile ihtiyacınız olmayan isteğe bağlı premium aboneliklere sahip, reklam destekli ücretsiz bir fotoğraf düzenleme uygulaması. Filtrelerden araçlara ve stillere, renk ayarlamalarına, metinlere, efektlere ve çeşitli sosyal medya entegrasyonlarına kadar her şey Pixlr’da mevcut.

8. VSCO:

VSCO, fotoğrafları içe aktarmak ve düzenlemek için ön ayarları kullanabileceğiniz ücretsiz bir fotoğraf ve video düzenleme uygulaması. Uygulamanın ücretsiz sürümü 10 ön ayar ile sınırlı, 7 günlük ücretsiz deneme ile gelen premium üyelik ise aralarından seçim yapabileceğiniz 200’den fazla seçeneğe sahip. Bir dönemin en popüler uygulamasıydı değil mi?

9. Fotor:

Fotor, hizmetin kendine ait bir uygulamasıyla işlevselliğini Android’e getiren ücretsiz, reklam destekli çevrimiçi bir video düzenleme uygulaması. Fotor, kullanımının çok kolay olması nedeniyle Photoshop Lite olarak da adlandırılıyor. Uygulamanın efektlerden filtrelere, çıkartmalardan kenarlıklara, kolajlara ve daha fazlasına kadar inanılmaz sayıda ilginç ve güzel özellikleri mevcut.

En iyi Fotoğraf Düzenleme Uygulamaları:

  1. Adobe Photoshop Express
  2. Adobe Photoshop Kamera
  3. Adobe Lightroom
  4. PicsArt
  5. Snapseed
  6. Google Fotoğraflar
  7. Pixlr
  8. VSCO
  9. Fotor
İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yapay-Zekaya-Insan-Etigi-Uygulatma-Fikri-Neden-Korkunc

Yapay Zekaya İnsan Etiği Uygulatma Fikri Neden Korkunç?

apple watch gizliliği ayarları - apple watch güvenlik ayarları - apple watch kullanımı

Apple Watch Güvenlik Ayarları! Bu 5 Özelliği Aktif Edin!