in

Photoshop Programı ile İlgili 5 Özel Bilgi!

photoshop nedir - photoshop ile ilgili 5 bilgi - photoshop fligran silme
photoshop nedir - photoshop ile ilgili 5 bilgi - photoshop fligran silme

Photoshop programı kullanmayan var mı? Tabi ki bizler dışında. Sanırım çok nadirdir. Çünkü sosyal medya platformlarının bazıları artık insanlara farklı güzellik algılarını entegre etmiş durumda. Bizler de madem bu kadar kullanıcısı var, birkaç özellikten bahsedelim dedik.

Çalışma diskleri

Büyük dosyalarla çalışıyorsanız ve Photoshop programı sabit disklerinizi belleği boşaltmak için kullanmaya başlarsa, çalışma diskleri ayarlamak iyi bir fikir.

Önemli olan, paralel yazmayı etkinleştirmek için işletim sisteminizin sabit diskinden başka bir şey kullanmaktır. Bir kalem sürücü kullanıyorsanız USB 3 sürücü olması gerekir.

SD kartlar için C10 veya U3 en iyisidir. Çalışma diski ayarlarını tercihlerde bulabilirsiniz.

Profesyonel ipucu: Mac kullanıcıları dikkat! Çalışma diski olarak Mac Fusion Drive’ı kullanıyor olmanız, Mac’inizin dahili HDD’sindeki ömrü azaltması mümkün.

Sistem temizleme

Geçici dosyalar, önbellekler, indirmeler ve kayıt defteri karmaşası bir sistemi ve grafik düzenleyicinizi tıkayabilir. Sisteminizin geçici dosyalarını ve istenmeyen tüm gereksiz dosyaları temizlemek sistemi hızlandırabilir.

Benzer şekilde, hayvan kılı ve toz sistem fanlarınızı ve ısı emicilerinizi tıkıyorsa, işlemciyi ısıtması mümkün. Hatta saat hızı ve performansında düşüşe bile neden olur.

Kaldırma ve seçici başlatma

Zamanla, ihtiyacınız olmayan program ve yazılımları biriktirmiş olabilirsiniz.

Onlardan kurtulmak performansı artırmaya yardımcı olacaktır. Güncelleyiciler ve hızlı başlatıcılar gibi arka plan öğelerini devre dışı bırakmak için seçici başlatma özelliğini kullanmak, bunları arka plandan kaldırabilir ve kullanılabilir sistem kaynaklarını iyileştirebilir.

Grafik kartı

Daha iyi bir grafik kartı fark yaratır. Ekran kartı OpenCL’yi hızlandırır ve CUDA (NVidia) Core programın belirli alanlarını da hızlandırır.

Photoshop’un bu ivmeyi 3D ve filtreler gibi hızlandırma konusu için kullanılması mümkün. Hızlanmayı tercihlerde ayarlayabilirsiniz.

Güncel tutun

Gerekli sürücüler yoksa ya da Windows varsayılan genel sürücüleri yüklüyse yeni bilgisayarların bile yavaş çalışması mümkün. Sadece en son üreticinin sürümüne güncelleme yapmak performansta büyük bir fark yaratır.

Ayrıca, işletim sisteminizin ve Photoshop kurulumunuzun güncellendiğinden emin olun. Yeni güncellemeler, eski sürümlere güveniyorsanız, kaçırdığınız hız ve performans geliştirmelerini içerir.

Windows’u güncellemek için:

Ayarlar’a gidin > Güncelleme > Güvenlik’i tıklayın.
Bu menüde, en yeni yamaları görmeniz mümjün. Güncellemeleri kontrol et butonuna tıklayın.
Pencere en son yamayla doldurulduktan sonra yüklemek için indirebilirsiniz.

MacOS güncellemek için:

Apple menüsünden Sistem Tercihleri’ni seçin, ardından Yazılım Güncelleme’yi tıklayın.
Herhangi bir güncelleme varsa, Şimdi Güncelle düğmesine tıklayın. Ayrıntıları görmek için ”Daha fazla bilgi” yi de tıklayabilirsiniz.
MacOS’un önceki sürümlerini güncellemek için:Mac’inizde App Store uygulamasını açın, ardından App Store araç çubuğunda Güncellemeler’i tıklayın. Listelenen güncellemeleri indirmek ve yüklemek için Güncelle düğmelerini kullanın.

Buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi hızlıca okuyabilirsiniz.

5/5 - (1 Oy)
web img 05

Siber Korsanlar Tarafından Hedeflendiğinizi Gösteren 5 Durum!

iphone sizi her an izliyor - iphone güvenliği - mobil güvenlik - siber güvenlik

iPhone Sizi Her An İzliyor! Nasıl Kurtulursunuz?