Sıradaki içerik:

Fidye Yazılımıyla Mücadele Etmenin En Etkili 7 Yolu!

sv

Threema İncelemesi! Threema Kullanılır mı? Bu Uygulama Güvenli Mi?

avatar

admin

 • e 3

  Mutlu

 • e 0

  Eğlenmiş

 • e 0

  Şaşırmış

 • e 0

  Kızgın

 • e 0

  Üzgün

threema güvenli mi - threema nedir - threema incelemesi - threema hakkında - güvenli mesajlaşma

Threema İncelemesi! Threema Kullanılır mı? Bu Uygulama Güvenli Mi?

Threema incelemesi bir süre önce LorentLabs Topluluğu tarafından özellikle istenen bir incelemeydi. Şimdi bu uygulamanın detaylarına göz atacağız.

Threema adlı mesajlaşma uygulaması 2012 yılının Aralık ayında ortaya çıktı. iOS, Android ve Windows Phone için aktif olarak kullanılabilen Threema, uçtan uça şifreleme seçeneğiyle kullanılıyor. Threema gizlilik ilkesi güçlü olan bir anlık mesajlaşma uygulaması. Uygulamayı kullanırken herhangi bir telefon numarasına ya da kişisel olarak tanımlayabileceğimiz herhangi özel bir bilgiye ihtiyaç duymaz. Bu da temelde maksimum derecede kullanıcılarını anonimleştirme çabasını gösterir.

Anlık metin mesajlaşmanın yanında Threema ile tabi ki sesli aramalar veya görüntülü görüşmeler yapmanız mümkün. Konum, sesli mesaj, dosya – belge, multimedya gibi şeyleri gönderebilir veya alabilirsiniz.

Ayrıca sadece mobil cihazlarda değil aynı zamanda masaüstünde de kullanılabiliyor.

Şirketin merkezini merak edenler için şunu da gözden kaçırmayalım: Threema, İsviçre’de bulunan bir şirket. Threema’nın 5 milyondan fazla kullanıcısı var.

Threema’ya ait Threema Work adlı ürünü 3000’den fazla şirket ve kuruluş tarafından yoğun bir şekilde kullanılıyor.

content zet copy
Ucuz, 5 kişinin kullanabileceği, farklı ülkelerin Netflix içeriklerine erişebileceğiniz VPN için üstteki görsele tıklayarak inceleme yapabilir veya satın alabilirsiniz.

Threema‘nın bu kadar hızlı gelişmesi ve büyümesinin en önemli nedenlerinden bir tanesi de 2013 yılında Snowden’ın sızdırdığı belgelerdi. Bu sayede insanlar gizlilik ve güvenlik odaklı mesajlaşma uygulamalarını tercih etmeye başladılar.

Threema İncelemesi | Threema’ya Ait Alt Ürünler:

Threema Work: 2016 yılının Mayıs ayında ortaya çıktı. 25 Mayıs. Threema’nın kurumsal olan hali diyebilirim kısaca. Şirket ve kurumlar için oluşturuldu. Yıllık abonelik modeline dayanan bir yapısı var.

Threema Gateway:  2015 yılının 20 Mart tarihinde ortaya çıktı. Şirketler için bir ağ geçidi. Threema Gateway, SDK kodu geliştiricilere açık olduğu gibi aynı zamanda GitHub’da da mevcut.

Threema Broadcast: 9 Ağustos 2018’de Threema, Threema Broadcast’i piyasaya sürdü. Bu ürün pek fazla kullanılmasa da hala aktif.

Threema Education: 10 Eylül 2020’de Threema, messenger’ın eğitim kurumları için tasarlanmış bir versiyonu olan Threema Education’ı yayınladı. Bu ürünün adından da anlaşılacağı gibi eğitim üzerine kullanılması amaçlandı.

Temel Özellikleri:

 1. Bilgisayarda masaüstünde kullanabilirsiniz.
 2. Reklam yok.
 3. Kişiselleştirilebilir seçeneği mevcut. Bu sayede tema veya renkleri düzenleyebilirsiniz.
 4. Android ve iOS işletim sistemlerinde aktif olarak çalışıyor.
 5. 10 farklı dilde kullanmanız mümkün.
 6. Tabletlerde de kullanabilirsiniz.
 7. Hem bireysel olarak hem de işleriniz için kullanabilirsiniz.
 8. Sesli arama özelliği mevcut.
 9. Görüntülü arama özelliği mevcut.
 10. Mesaj taslaklarınız otomatik olarak kaydediliyor.
 11. Uçtan uca şifreleme sunuyor.
 12. Bulut uygulamaları ile senkronize olabiliyor.
 13. Herhangi kişisel bilgi vermeden kullanılabiliyor.

İlginizi Çekebilir:

 • Site İçi Yorumlar

En az 10 karakter gerekli
 • Ahmet3 ay önce
 • Threema nın Türkçe kullanımı var mı

  • admin3 ay önce
  • Merhabalar, evet Türkçe seçeneği mevcut. Son güncelleme ile Threema’nın Türkçe dil desteği aldığı farklı uygulama mağazalarında detaylı olarak yazıyor.