in

Kariyet.Net’den Barış Karadenizli Açıkladı: Sızıntı Bizden Kaynaklı Değil!

Kariyer Net Sales Network WiS
Kariyer Net Sales Network WiS

Kariyet.net’in İş Geliştirme ve Strateji’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Barış Karadenizli 50.000 kişinin verilerinin internet ortamına sızdırılma konusunun gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Basın bildirisi olarak gördüğümüz içeriği direkt olarak sizlere sunmak isteriz. Bizlere iletilen içeriği hiçbir şekilde değiştirmeden (Noktasından virgülüne kadar) hemen aşağıda sizlere sunuyoruz.

Merhaba, ben Barış Karadenizli. Kariyernet’’te İs Geliştirme ve Strateji’den Sorumlu Genel Müdür Yardımcısıyım. KVKK da benim sorumluluklarım arasında. Basında yer alan veri sızıntısı haberlerine ilişkin açıklamamızı sizinle de paylaşmak isterim.

http://kari̇yer.net SISTEMİNDEN HERHANGİ BİR KULLANICI VERİSİNİN DIŞARIYA SIZDIĞINA DAİR BİLGİ GERÇEĞİ YANSITMAMAKTADIR.

Kısıtlı bir grup http://Kariyer.net adayına (iş arayan) ait bilgilerin internet ortamında paylaşıldığı bilgisini almamız üzerine yaptığımız incelemeler; durumun http://Kariyer.net’ten kaynaklanmadığını göstermektedir.

Bu listenin http://Kariyer.net sistemlerine yetkisiz bir erişim sonucu elde edildiğine yol açacak herhangi bir bulguya rastlanmamıştır. Kendi sistemlerimizden kaynaklanan bir durum söz konusu olmasa da yükümlülüğümüz gereği KVKK’ya, bunun bizden kaynaklanan bir durum olmadığının da altını çizerek bildirim yaptık.

Dolayısıyla http://Kariyer.net aday verilerinin sistemimize izinsiz erişimle çalındığını belirten ifadeler kesinlikle doğru değildir. (Bunun düzeltilmesi ile ilgili Kurum’la temasımız devam etmektedir.)

Kullanıcılarımızın verilerinin güvenliği şirketimizin en temel önceliklerinden biridir.

Kuruluşumuzdan bu yana veri güvenliği konusunda derinlemesine ve detaylı çalışmalar hassasiyetle yürütülmüş; gerekli önlemler alınmıştır.

Kariyer.net’te şifreler, kriptolojik metodlarla saklanmakta (şifreli biçimde tutulmakta), dolayısıyla sistemlerimizde açık şekilde yer almamakta, şirketimizdeki hiç kimse tarafından bilinmemekte ve şifrelere ulaşılamamaktadır.

Diğer taraftan; kullanıcıların, tek bir kullanıcı adı ve şifre ile birçok farklı internet sitesini kullandığı çok rastlanılan bir davranıştır. Bu durumun başka bir sitenin şifreleme tedbirlerini almamasından kaynaklanmış olabileceği düşünülmektedir. Bilgilerinize sunarız.

Farklı Platformlarda Aynı Parola ve Kullanıcı Adını Kullanıyorsanız Değiştirin.

Konunun yakından takipçisi olduğumuz için ve Twitter’da bu durumu duyurduğumuz için Barış Bey ilgi gösterip konuyu bizlerle de paylaşmıştır. Süreci yakından takip etmeye devam edeceğiz. Konuyla ilgili herhangi bir gelişme yaşanması durumunda ise direkt olarak sizlere web sitemiz üzerinden bilgileri sunacağız.

  • Farklı platformlar için farklı kullanıcı adları ve farklı parolalar kullanmayı unutmayın.
  • Platformlarda 2FA özelliği varsa aktif etmeyi unutmayın.
  • Parolalarınızı asla ikinci şahıslarla paylaşmayın.
İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

android uygulama silme - android güncelleme - telefona virüs bulaştı - lorentlabs seo - android siber güvenlik

Siber Güvenlik / Gizlilik: Android Cihazımı Nasıl Güvence Altına Alırım?

fastmail - fastmail nedir - fastmail hakkında - fastmail güvenli mi

FastMail İncelemesi! FastMail Hakkında Detaylar!