in

LinkedIn Nedir? LinkedIn Ne işe Yarar? Platformun Detaylarına Değindik!

LinkedIn gebruikers
LinkedIn gebruikers

LinkedIn Nedir? LinkedIn Ne işe Yarar? Platformun Detaylarına Değindik!

Bu içeriğimizde LinkedIn nedir sorusuna değinirken aynı zamanda bu platform hakkındaki detaylara da değineceğiz.

Öncelikle bilmeyen arkadaşlarımız için LinkedIn nedir? Ne işe yarar, neden ortaya çıktı ve ne zaman ortaya çıktı gibi soruları cevaplayalım.

  • LinkedIn 5 Mayıs 2003 yılında ortaya çıkmıştır.
  • 500 milyondan fazla kullanıcısı olan bir sosyal ağ platformudur.
  • 7500’den fazla çalışanı vardır.
  • Şu an şirketin CEO’su olan Jeff Weiner, ABD şirketleri CEO’ları arasında birinci seçilmiştir.
  • Daha önceden ise Yahoo ve Warner Bross gibi şirketlerde çalışmıştır.
  • Şirketin merkezi: ABD/Kaliforniya/Mountain View
  • Şirketin asıl kurulum tarihi 2002 Aralık ayıdır. Fakat web sitesinin aktif edildiği tarih baz alınır.
  • LinkedIn, profesyonel olan sosyal ağlardan birisi. İş dünyasındaki insanlarla iletişim kurmanızı sağlarken aynı zamanda kolay bir bilgi alışverişi yapmanıza da olanak tanır.
  • Türkiye’deki kullanıcı sayısı 15 milyonun üzerindedir. Yeni gelen sosyal medya yasasıyla LinkedIn istenilen verileri paylaşacak mı ya da Türkiye’de bir temsilci bulunduracak mı gibi sorular ise akıllardaki bazı küçük sorular.

LinkedIn Nedir? LinkedIn Kullanırken Neye Dikkat Etmeliyiz?

LinkedIn, sayesinde birçok şirketin birçok açık pozisyonunu görmeniz mümkün. Tabi bunun yanında o şirket çalışanlarıyla sohbet edebilmeniz, fikir ve bilgi alışverişi yapabilmeniz oldukça hızlı ve kolay. Fakat LinkedIn kullanırken bazı noktalara dikkat etmek kesinlikle işinize yarar. Dikkat edilmesi gereken konuların başında profil fotoğrafınızın olması ve profil bilgilerinizin doğru ve net bir şekilde yazılmış olması gelir.

Bazı kişiler dikkat çekmek için mi yapıyor bilinmez fakat LinkedIn profillerine selfie ya da boydan fotoğraf koyuyor. Bu pek kabul edilebilir bir durum değil. Şirket çalışanlarının bir kısmı reelde bu konuyla oldukça dalga geçiyorlar.

LinkedIn profillerinizin arama motorlarında da görülmesi mümkün. Bu yüzden orada yazdığınız şeylere oldukça dikkat etmenizde fayda var. Eğer yazdığınız içeriklerin başlıklarına ve detaylarına önem verirseniz mutlaka arama motorlarında üst sıralarda çıkarsınız. Bu da sizi alt sıralarda çıkan kişilere göre oldukça iyi bir şekilde konumlandırır.

LinkedIn kullanmaya başlamadan önce mutlaka CV sitelerinin bir kısmını kullanmışsınızdır. Buradan alışık olmanız gereken konulardan birisi de bilgilerinizi istenildiği şekilde tam olarak doldurmaktır. Eğer bilgilerinizi tamamen girerseniz kesinlikle işverenler tarafından dikkate alınacak bir profile sahip olabilirsiniz.

LinkedIn üzerinde gruplar var. Bu gruplara katılmayı ve orada bilgi alışverişi yapmayı sakın kaçırmayın.

LinkedIn Kullanmak Güvenli mi?

LinkedIn, internet üzerinde isteyen kişinin istediği şekilde bütün kişisel verilerinize erişebildiği bir platform. Bu yüzden aslında pek güvenli değil.

Şirketin topladığı ya da işlediği verilerden daha çok reel hayatta açabileceği problemler, sorunlar oldukça can sıkıcı olabilir. Kişisel verilerinizi her ne kadar doğru ve tam olarak girin, iş bulmanız kolaylaşır diye bir cümle kursakta güvenlik açısından düşününce bu doğru bir şey değil. Sizi stalklayan veya size zarar vermek isteyen kişiler bir şekilde buradaki kişisel verilerinize erişebilir, bu da oldukça tehlikeli sonuçlara yol açabilir.

Kullanıp kullanmamak kişinin tamamen özgür iradesinde olan bu uygulamayı platform üyelerimizden hiçbirisinin kullanmadığını ve kullanmak istemediğini de sizlere söylemek isterim. LinkedIn İncelemesi başlıklı içeriğimiz bittiyse Buraya tıklayarak hızlıca farklı bir içeriğimizi okuyabilirsiniz. Web sitemiz üzerinden farklı incelemelere değinmeyi düşünürseniz inceleme kategorisine göz atmayı unutmayın.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sosyal-aglarda-guvenlik

Sosyal Ağlarda Güvenlik! Hepimizin Bilmesi Gereken Bilgiler!

telefona format atmak - format atınca neler silinir - ios'a format atmak - telefona format atmak - lorentlabs format

Android Telefonu Buluta Yedekleme Nasıl Yapılır? [Güncel]