in

LOL (League of Legends) Hesap Güvenliği

league-of-legends
league-of-legends

League of Legends dünyada en çok oynanan oyunlardan birisi. LOL (League of Legends) ile ilgili birçok isimden hesap güvenliğimizi nasıl sağlarız gibi sorular geliyor. Bu konuyu maddelerle ele almak doğru olur diye düşündük. Hesap güvenliğine bu kadar değer verilmesi ise oldukça güzel. Başlayalım.

1- Hesap bilgilerinizi ikinci kişilerle paylaşmayın.

2- Güçlü ve güvenli bir parola seçmelisiniz. Bu parola büyük-küçük harflerden, sayılardan ve noktalama işaretleri içermeli. Fakat unutmayın ”deneme123.” ile ”d3NeM3123.” arasında oldukça büyük fark vardır.

3- Oyun hesabında kullandığın parola ile diğer profillerinin ya da hesaplarının (Örneğin; mail, facebook, twitter, instagram vb.) parolaları aynı olmamalı. Her platform için farklı bir parola seçmelisiniz. Bunun için şifre yöneticileri kullanabilirsiniz. Böylelikle parolalarınızı unutmazsınız.

4- E-mail adresini doğrulamayı unutmamalısın.

5- Anti-virüs aplikasyonunu her zaman aktif tutmalısın. Bu sayede zararlı yazılımlardan korunman daha kolay olacaktır. Unutmadan; anti-virüs yazılımın her zaman güncel olmalı. Aynı işletim sisteminin güncel olması gibi.

6- Oyun içerisindeki dolandırıcılar olduğunu biliyorsunuz, bu yüzden bu tür profilleri gördüğünüz zaman ekran görüntüleriyle birlikte LOL Destek ekibine bildir.

7- İnternet kafelerdeki bilgisayarların güvenli olmadığını sakın unutmayın. Eğer internet kafelerde oyuna giriş yapıyorsanız şifrenizi güncellemeyi unutmamalısınız. Ayrıca oyun sonrası ‘çıkış’ yapmayı unutmamalısınız.

8- Oyunu oynadığınız bilgisayarlara güvenmediğiniz ya da bilmediğiniz programları – uygulamaları indirmeyin. İndirecek olsanız bile taratmayı unutmayınız.

Daha farklı bir içeriğimize hızlı bir şekilde buradan erişebilirsiniz.

İçeriği Oyla
lorentlabs - lorent research lab - lorentlabs üzerine - siber güvenlik - kripto para

”Lorent Research – Lab” Üzerine;

dijital oyunlar - dijital oyun güvenliği - dijital oyun hakkında - mobil oyun - siber zorbalık - siber zorbalık nedir

Dijital Oyunlar ve Çocuklar Arasındaki Siber Zorbalık!