in ,

Motivasyon Veren Kısa Filmler – 5 Öneri!

Filmler ve diziler bir duyguyu veya fikri insanlara empoze etmenin en net yolu. Zaman zaman eğlendiren zaman zaman da düşündüren pek çok film var hayatımızda. Bugünkü içeriğimizde izlerken sizi gaza getirecek motivasyon veren kısa filmler önereceğim. Önereceğim tüm filmleri Youtube üzerinden izlemeniz mümkün. Lafı uzatmadan beş filmlik listemize başlayalım! Ayrıca bir adet de bonus film önereceğimi de belirteyim.

1) The Life

Bir dakikalık süresi ile listemizin en kısa filmi The Life. Hayatta seçimler yapmanız gerektiğini ve bu seçimlerin hayat kalitenizi nasıl arttıracağını etkili bir biçimde bize gösteriyor. Hayatımızın tamamının bir seçimden ibaret olduğunu bize hatırlatıyor. Hatta bu filmi izlemenin bile.

2) The Neighbors’ Window

Özellikle iş hayatınızda motivasyona ihtiyaç duyuyorsanız bu filmi izlemeniz şart. Hayata karşı duruşunuzu muazzam bir şekilde izleyicisine aktarıyor film. Verdiği motivasyon kaynağı ve senaryosu ile hayatınızda bir filme ayırabileceğiniz en iyi yirmi dakika olabilir bu filmi izlemek. Ayrıca filmin kendi dalında Oscar kazandığını da belirterek iyi seyirler dileyeyim.

3) The Choice

Animasyon yapımlar ile arası iyi olanların bayılacağı bir film The Choice. Ancak benim aram yok diyorsanız dahi basit anlatımı ile sizi konunun içine çekecektir. Filmde anlık verdiğimiz kararların uzun vadede hayatımızı nasıl etkilediği çok etkili bir şekilde anlatılıyor. Yani seçimler ve hayatınız sizin elinizde. İyi seyirler!

4) Monday

Pazartesi sendromu diye psikolojik bir rahatsızlığın çıktığı günümüzde pazartesilere olan bakış açınız değişecek. Ayrıca müzikleri kusursuz kullanan bu film size beş dakikalık bir müzikal şöleni sunacak. Yani pazartesileri anlamlı yapacak bir motivasyon arıyorsanız mutlaka izlemeniz lazım.

5) The Beginning

Bir insanın hayatına misafir edecek bu film sizi. Yani kısa film ile vlog arasında bir çalışma The Beginning. Etkileyici hikaye anlatımı sayesinde bir çok insanı motive edeceği kesin. Filmde batan bir kadının hayallerinden vaz geçmemesini izliyoruz. Oldukça net olarak hikaye anlatılıyor ve bu dil bilmeyenlerin bile anlamasını kolaylaştırıyor. Zaman ayırdığınıza değecek bir kısa film olduğunu söyleyeyim.

BONUS : Happiness

Bir motivasyon filmi olmasa da bu listeye ekledim. Çünkü bu film size motivasyondan fazlasını gösteriyor. Gerçekleri yüzünüze çarparak. Mutluluğun peşine düşen bir farenin geçtiği yolları izlerken kendi hayatınızdan mutlaka bir şeyler bulacaksınız. Hedef belirlemek yerine hayal kuran bu farenin hayatının sonsuz bir döngüye girmesi ve bu döngünün hiçbir zaman mutluluk sağlamaması bize hedeflerin elle tutulur bir şey olması gerektiğini bir kez daha net biçimde gösteriyor. Böylece izleyiciye hayal kurma hedef belirle mesajı net şekilde aktarılmış oluyor.

Bu içeriğimizde motivasyon veren kısa filmler ve bu filmlerin ne vadettiğine kısaca değindik. Bahsi geçen filmlerde bahsedildiği gibi seçimleriniz ve hedefleriniz hayatınızı belirleyen en önemli etkendir. Yani yarına ulaşmak içi bugünü planlayın ve hedeflerinizi belirleyin. Ayrıca tüm filmleri Youtube üzerinden izleyebileceğinizi tekrardan hatırlatarak içeriğimi bitiriyorum. Sağlıcakla kalın!

İlgili :

İçeriği Oyla

1 Comments

Leave a Reply
  1. Merhaba, güzel bir liste paylaşmışsınız, keşke altına linkleri de paylaşsaydınız yada Türkçe isimlerini de yazsaydınız çok daha süper olurdu. Maalesef listenizden sadece The Choice ve The neighbours window’u bulabildim…

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Windows .dll Dosyası Hatası Nasıl Düzeltilir?

Windows .dll Dosyası Hatası Nasıl Düzeltilir?

twitter-profesyonel-arama

Twitter’da Profesyonel Arama Nasıl Yapılır?