in

Mozilla, Gizliliğiniz İçin Mozilla VPN Hizmetini Başlattı!

mozilla firefox vpn 780x440 1
mozilla firefox vpn 780x440 1

Mozilla VPN hizmeti başladı!

VPN’ler, çevrimiçi etkinlikleri gizlemek ve akış hizmetlerindeki coğrafya tabanlı kısıtlamaları atlamak için popüler bir araç haline geldi.

Mozilla Çarşamba günü yaptığı açıklamada, sanal özel ağ hizmetinin artık Windows’ta kullanılabileceğini ve bu hafta piyasaya sürülmesi planlanan Android cihazların desteklendiğini duyurdu. Sürüm, Firefox web tarayıcısının üreticisi Mozilla’ya biraz finansal bağımsızlık verebilir.

Aylık 4,99 ABD doları olan hizmet başlangıçta ABD, Kanada, İngiltere, Singapur, Malezya ve Yeni Zelanda’da satışa sunulacak.

VPN’ler, internette veri aktarımı için şifreli bir tünel görevi görür ve transitte hassas bilgilerin korunmasına yardımcı olur. Başlangıçta iş dünyasının bir aracı olarak geliştirilen VPN’ler, internet kullanıcılarının dörtte biri tarafından çevrimiçi etkinliği gizlemek, interneti özgür olmayan ülkelerde internet sansürünü atlamak ve akış hizmetlerinde coğrafya tabanlı kısıtlamalardan kaçınmak için kullanılıyor. VPN’ler ayrıca internet adreslerini gizleyerek reklamverenlerin, yayıncıların ve veri komisyoncularının sizi çevrimiçi izlemesini zorlaştırıyor.

Yaklaşık bir yıldır beta testi yapan Mozilla, VPN hizmetinin daha zayıf yapısı nedeniyle daha hızlı bir tarama deneyimi vaat ettiğini söylüyor. Mozilla’nın bu VPN hizmeti, ortalama VPN servis sağlayıcısının üçte birinden daha az olan WireGuard protokolünün 4000 kod satırına dayanıyor.

Kısa notlar:

* Mozilla 23 Eylül 2002 tarihinde ortaya çıktı.

* Mozilla Firefox açık kaynak yazılımlı bir web tarayıcısıdır.

* Firefox; Windows, macOS, Linux, Android ve iOS işletim sistemleri üzerinde kullanılabiliyor.

Farklı bir içeriğimize erişmek için buraya tıklayabilir, web sitemizde hızlı ve kaliteli bir zaman geçirebilirsiniz.

İçeriği Oyla
111111

Konumuz IP, Bölüm-3/Son: IP Adresi Gizleme ve Tor Detayları!

5f0ff37ac03c0e17d4c96572

Twitter Güvenlik Ayarlarınızı Şimdi Değiştirin!