in

Pop-Up Nedir? Pop-Up Nasıl Engellenir?

pop-up nedir
pop-up nedir

Pop-Up Nedir? Pop-Up Nasıl Engellenir?

Teknoloji gelişmeye devam ettikçe karşımıza daha farklı bildirim ve reklam yöntemleri çıkıyor. Bunlardan şüphesiz en sıkıcılarından bir tanesi ise durduk yere ekranda çıkan Pop-Up reklamlar. İnternet üzerinden reklam vermek geleneksel medyaya oranla daha dikkat çekici olduğu için girişimciler ve yatırımcılar tercihlerini bu yönde kullanıyor. Bundan dolayı sanal alemde reklamlara sık sık maruz kalıyoruz. Bunların sık kullanılanlarından bir tanesi ve en can sıkıcı olanı ise Pop-Up reklamlar. Kendi kendinize Pop-Up nedir? Sorusunu sorduysanız endişelenmeyin. Çünkü bu içeriğimizde Pop-Up reklamları ve nasıl engelleyeceğinizi anlatacağız.

Pop-Up nedir?

Dijitalleşen reklam sektörünün kullandığı reklam yöntemlerinden bir tanesi de Pop-Up reklamlardır. Her şeyin dijitalleştiği günümüzde teknoloji ile iç içe olan kesime hitap etmek daha cazip geliyor diyebiliriz. Bu yüzden internet oldukça yaygın kullanılan bir reklam aracı. Her geçen gün de internet üzerinden yayınlanan reklamlar artmaya devam ediyor. Bu durumun internet kullanıcılarını memnun etmediği ise su götürmez bir gerçek. Tıkladığınız her noktada izlediğiniz her videoda onlarca reklam çıkması oldukça can sıkıcı. Dolayısı ile ilgi çekmek için verilen reklamlar bir süre sonra kullanıcıyı boğuyor. Şüphesiz en fazla boğan reklam türü ise Pop-Up reklamlar.

Bir internet sitesine girdiğinizde aniden karşınıza ekstra pencerelerin belirdiğini görmüşsünüzdür. İşte bu pencereler Pop-Up adı veriliyor. Bu pencereler genel olarak reklam için kullanılsa da zaman zaman site bilgisi vermek için de kullanılabiliyor. Bundan dolayı her Pop-Up reklamdır diyemesek de çoğu Pop-Up reklamdır. Pop-Up kullanan sitelerde gezinmek eziyet haline gelebiliyor. Bu yüzden size Pop-Up’ları nasıl kapatabileceğinizi anlatıyoruz!

Pop-Up Nasıl Engellenir?

Öncelikle bir içerik üreticisinin reklam ile karşılığını almasına karşı değiliz. Ancak her reklam bir ürün tanıtımı yapmak kadar masum değil. Özellikle Pop-Up reklamlara yerleştirilen zararlı yazılımlar ve virüsler ile size maddi zararlar vermenin yanında sizin üzerinizden gelir elde etmeleri mümkün. Bu yüzden her Pop-Up zararlı olmasa da önlem almak adına Pop-Up’ları engellemenizi öneriyoruz. Bunların başında gelen yöntem ise reklam engelleyicileri kullanma. Pop-Up’lar da reklam olarak nitelendiği için reklam engelleyiciler tarafından engelleneceklerdir. Bu uygulamaları kullanarak hem Pop-Up’lardan hem de diğer rahatsız edici reklamlardan kurtulmanız mümkün. Sitemiz üzerinden gerekli aramaları yaparak önerdiğimiz reklam engelleme uygulamalarına erişmeniz mümkün. Ayrıca buraya tıklayarak en yararlı eklentiler videomuzu da izlemeniz mümkün.

Bir diğer yöntem ise tarayıcıların Pop-Up engelleme özelliklerini açmak. Pop-Up’lar bağımsız bir sayfa olarak görüldüğü ve zararlı olabileceği için neredeyse tüm tarayıcılarda Pop-Up engelleme özelliği vardır. Genellikle ayarlar kısmında Gizlilik ve Güvenlik seçeneğine tıklayarak bu özelliğe erişmeniz mümkün. Bu özelliği aktif ettiğiniz takdirde tarayıcınız size Pop-Up’ları göstermeyecektir.

Bu içeriğimizde Pop-Up nedir? sorusuna cevap verdik. Ayrıca nasıl engelleyeceğimize de değindik. Tekrardan bir içerik üreticisinin reklamlar aracılığı ile gelir elde etmesine karşı olmadığımızı belirtelim. Ancak kullanıcı gizliliğini riske atan ve zararlı yazılımlar barındıran reklamlardan da korunmak bizim sorumluluğumuzda. Umarız faydalı bir içerik oluşturabilmişizdir. Sağlıcakla kalın!

İlgili :

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

hotmail'e-ne-oldu

Hotmail’e Ne Oldu?

Izumi-Finance-bybit-global-kripto-para-borsası Bybit, 750.000 MOVEZ

Bybit NFT Pazarı Kullanıma Açıldı! Özel Ödülleri Kaçırmayın!