in

VPN Hizmetleri ile İlgili En Çok Sorulan Soruları Cevapladık!

kaspersky vpn - proxy ve vpn arasındaki fark - proxy vs vpn
kaspersky vpn - proxy ve vpn arasındaki fark - proxy vs vpn

VPN Hizmetleri ile İlgili En Çok Sorulan Soruları Cevapladık!

VPN beni anonimleştirir mi?

Bir VPN hizmeti kendini nasıl tanıtırsa tanıtsın VPN hizmetleri %100 anonimlik değil, gizlilik sağlarlar. Eğer ücretsiz bir VPN hizmeti satın alırsanız bu gizlilik de sağlamaz. Bu yüzden kullanıcılarımıza ve okurlarımıza hem uygun fiyatlı hem birçok özellik sunan Kaspersky VPN hakkında detaylı bilgiler sunuyoruz. Örneğin Kaspersky VPN, ilk ay %70 indirimliyken aynı zamanda 5 farklı cihazda kullanılabiliyor. Fazla sayıdaki sunucu sayısı ve ekstra özellikleri sayesinde oldukça makul fiyatlı, kalilteli bir hizmet. Kill Switch nedir? Sorusunun cevabını arayanlar olacaktır. Onları hemen VPN Kill Switch Nedir? Neden Kill Switch Kullanmalıyım? başlıklı içeriğimize yönlendirmek isteriz.

VPN’in arayüzleri basit mi olmalı?

VPN hizmetleri kullanımı kolay şekilde tasarlanmalı ve kullanıcılar neredeyse bir tık ile bu hizmeti hızlı bir şekilde kullanabilmeli. Kaspersky VPN’i önerdiniz fakat biz bunun kullanımının kolay olup olmadığını, hızını, sunucularını ve arayüzünü merak ediyoruz ama ücretli diyebilirsiniz. Hemen buraya tıklayarak ücretsiz deneme sürümünü kontrol edebilir, indirebilir ve test edebilirsiniz. Unutmayın deneme sürümü kısıtlı ve sınırlı. Bu yüzden deneme sürümü ile ABD veya İngiltere’deki Netflix, Hulu, Disney+ ve Amazon Prime gibi platformlara erişemezsiniz. Fakat Kaspersky VPN‘in 1 aylık ya da 1 yıllık hizmetinden faydalanırsanız bu platformlara hızlıca erişebilir ve 15.000’den fazla içeriği kolayca ulaşabilirsiniz. Kaspersky VPN, kill switch sunuyor demiştik. Bunun yanında AES-256 şifreleme ve birçok sunucu sunuyor.

Kill Switch Nedir?

Hiç internetinizin size trip atıp küstüğünü düşündünüz mü? Evet evet internetiniz bazen size trip atar ve çekip gider. VPN bağlantıları da bu noktada başarısız olurlar. Bu tür olaylarda VPN koruması olmadan internete bağlı kalmanız ihtimal. Fakat bir Kill Switch anahtarına sahip VPN hizmetinden faydalanıyorsanız bu sizi VPN’siz internet bağlantısından koruyacaktır. Bu yüzden Kill Switch özelliği olan bir VPN her zaman daha kaliteli ve güvenilirdir.

VPN internetimi yavaşlatır mı?

Bir VPN, verilerinizi ekstra bir adım olarak bir VPN sunucusuna yönlendirir ve bu sunucu daha sonra verileri şifrelemek ve şifresini çözmek için işlem gücü harcar. Bu nedenle VPN’in internet bağlantınızı en azından biraz yavaşlatması kaçınılmaz. Fakat hızlı bir VPN aradığınızı biliyoruz. Bu yüzden VPN ararken buradaki önerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz. VPN’in internetinizi yavaşlatmasının yanında internet servis sağlayıcınız da internetinizi yavaşlatabilir. Fakat önerimize göz attığınızda ne kadar hızlı bir uygulama olduğunu, herhangi bir ISS tarafından engellenmediğini göreceksiniz. Deneme sürümünü ücretsiz indirebileceğinizi unutmayın.

Tüm cihazlarımda VPN kullanabilir miyim?

Her cihazınızda VPN kullanabilirsiniz. Fakat satın aldığınız VPN hizmeti 1 cihaza izin veriyorsa her cihaz için tekrar tekrar VPN hizmeti satın almanız gerekiyor.. Peki ne mi yapacağız? Hiç böyle şeylerle uğraşmayacak, zaman ve para kaybetmeyeceğiz. İlk ay %70 indirimli Kaspersky VPN’i satın alarak 5 farklı cihaza hızlıca kurabiliyoruz. 1 lisans 5 cihaz evet! Android, iOS, Mac ve Windows üzerinde kullanabilir veya ailenizdeki kişilere, arkadaşlarınıza dağıtabilirsiniz. Detaylara göz atın: kas.pr/134j Eğer bir ürün pahalıysa ve 1 lisansı tek bir cihaz için kullanmanıza izin veriyorsa oradan uzaklaşın. Çünkü bu çok fazla para harcamak demek.

Ücretsiz VPN kullanılır mı?

Kullanılır, neden kullanılmasın? Fakat kullanırken verilerinizin toplanıp analiz edildiğini unutmayın. VPN hizmetinin temel amacı gizlilik ve güvenlik. Fakat ücretsiz bir VPN gizliliğinizi de güvenliğinizi de tehlikeye sokar. Bu yüzden kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Eğer bir ücretsiz VPN kullanıyorsanız sizden hangi verileri topladığına göz atın, hedeflenmiş reklam izletip izletmediğini kontrol edin. Eğer durum böyleyse o ürünü hızlıca silin ve bir daha ücretsiz VPN hizmeti kullanmayın. Bu, internet ortamında oldukça büyük bir risk demek. Bir ürün için ödeme yapmıyorsanız ürün sizsinizdir.

Kaspersky VPN beni güvende tutar mı?

Kısacası, Evet.

Kaspersky VPN sizi şunlardan korur:

  • Herkese açık Wi-Fi üzerindeki siber korsanlar
  • İnternet servis sağlayıcınız
  • Toplu hükümet gözetimi 
  • Tarama alışkanlıklarınızı kâr için satan ticari Wi-Fi operatörleri
  • Telif hakkı sahipleri
  • Reklamlarla sizi hedeflemek için verilerinizi depolayan reklam ve analiz şirketleri (izleme önleyici tarayıcı eklentileriyle birlikte kullanılıyorsa)

En ucuz ve en iyi VPN hizmetini mi arıyorsunuz?

İşte VPN hizmetleri sıralamasındaki en iyi seçimimize tıklayarak erişin.

VPN kullanmak yasal mı?

VPN kullanmak Çin, Kuzey Kore veya İran gibi ülkelerde her ne kadar yasal olmasa da Türkiye’de bu konuyla ilgili herhangi bir yaptırım ya da yasa bulunmuyor. Fakat internet servis sağlayıcıları belli VPN hizmetlerini istedikleri zaman engelleyebiliyor. İtibarı yüksek VPN şirketleri ise bu engelleri aşarak kullanıcılarına hizmet vermeye devam ediyor. Kaspersky VPN’in +150 milyon kullanıcısı olduğunu vurgulamak isteriz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

instagram güvenli mi - instagram hesabım çalındı

Instagram Güvenli Mi? Kimlik Avı Kurbanı Olmayın! İşte İpuçlarımız

dijital pazarlama şirketi siber güvenlik seo - lorentlabs seo

Dijital Pazarlama Şirketinizi Siber Saldırılardan Korumak İçin 4 İpucu!