in ,

Amazon Prime Üyeliği Nasıl İptal Edilir? 3 Sıkça Sorulan Soru!

amazon-prime-üyeliği-iptal-etme (1)
amazon-prime-üyeliği-iptal-etme (1)

Eğer Amazon Prime kullanmaktan sıkıldıysanız ve üyeliği iptal etmeyi düşünüyorsanız bu içeriğimizde Amazon Prime üyeliği nasıl iptal edilir sorusunu cevaplarken aynı zamanda amazon prime sıkça sorulan sorular başlığında da bazı soruları cevaplayacağız.

Bilinmesi gerekenler:

 • Fareyle Hesap ve Listeler’in üzerine gelin > Prime Üyeliği seçin > Üyeliği Yönet > Üyeliği sonlandır butonuna tıklayın.
 • Ardından, Onaylamak için Avantajlarımı İptal Et > İptal Etmeye Devam Et > Üyeliği İptal Et’i seçin.
 • Ücretsiz deneme süresi sona ererse ve iptalden önce iptal edip para iadesi talep etmek için üç gününüz var.

Bu yazımızda, bir web tarayıcısında Amazon web sitesinden bir Amazon Prime üyeliğinin nasıl iptal edileceğini açıklıyoruz.

Amazon Prime Üyeliği Nasıl İptal Edilir? Amazon Hesabı Nasıl Silinir?

Amazon web sitesini kullanarak Amazon Prime hesabınızdan kurtulmanız mümkün. Henüz oturum açmadıysanız, Hesabınız altında herhangi bir seçim yaptığınızda oturum açmanız için yönlendirileceksiniz. Bilgilerinizi girin, ardından Oturum aç’ı seçin. Bunu yaptıktan sonra iptal işlemini başlatabilirsiniz.

 1. İmlecinizi Hesap ve Listeler’in üzerine getirin ve Birincil Üyelik’i seçin.
 2. Ekranınızın üst kısmına yakın bir yerde üyenin adını, kayıtlı planını, yenileme tarihini ve genel üyelik seçeneklerini gösteren bir menü çubuğu göreceksiniz. Üyeliği Yönet’i seçin.
 3. Ardından Üyeliği sonlandır öğesini seçin.
 4. Bana Daha Sonra Hatırlat, Avantajlarımı İptal Et veya Avantajlarımı Sakla seçenekleriyle birlikte tüm Amazon Prime avantajlarınızı hatırlatan bir ekran görünecektir.
  • İptal işlemine devam etmek için Avantajlarımı İptal Et öğesini seçin. Bu talimatlarda beşinci adıma gidin.
  • Planınızın otomatik yenilenmesinden üç gün önce bir hatırlatıcı almak ve bunun yerine yenileme sırasında iptal etmek için Bana Daha Sonra Hatırlat’ı seçin.
  • İptal işlemini tamamen durdurmak için Avantajlarımı Koru öğesini seçin.
 5. Aylık ödemelere geçmek için başka bir seçenek daha göreceksiniz. Karar verdiyseniz İptal Etmeye Devam Et’i seçin.
 6. Amazon yeni bir sayfa gösterecek ve bir kez daha size daha sonra hatırlatma, fikrinizi değiştirme ve üyeliğinizi sürdürme veya Amazon Prime aboneliğinizi iptal etme seçeneği sunacaktır. İptal etmek istiyorsanız Üyeliği iptal et öğesini seçin.

Ücretsiz deneme için kaydolduysanız, en az bir yıl boyunca başka bir Prime ücretsiz deneme sürümüne kaydolamazsınız.

Amazon Prime Üyeliği Nasıl İptal Edilir: Amazon Prime Geri Ödemeleri:

Amazon, ücretsiz deneme süresinin sonunda veya normal abonelik yenileme zamanında kredi kartınızı tahsil ettiğinde, hizmeti iptal etmek ve geri ödeme almak için üç gününüz var. Amazon Prime hizmeti kullanılmadıysa tam bir geri ödeme yapılabilirken, hizmeti üç günlük iptal aralığı boyunca herhangi bir zamanda kullandıysanız kısmi geri ödeme uygulanacaktır.

Prime hesabınız iptal edildikten sonra Prime video veya Prime Music gibi abonelikler yenilenmez. Ayrıca, sınırsız Prime depolama alanı, Amazon Fotoğrafları depolama alanına geri döner ve fotoğraflarınızın kapladığı alana göre herhangi bir veri depolama ücreti uygulanır.

Prime’ı iptal etmek, temel Amazon hesabınızı etkilemez. Prime dışındaki tüm hizmetleri kullanabilen bir hesap sahibi olarak kalırsınız.

Ücret planlarını gözden geçirmek ve depolama ihtiyaçlarınızı yönetmek için Amazon Storage’ı kullanmanız mümkün.

Amazon Prime Üyeliği Nasıl İptal Edilir? Sıkça Sorulan Sorular:

 • Amazon’da ücretli TV kanalı aboneliklerini nasıl iptal edebilirim?

  Amazon’da TV kanalı aboneliklerini iptal etmek için Prime Video abonelik yönetimi sayfasında oturum açın ve iptal etmek istediğiniz hizmetin yanındaki Kanalı İptal Et’i seçin. Abonelik süreniz sona erene kadar kanala erişiminiz olacak, ancak geri ödeme almayacaksınız.
 • Amazon’da bir siparişi nasıl iptal edebilirim?

  Bir Amazon siparişini iptal etmek için Amazon’da oturum açın ve Siparişler’e gidin, ardından siparişin yanındaki Öğeleri iptal et’i seçin. İptal edilecek öğeleri kontrol edin > İşaretli öğeleri iptal edin.
 • Amazon Prime Day ne zaman?

  Amazon Prime Day her yıl farklı tarihlere denk geliyor. 2022’de Amazon Prime Day 12-13 Temmuz. 2011 yılında 21-22 Haziran 2021, 2020 yılında ise 13-14 Ekim 2020 idi.

İlgili:

5/5 - (4 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

tweetdeck-nedir-nasil-kullanilir-2 (1)

TweetDeck Nedir, Nasıl Kullanılır? İşte Bilmeniz Gereken 5 Detay!

pinterest

Pinterest Görüntüleri Nasıl İndirilir?