in

Amerika’daki Netflix’e VPN ile Nasıl Erişilir?

amerika'daki netflix - amerika'daki netflix'e vpn ile nasıl erişilir - netflix'e vpn ile girme - yabancı netflix izleme - netflix alt yazı sorunu
amerika'daki netflix - amerika'daki netflix'e vpn ile nasıl erişilir - netflix'e vpn ile girme - yabancı netflix izleme - netflix alt yazı sorunu

Netflix’e VPN ile Nasıl Erişilir?

Amerika Birleşik Devletleri’ndeki izleyiciler için Netflix’teki dizi ve filmlerin diğer ülkelere göre çok büyük farklılıklar gösterdiği aslında büyük bir sır değil. Artık bunu hepimiz biliyoruz. Hatta Sadece ABD’de değil, her ülkeye göre yayınlanan dizi ve filmler oldukça fark gösterebiliyor.

Peki hiç düşündünüz mü neden ABD’de olan bir dizi ya da filmi ülkemizde Netflix üzerinden izleyemiyoruz? Nedeni aslında oldukça basit. İçerik lisanslama koşullarının bölgeden bölgeye değişmesi bu problemi ortaya çıkartıyor. Amerika ya da diğer ülkelerdeki Netflix içeriklerine bir VPN aracılığıyla erişmeniz mümkün. Fakat Netflix birçok VPN hizmetini kendi bünyesinde yakalayıp, sizin o içerikleri izlemenize izin vermiyor.

Eğer Netflix, farklı bir ülkenin içeriğine erişiminizi tespit ederse, içeriğe erişimi bloklar. Hesabınıza giriş yapabilirsiniz ama seçilen filmi ya da diziyi oynatmaya çalıştığınızda, şu hata mesajını alırsınız: “Bir hata oldu galiba”

D90rfVYWkAAK7Cw?format=jpg&name=small

Bu hata kodunu almamak, Netflix ve benzeri şirketlere yakalanmadan dizi/film/şov vb. içeriklere erişebilmek için proxy de değiştirebilirsiniz. Bu da bir yöntem.

Netflix, VPN hizmetlerini aşırı hızlı bir şekilde engelliyor. Bu yüzden size X bir VPN hizmetini satın alın o engellenmiyor demek doğru değil. Engelleniyor, yakalanıyor.

Şunu sorabilirsiniz: VPN ile Netflix’e bağlanmak illegal mi? Hayır, aslında değil. Teknik olarak da illegal olmasını gerektiren bir şey yok. Fakat kendi bölgeniz dışındaki bir içeriği izlemeniz ya da yayınlamanız şirketin hizmet şartlarına pek uygun değil. Engellemelerinin nedeni bu.

Netflix, Kullanım Koşulları’nı hiç okudunuz mu? Şöyle şeyler yazar: “Netflix içeriğini öncelikle hesabınızı kurduğunuz ülkede ve yalnızca hizmetimizi sunduğumuz ve bu tür içeriği lisansladığımız coğrafi konumlarda görüntüleyebilirsiniz.” ve “Ayrıca şunları yapmamayı da kabul edersiniz: Netflix hizmetindeki içerik korumalarından herhangi birini atlatma, kaldırma, değiştirme, devre dışı bırakma, bozma veya engelleme.”

Peki Netflix sizi yakalarsa ne yapabilir? “Bu Kullanım Koşullarını ihlal ederseniz veya hizmetin yasa dışı veya hileli kullanımına karışırsanız, hizmetimizi kullanımınızı sona erdirebilir veya kısıtlayabiliriz.”

Evet, yasal olarak hakları olduğunu açıklıyorlar. Bu noktada da biraz dikkat etmek faydalı. Kısacası, şirketin hesabınızı kısıtlama veya feshetme yetkisi var. Ancak, şirketin sizi yasaklaması pek olası değil.

Kısa Notlar:

  • Eğer VPN ile Netflix izlemeye çalışırken, hata kodunu hala alıyorsanız bu iki anlama gelebilir:

    a) Kullandığınız VPN, Netflix tespitini aşamıyor olabilir.

    b) Bir Netflix VPN’i kullanıyorsunuzdur ama bağlandığınız sunucu, Netflix tarafından tanınmış ve kara listeye alınmıştır.
  • Tüm VPN hizmetleri aynı yeteneklere sahip değil. Gizlilik, torrentleme ve IP adresinizi değiştirmek için harika olan birçok premium VPN, zorlu Netflix VPN bloğunu aşamayabilir. VPN hizmetlerinin en çok zorlandığı 2 alan var. Birincisi Netflix ikincisi Çin Güvenlik Duvarı.
  • Ek olarak “Ücretsiz VPN hizmetleri işe yarar mı?” sorusu var. Ücretsiz VPN hizmetlerinin 2 ana sorunu var. Hızın yavaş olması ve düşük bant genişliği. İkincisi ise Netflix, ücretsiz sunucuları çok kolay yakalıyor ve tespit edebiliyor.
  • Ücretsiz VPN hizmetleri, işletme maliyetlerini genelde üçüncü kişilere bilgilerinizi satarak karşılarlar. Şirketler ayrıca erişiminiz olan sunucu sayısını da sınırlayarak, Netflix’in, sizi bloklamasını kolaylaştırır. Bu yüzden ücretsiz VPN kullanmanızı tavsiye etmeyi de pek düşünmüyorum.

Son kullanımda ExpressVPN, TrustZoneVPN, AirVPN ve MullVadVPN Netflix bölge sorununu çözebiliyordu.

Netflix’e VPN ile Nasıl Erişilir? başlığımız bittiğine göre hemen buraya tıklayarak farklı bir içeriğimizi okuyabilir ve aşağıdan içeriğimize yorum yazabilirsiniz.

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

facebook messenger vs google meet - google meet vs facebook messenger rooms - uygulama karşılaştırma - siber güvenlik

Facebook Messenger Rooms Ve Google Meet Karşılaştırması!

ethereum nedir - ethereum hakkında - ethereum kripto para - kripto para - kripto para nedir

Ethereum Nedir? Nasıl Ortaya Çıkmıştır? Ethereum Hakkında Hey Şey!