in

Anksiyete ve Stresle Savaşmanıza Yardımcı Olacak 5 Meditasyon Uygulaması

Meditasyon uygulamalari

Anksiyete ve Stresle Savaşmanıza Yardımcı Olacak 5 Meditasyon Uygulaması

Meditasyon uygulamaları, kaygıyı, depresyonu ve iş stresini azaltmanıza katkı sağlar. Bu içeriğimizde, en iyi meditasyon uygulamaları arasından beş uygulama önerisine yer verdik.

Anksiyete ve Stresle Savaşmanıza Yardımcı Olacak 5 Meditasyon Uygulaması:

Meditasyon uygulamaları, endişeyi, stresi, depresyonu hafifletmek ve bağışıklığı güçlendirmek adına fayda sağlar. Bu uygulamalardan bazıları şunlardır:

Balance: Meditation & Sleep

Bir meditasyondan en iyi verimi almanın temelini denge oluşturur. Balance: Meditation & Sleep uygulaması, meditasyon yolculuğunuzda size rehberlik eder. Bunun için farklı seviyelerde kurslara ve tekli meditasyon hizmetlerine yer verir. Ayrıca bu hizmetlerin yanı sıra uyku hikâyeleri ve sakinleştirici müzikler de sunmaktadır. Uygulamayı Android için buradan ve iOS için de buradan yükleyebilirsiniz.

Calm

Calm (iOS, Android), yaygın olarak kullanılan en iyi meditasyon uygulamaları arasında yer alır. Bununla birlikte, sağlıklı uyku, günün farklı saatleri için müzik ve hafif hareket egzersizleri gibi farklı meditasyon kategorilerinde hizmet sunmaktadır. Ayrıca uygulamada, uyumanıza yardımcı olmak için uyku hikâyeleri de yer alır. Öte yandan Calm, dikkatli beslenme ve kötü alışkanlıklardan kurtulma konularında da bilgilendirme sağlar.

Meditopia

Meditopia (iOS, Android), uyku kalitenizi artırmanın yanı sıra günlük hayatta karşılaştığınız konularla ilgili derin bir meditasyon hizmeti verir. Stres, kaygı, öfke, özgüven, mutluluk, cesaret ve motivasyon gibi konularda 1000’den fazla rehberli meditasyon pratiği sunuyor. Ayrıca meditasyon esnasında ekran parlaklığının verebileceği rahatsızlığın önüne geçmek için karanlık mod özelliği de mevcuttur.

Better Sleep

Birçok meditasyon uygulaması, uyku içerikleri barındırır. Ancak BetterSleep, bu uyku içeriklerini daha gelişmiş bir seviyede sunar. Kullanıcılar için uykuya özel meditasyonların yanı sıra hikâyeler ve hipnozlar da mevcut. Bununla birlikte, uygulamada çeşitli uyku müzikleri yer alır. Ayrıca BetterSleep (iOS, Android), uyku takibi yapmanızı sağlar. Geceleri uyuduğunuzda öksürme, hapşırma ve konuşma gibi verdiğiniz tepkileri algılar ve dilerseniz bunları kaydeder.

Headspace

Headspace meditasyon uygulaması, stresinizi azaltmanıza ve zihninizi açmanıza yardımcı olan en iyi meditasyon uygulamalarından biridir. Bununla birlikte, ister meditasyona yeni başlıyor olun isterseniz de uzun süredir meditasyon yapıyor olun; Headspace size gelişmiş bir rehber sunar. Ayrıca Android ve iOS cihazlarınıza indirebileceğiniz uygulama, uzaktan çalışmalarınız için de birkaç özel hizmete yer vermektedir. Odaklanma sorunları ve işle ilgili görev değişimleri gibi çeşitli konularla başa çıkmak için özel meditasyonlar tasarlanmıştır. Öte yandan, işle ilgili konulara dikkat çeken bazı kısa videoların yanı sıra müzikler de yer alıyor. Bu müzikler, sağlıklı bir uykuya yardımcı olan ve dinlendirici özellikte olan ses içerikleridir.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

mbox token

Mobox Nedir? MBOX Coin Nereden Alınır?

bybit shark fin

Bybit, Yeni Ürünü Shark Fin’i Tanıttı! Anapara Garantili, Düşük Riskli ve Yapılandırılmış Bir Ürün!