in

Uzaktan Çalışmayı Kolaylaştıracak Uygulama Önerileri!

image

Uzaktan Çalışmayı Kolaylaştıracak Uygulama Önerileri!

Uzaktan çalışmanın zihinsel ve fiziksel sağlığınıza birtakım etkileri vardır. Gün içerisindeki yoğun çalışmalarınızın stresini bazı uygulamalardan faydalanarak azaltabilirsiniz. Her gün kısa süreli antrenmanlar yapmak, sağlıklı atıştırmalıkları ve su içmeyi unutmamak, meditasyon yapmak için kısa aralar vermek, gözlerinizi dinlendirmek ve temiz hava almak için zaman ayırmak; iş stresini azaltıp sizi olumlu etkileyecek unsurlardır.

Uzaktan Çalışmayı Kolaylaştıracak Uygulama Önerileri:

7 Dakika Antrenman

Düzenli bir şekilde egzersiz yapmak hem zihinsel hem de fiziksel açıdan daha sağlıklı hissetmenizi sağlar. Ancak bunun için bir spor salonuna gitmek zorunda değilsiniz. 7 Minute Workout (iOS, Android) uygulaması ile gün içinde vaktinizin çok az bir kısmını ayırarak, günlük antrenmanınızı tamamlayabilirsiniz. İsterseniz 7 dakikalık bir antrenman isterseniz de zamanınıza göre 10 veya 15 dakikalık antrenmanları seçebilirsiniz. Ayrıca kolay, orta veya zor; hangi yoğunlukta olup olmamasını yine kendiniz belirlersiniz. Bununla birlikte başlangıç, orta ve ileri seviye antrenman programları mevcuttur.  

Göz Dinlenme Hatırlatıcısı

Bütün gününüzü bilgisayar başında geçirirken her 20 dakikada bir gözlerinizi dinlendirmeniz gerektiğini unutuyor olabilirsiniz. Bilgisayar başında çalışırken her 20 dakikada bir defa; sizden 6 metre uzaklıkta duran bir nesneye 20 saniye bakmanız gerekir. Ancak bunu yapmayı unutuyorsanız, Eye Rest Reminder uygulamasını indirebilirsiniz. Android ve iOS cihazlarınıza yükleyebileceğiniz bu uygulama, gözlerinizi dinlendirmeniz için size hatırlatmalarda bulunur. Bununla birlikte bu uygulama, bazı görme sorunlarına karşı geliştirilmiş göz egzersizlerine de yer vermektedir.

Su Hatırlatma

Gün içerisinde yeterince su içmeyi unutuyor olabilirsiniz. Ancak bu unutkanlık, bir süre sonra çok az su içme alışkanlığına dönüşürse; sağlığınızı ciddi anlamda olumsuz etkileyebilir. Bunun için su içmeyi hatırlatan uygulamayı iOS ve Android cihazlarınıza yükleyebilirsiniz. Böylece uygulamanın size hangi aralıklarla su içmenizi hatırlatmasını istiyorsanız, bildirim ayarlarını buna göre yapabilirsiniz.

Odaklanmak için Meditasyon

Yoğun çalışmalarınızın olduğu günlerde saatlerce bilgisayar başında hareketsiz bir şekilde oturmanız zihinsel açıdan sizi olumsuz etkileyebilir. Bu stresi Headspace meditasyon uygulamasıyla azaltabilirsiniz. Android ve iOS cihazlarınıza indirebileceğiniz uygulama, uzaktan çalışmak için ayrıca birkaç özel hizmete yer vermektedir. Bununla birlikte odaklanma sorunları, iş stresi, görev değişimleriyle başa çıkmak için özel meditasyonlar tasarlanmıştır. Öte yandan uygulamada, işle ilgili bazı konulara dikkat çeken kısa videoların yanı sıra müzikler de yer alıyor.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Mac VPN

2022 İçin En İyi Mac VPN’leri!

herkesin bilmesi gereken siber güvenlik ipuçları - siber güvenlik - lorentlabs siber güvenlik

Herkesin Bilmesi Gereken Önemli Siber Güvenlik İpuçları!