in

Uzaktan Çalışma Hayatınızı Kolaylaştıracak İpuçları!

image

Uzaktan Çalışma Hayatınızı Kolaylaştıracak İpuçları!

Bu içeriğimizde: Evden çalışma sürecinizde hem zihinsel hem fiziksel olarak daha iyi hissetmenizi sağlayabilecek bazı ipuçlarına yer verdik.

Uzaktan Çalışma Hayatınızı Kolaylaştıracak İpuçları:

Daha fazla mola verin

Öncelikle göz yorgunluğunu önlemek ve enerji toplamak için daha sık mola vermek oldukça önemlidir. Ayrıca daha sık mola vermek, tükenmişliğin önüne geçmeye yardım eder. Bununla birlikte, ofis ortamında başkalarıyla bir arada çalışırken verdiğiniz molalar, çoğunlukla uzaktan çalışma ortamında verdiğiniz molalardan daha az verimli olur. Uzaktan çalışma esnasında verdiğiniz molalarda daha özgür hissedersiniz ve mola sürenizi istediğiniz gibi doldurduktan sonra işinize daha verimli bir şekilde devam edebilirsiniz.

Daha fazla uyuyun

Uzaktan çalıştığınız zaman işe gidip gelme süresinden tasarruf sağlamış olursunuz. Ayrıca bu süreyi, uykunuzu daha iyi almak için kullanabilirsiniz. Bununla birlikte, daha fazla uyumanın zihinsel ve fiziksel olarak faydaları konusunda uzmanlar hemfikirdir. Bir günde 25 dakika fazla uyumak, beş günlük bir çalışma haftasında iki saati aşan ek bir uyku süresi demektir ve bu daha verimli çalışmanızı sağlayan unsurlardan biridir.

Çalışma saatlerinizi değiştirin

Sabit çalışma saatlerine ayak uydurmak güzel bir alışkanlıktır. Ancak daha verimli olacağını düşünüyorsanız, çalışma saatlerinizde değişikliğe gidin. Çalışacağınız saatleri gündüz veya gece olmak üzere iki bölüme ayırabilir ve işinizin yarısını gündüz yarısını gece yapabilirsiniz. Bununla birlikte, çalışmanızın tamamını belirli bir zaman aralığına sıkıştırıp kendinizi bunaltmamak için duş almak veya bir şeyler izlemek için kendinize vakit ayırabilirsiniz. Ayrıca yaptığınız bu değişiklikler kalıcı olmak zorunda değildir. Yalnızca denemek amacıyla bir haftalık yeni bir program hazırlayabilirsiniz. Ancak denedikten sonra bunun yeterince işe yaramadığını düşünürseniz, eski programınıza dönebilirsiniz.

E-posta ve mesajlara ne zaman dönüş yapacağınızı belirleyin

Size gelen e-postaları günün hangi saatlerinde değerlendirmeye alacağınızı ayarlayın. Gelen mesajlara ne zaman bakacağınızı ve bunlara ne zaman karşılık vereceğinizi planlayın. Aynı durumu iş mesajları için de ayarlayın. Daha sonra ise gününüzün ilk bir veya iki saati için telefonunuza gelen bildirimleri sessize alın. Günün ilk saatlerinde e-postalara bakmak, genellikle diğer alışkanlıklarınızı ötelemenize sebep olur. Ayrıca yapılan bir araştırmaya göre; sabahları kontrol edilen e-postaların, öğleden sonraya göre daha dikkat dağıtıcı ve diğer işleri kesintiye uğratıcı olduğu tespit edilmiştir.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

System Hacked

Siber Saldırıya Uğradıktan Sonra Ne Yapmalısınız?

backup

2022 İçin En İyi Çevrimiçi Yedekleme Hizmetleri!