in

E-postayı Daha Verimli Kullanmak İçin 5 İpucu!

e posta

E-postayı Daha Verimli Kullanmak İçin 5 İpucu!

Birkaç basit adımda e-postanızı daha verimli kullanmak ve dağınıklığı düzenlemek mümkün. Bunun için izlemeniz gereken adımlara içeriğimizden ulaşabilirsiniz.

E-postayı Daha Verimli Kullanmak İçin 5 İpucu:

Bu basit beş ipucu sayesinde e-postanızı daha kolay yönetebilir ve zamandan tasarruf sağlayabilirsiniz.

1) Gereksiz e-postaları silin

Öncelikle gelen kutunuzu açtığınızda atmanız gereken ilk adım, silmeniz gereken iletileri belirlemektir. Ayrıca, silmeniz gereken ileti belirlemek çok kolaydır. Konu satırına ve kimin gönderdiğine bakın. Reklam e-postaları veya okumak istemediğiniz e-postalar ise bunları silin. Bütün bu önemsiz e-postaları tek tek silmek yerine toplu olarak çöp kutusuna taşımayı unutmayın. Müsait bir zamanınızda abone olduğunuz fakat tanıtım e-postalarından sıkıldığınız hizmetlerdeki aboneliğinizi iptal edebilir veya ilgili hizmetten e-posta almamak için gerekli adımları takip edebilirsiniz.

Gereksiz e-postaları sildiğinizde, geriye kalan önemli e-postaları daha çabuk görme fırsatınız olur. Buna bağlı olarak acil durumlarda daha hızlı dönüşler yapabilirsiniz. Bu sayede hem e-posta dağınıklığını gidermiş olursunuz hem de daha çok verim alırsınız.

2) Birden Fazla E-posta Adresi Kullanın

Tanıtım e-postaları, sosyal medya bildirimleri ve bankanızdan gelen iletiler; bunların hepsi aynı e-posta adresinize geldiğinde işler gerçekten daha karmaşık bir hâl alabilir. Gelen kutunuzda bir yığın e-posta birikir ve öncelikli olanları ayırt etmekte zorlanırsınız. Ancak bunu kolaylaştırmak için bir seçeneğiniz mevcut. Daha önemsiz e-postalar için ayrı bir e-posta adresi kullanabilirsiniz.

3) Grupları Kullanın

Belirli kişilere aynı konu hakkında düzenli olarak e-posta gönderiyorsanız, bunun için bir grup ismi oluşturabilirsiniz. Bu özelliğe Outlook’ta Gruplar bölümünden erişebilirsiniz. Gmail’de ise Kişiler’e giderek gruba eklemek istediğiniz kullanıcıları seçin ve etiket simgesine tıklayın. Daha sonra grubunuza bir isim verin. Kaydettikten sonra, söz konusu gruptaki herkese otomatik olarak bir e-posta göndermek istediğinizde, alıcı adına bu grubun adını yazabilirsiniz. Bununla birlikte, grup özelliğini kullanarak; belirli kişilere e-posta gönderirken her alıcının adını ayrı ayrı yazma gereğinden kurtulursunuz ve zamandan tasarruf sağlarsınız.

4) Postaları Klasörlere Dosyalayın

Birikmiş e-postaları silmek istemiyor fakat öncelikli e-postaların önünü açmak istiyorsanız, daha az önemli olan iletileri başka bir klasöre taşıyın. Böylece gelen kutunuzdan taşıdığınız e-postalar sayesinde daha önemli olanlara yer açarsınız ve hızlı dönüt sağlayabilirsiniz. Ayrıca klasöre taşıdığınız e-postaları, zaman buldukça okuyun ve gereksiz gördüklerinizi silin.

5) Bildirimleri kapatın

Gelen her e-posta için bildirim almak, özellikle çalışma saatlerinizde odağınızı dağıtır. Bu durumun önüne geçmek için bildirimleri tamamen kapatın veya sadece belirli zaman aralıklarında bildirim gelmesine izin verin.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Twitter

Twitter: Sıfır Gün Açığı İle Kullanıcı Verileri Ele geçirildi!

bybit-defy

Bybit DEFY Airdrop’u ile Launhcpad Heyecanını Üst Düzeye Taşıyor!