in

Gmail Nasıl Kullanılır? Yeni Başlayanlar için Basit Bir Rehber!

gmail nasıl kullanılır - gmail kullanımı - gmail nasıl kurulur - gmail hesap açma
gmail nasıl kullanılır - gmail kullanımı - gmail nasıl kurulur - gmail hesap açma

Gmail Nasıl Kullanılır? Yeni Başlayanlar için Basit Bir Rehber!

Bu içeriğimizde Gmail nasıl kullanılır? Sorusu temelinde bir rehber hazırladık. Bu temel sorunun yanında tabii ki Gmail nedir? Gmail hesabı nasıl alınır? Gmail nasıl kurulur? Gibi soruları da cevaplayacağız.

Eğer yeni bir Gmail kullanıcısıysanız ya da Gmail’i kullanmayı düşünüyorsanız bu içeriğimiz sizin için basit bir rehber niteliğinde.

Kullanıcılarının bu kadar fazla verilerini toplayan bir mail yerine farklı, alternatif ve mahremiyete daha fazla önem veren bir mail platformunu seçmenizi öneririz. Fakat illaki ben Gmail kullanacağım. Gmail nasıl kullanılır? diyorsanız gelin içeriğimize birlikte göz atalım!

Gmail’de de diğer e-posta hizmetlerinde olduğu gibi mailleri almanız, göndermeniz, silebilmeniz ve arşivleyebilmeniz mümkün. Gmail ayrıca mailleri arşivlemek, bulmak ve etiketlemek için uygun yöntemler sağlıyor. Bir Gmail hesabı kullanmaya nasıl başlayacağınızı bu içeriğimizden hızlıca öğrenebileceksiniz.

Gmail Nedir?

Gmail, Google tarafından geliştirilen ücretsiz bir e-posta hizmetidir. Google Dokümanlar, Google Drive ve YouTube gibi diğer Google hizmetleriyle senkronize bir şekilde çalışır.

Gmail ayrıca Google’ın Google Workspace olarak bilinen üretkenlik uygulamaları paketinin de en önemli parçalarından bir tanesi. Ücretsiz bir Google hesabı olan herkesin Gmail’i üzerinden Google Workspace’e erişebilmesi mümkün. Google’ın ayrıca ücretli Google Workspace abonelikleriyle işletme düzeyinde ek hizmetleri de var.

Gmail’in Gmail Basic adlı bir HTML sürümü ve bir Gmail mobil uygulaması da var. Mobil uygulamayı hem iOS kullanıcılarının hem de Android kullanıcılarının hızlı bir şekilde cihazlarına indirmesi mümkün. Gmail’in mobil uygulamasının arayüzü oldukça basit ve kullanışlı. Birden fazla maili aynı anda açabiliyor ve kullanabiliyorsunuz.

Gmail ücretsiz olmasına rağmen 15 GB depolama alanı var. Fakat bu 15 GB sadece mailler için geçerli değil. Google Fotoğraflar, Google Dokümanlar, E-Tablolar ve Formlar gibi birçok hizmet için geçerli. Yani kısaca Google ürünleri için geçerli olan depolama alanı ücretsiz olarak toplamda 15 GB.

İlgili: Gmail Hesabıma Hangi Uygulamaların Eriştiğini Nasıl Öğrenebilirim?

Gmail Hesabı Nasıl Alınır?

Aşağıdaki adımları izleyin ve hızlı bir şekilde Gmail hesabı alın.

 1. Gmail.com’a gidin ve Hesap oluştur butonuna tıklayın.
 2. Tarayıcınızla birlikte başka Google hesapları kullanılmışsa, bir hesap seçin. Oturum açma ekranına gitmek için alttaki Başka bir hesap kullan seçeneğine tıklayın.
 3. Kendim için öğesini seçin.
 4. İstenen bilgileri girin, ardından İleri butonuna basın.
 5. Kimliğinizi doğrulamak için telefon numaranızı girin. Telefon numaranızı girin ve İleri butonuna basın.
 6. Google size kod içeren bir SMS gönderecektir. Bunu ekrandaki kutucuğa girin.
 7. Telefon numaranız saklanmadığı için Gmail hesabınıza bağlamak için telefon numaranızı tekrardan girmeniz gerekiyor.
 8. Hesap kurtarma bilgilerini dilediğiniz gibi girin.
 9. Google’ın gizlilik bilgilerini okuyun ve Kabul ediyorum seçeneğine tıklayın.
 10. İleri butonuna basın.
 11. Maillerinizi görüntülemek için bir düzen seçin, ardından Tamam butonuna basın. İşte bu kadar!

Gmail Nasıl Kurulur?

Tanıtım bilgilerini inceledikten sonra hesabınızı kişiselleştirebilirsiniz. Örneğin, diğer Gmail kullanıcılarının görebileceği bir fotoğraf eklemek için Profil resmini değiştir butonuna tıklayın. Gmail arayüzünün renklerini ve düzenini değiştirmek istiyorsanız Tema seçeneğine göz atın. Başka bir e-posta hesabınız varsa, yeni Gmail hesabınıza bağlamak için Kişileri ve postaları içe aktar butonuna basın.

Gmail Nasıl Kullanılır?

Yeni bir Gmail iletisi göndermek için Oluştur butonuna basın.

 Önemli olarak işaretlemek için bir mesajın yanındaki Yıldız resmine tıklayın.

Mesajları gelen kutunuzdan silmek için mesajın yanındaki onay kutusunu işaretleyin, ardından Arşivle veya Çöp Kutusu butonlarından birisini seçin. (Mobilde ise bunu yaparken kaydırmanız yeterli.)

Çöp kutusundan da bir maili silmek istiyorsanız çöp kutusuna giriş yapın ve çöpü boşalt seçeneği ile oradaki mailleri de silin.

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

google alternatifleri - google arama motoru - google - google yerine arama motorları

Google Alternatifleri! Google Yerine Başka Arama Motoru Seçenekleri!

fakelogin - fakelogin nedir - ssl sertifikası - phishing - siber güvenlik - siber saldırı

FakeLogin Nedir? Dolandırılmamak İçin Ne Yapmak Gerekir?