in

Apple Sağlık Uygulaması Ne Kadar İyi, Neler Sunuyor?

apple-saglik-uygulamasi
apple-saglik-uygulamasi

Apple Sağlık Uygulaması Ne Kadar İyi, Neler Sunuyor?

Bu içeriğimizde birçok kişinin severek kullandığı Apple telefonlarda istisnasız olarak bulunan Apple Sağlık uygulamasının detaylarına değiniyoruz. Eğer siz de iOS işletim sistemine sahip bir cihaza sahipseniz veya Apple’ın herhangi bir telefonunu almak istiyorsanız Sağlık uygulamasını mutlaka kullanmalı ya da türevi uygulamalara göz atmalısınız. Çünkü gelişen teknolojinin getirisi olarak akıllı telefonlar ve akıllı saatler insan sağlığına ciddi bir biçimde önem veriyor.

İçeriğimize geçmeden önce Apple Sağlık uygulaması ile ilgili şu küçük notu sizlerle paylaşmak isterim: Bazı sağlık uygulamaları sadece telefonda ya da akıllı saatlerde çalışırken Apple’ın resmi sağlık uygulaması hem telefonlarda hem de akıllı saatlerinde çalışıyor. Bu yüzden farklı üçüncü parti uygulamalarla eşleyerek daha kaliteli bir veri oluşturmanız ya da sağlık profili kontrolü yapmanız mümkün.

Gelin şimdi Apple sağlık uygulaması ne kadar iyi, neler sunuyor? Bu konuya yakından bakalım.

Apple, kullanıcılarına her konuda en iyi deneyimleri sunmaktan kaçınmıyor. Sağlıkta buna dahil. Artık her şeyin dijitaleştiği dünyada sağlık verilerinin buna dahil olmaması zaten garip kaçardı. Uyku düzeni, kalori hesabı, sese ne kadar maruz kaldığınız ve tabii ki adımsayardan oluşan bu uygulama ne kadar iyi beraber inceleyelim.

Apple Sağlık Uygulaması Neler Sunuyor?

Öncelikle uygulamaya yaş/cinsiyet/kilo/boy verilerinizi giriyorsunuz. Düzenli spor yapan/yapmak isteyen biriyseniz antreman süreninizi, antreman boyunca ne kadar kalori yaktığınızı buradan takip edebilirsiniz. Geriye dönük olarakta hangi ay, ne kadar kalori yakılmış, ne kadar süre antreman yapılmış olduğu bilgisini kendinizi takip edebilmeniz adına da faydalı ve mümkün!

Antreman sonrası sağlıklı bir insanın kalp atış hızı ile sizin kalp atış hızınızıda kıyaslayabiliyor.

Hesabı şöyle yapmanız mümkün: 220 – yaş = maksimal kalp hızı. Örneğin 60 yaşında bir kişinin maksimal kalp hızı 220-60=160/dk dır. Orta yoğunlukta egzersiz maksimal kalp hızının %50-70‘i ile yapılandırılır. Yani: 160×0.5=80/dk 160×0.7=112/dk. Bu durumda 60 yaşında bir kişi egzersiz yaparken hedef kalp hızı 80-112/dk arasında olmalıdır. 

  • Adımsayarı takip edip günlük yürüyüş/koşma mesafeinizi ve kaç kalori yaktığınızı öğrenebilirsiniz.
  • Tıbbi kimliğinizi oluşturabilirsiniz. Bu kimlik acil durumlarda hayat kurtaran bilgileri almaları için ilk yardım yapan kişiler tarafından bakılabilir.
  • Yürüme mesafenizi ölçmenin yanında yürüme dengenizi de ölçebiliyor.
  • Uyku düzeni takibi ve ne kadar iyi uyuduğunuza dair veriler sunuyor.
  • Bunların hepsinin yanında sağlıkla alakalı içerik üretip ilgilelerin okumasına sunuyor. Bu içerikler aynı konudaki çözüm önerilerini de içeriyor.

Apple Sağlık İncelemesi ile ilgili benzer içerikler :

5/5 - (1 Oy)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

MacOS-Catalina-Nedir-Sorunlari-ve-cozumleri

MacOS Catalina Nedir? MacOS Catalina Sorunları ve Çözümleri!

Kaspersky-vpn-guvenli-mi-3

Kaspersky VPN Güvenli Mi? Güncellenen Kaspersky VPN’i İnceledik!