in ,

Bridgefy Nedir? Bridgefy Nasıl Kullanılır?

kötü amaçlı yazılım nedir - kötü amaçlı yazılımlar - kötü amaçlı yazılım hakkında - virüsten kurtulma

Bu içeriğimizde: Bridgefy nedir? Bridgefy uygulaması nasıl kullanılır? sorularının cevaplarına ve detaylara ulaşabilirsiniz.

Bridgefy nedir?

Doğal afetlerin meydana geldiği zamanlarda baz istasyonlarında yaşanan yoğunluk nedeniyle veya savaş esnasında ülkelerin uğradığı siber saldırılardan ötürü internetin kesildiği ve telefon görüşmelerinin yapılamadığı durumlar oluyor. Dolayısıyla yardıma ihtiyacı olanlar, acil servislere veya yakınlarına ulaşmakta güçlük çekiyor ve hatta birçoğu ulaşamıyor. Özellikle depremler sonrasında yaşanan bu telefon trafiği birçok defa tekrar etmiş ve bazı mağduriyetlere sebep olmuştur. Yakınlarından haber almak isteyen kişilerin telefon araması yapmak yerine; yoğunluğa sebep olmamak için mesajlaşma uygulamalarını kullanmaları gerektiği uzmanlar tarafından sıkça dile getirilmektedir.

Ancak Rusya’nın Ukrayna topraklarını işgal etmesi, siber saldırılar gerçekleştirmesi gibi güncel olayların bize hatırlattığı acı gerçeklerden biri de; bu mesajlaşma uygulamasının sadece doğal afetler için değil, savaş zamanında internet kesintilerinin yaşandığı anlarda da ciddi bir gereksinim hâline geldiği. Söz konusu bu durumlar için en faydalı uygulamalardan biri olan Bridgefy; kullanıcılara çevrimdışı mesajlaşma hizmeti vadediyor. İnternet kesintilerine karşı önemli bir hizmet sunan bu uygulama için gereken tek şey bluetooth bağlantısı!

Bridgefy nasıl kullanılır?

Öncelikle bu uygulamayı kullanmak için internet bağlantısına, SMS veya çağrıya ihtiyaç yoktur. Kullanıcıların yalnızca bluetooth özelliğini açmaları yeterlidir. Bu hizmeti aktif hâle getirdikten sonra 100 metre mesafedeki diğer Bridgefy kullanıcılarına mesaj göndermek mümkün hâle geliyor. Bu uygulamayı kullanmak için sadece bir defa internete ihtiyacınız olur, o da kurulumu tamamlamak içindir.

Uygulamayı kullanmak için bu adımları izleyebilirsiniz

  1. Uygulamayı indirin.
  2. Bluetooth’u aktif hâle getirin.
  3. Uygulamaya giriş yaparak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bu adımlardan sonra 100 metre kadar mesafede olan kişilerle mesajlaşabilirsiniz. Ancak yakınınızdaki kişilerin de bu uygulamayı indirmiş olmaları gerekir. Mesajlaşmak için kişilerin rehberinize kayıtlı olması gerekmez, size 100 metre mesafede olan ve bu uygulamayı kullanan herkese mesaj gönderebilirsiniz. Kendiniz ve sevdikleriniz için hayatî bir öneme sahip bu tür uygulamaları indirmeyi ve öğrenmeyi unutmayınız.

İlgili:

İçeriği Oyla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

zoom klavye kısayolları - zoom görüşme kaydetme - zoom - zoom vs skype - zoom vs microsoft teams - lorentlabs - klavye kısayolları

Zoom Eklentileri: Video Toplantılarınızı Bu Eklentilerle Güçlendirin!

ssd-nedir

SSD Nedir? HDD ile Arasındaki Farklar Nelerdir?